https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Kilkanaście niemieckich moniaków :D https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=118170 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | proximav5 [ niedziela, 22 września 2013, 14:10 ] |
| Tytuł: | Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
Witam, ostatnimi czasy na jednym polu wyskakują mi co chwile niemieckie pfenigi z lat 1940-1943, na ta chwilę znalazłem już 27 sztuk o wartosci 220 pf :D znajdki bezwartościowe w złym stanie ale z historycznego punktu widzenia ciekawe bo ktoś to musiał chyba sobie zakopać na polu. Pole bardzo blisko zabudowań i dziwi mnie to, że ktoś się tam odważył je schować. Poza tym wyskakują inne ciekawe fanty jakieś sreberka, odzaka z PRL, pierścionek itd. Czy to znalezisko można wiązać z ukryciem go przez Niemców gdy uciekali z moich terenów (Opolszczyzna / Dolny Śląsk ) i czy warto dalej je zbierac bo po orce pewnie znowu ich troszke wyjdzie. Pozdrawiam :) |
|
| Autor: | medek27 [ niedziela, 22 września 2013, 14:18 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
Cytuj: Pole bardzo blisko zabudowań i dziwi mnie to, że ktoś się tam odważył je schować A może to są okolice wychodka . Niemiec sie spieszył , już w biegu ściąga spodnie ...a wtedy łup i monety sie wysypują , a on nie ma głowy ich zbierac :P Fajne znajdzki - czym bedziesz je czyścił ? |
|
| Autor: | proximav5 [ niedziela, 22 września 2013, 14:25 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
medek27 napisał(a): A może to są okolice wychodka . Niemiec sie spieszył , już w biegu ściąga spodnie ...a wtedy łup i monety sie wysypują , a on nie ma głowy ich zbierac Oj nie kolego zdecydowanie nie są to te okolice :D Nad różnym wariantami sie zastanawiałem ale na 100 procent musiał je ktoś tam zakopać - chociaż ja znalazł bym tysiąc lepszych miejsc niż pole. medek27 napisał(a): Fajne znajdzki - czym bedziesz je czyścił ? Moniaki poleżały tydzień w oliwie i trochę im pomogło - na tą chwilę zostawiam je w takim stanie jaki widać na foto bo raczej nic więcej już z nich nie będzie z racji słabego stopu, przeżarcia przez nawozy itd :) |
|
| Autor: | Coiner [ niedziela, 22 września 2013, 14:26 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
Ich spora ilość może być również typowym zjawiskiem jakie występowało tuz po wojnie.A mianowicie praktycznie wszystko co miało gapę było niszczone.Wyjątek stanowiły przedmioty,które mogły być wykorzystane w gospodarstwie domowym. Kiedyś trafiłem podobne poletko ,które sypało niemiłosiernie, właśnie cynkowymi "szkopami". Pozdrawiam i oczywiście kop je dalej bo może między nimi trafi się jakiś rodzynek :1 |
|
| Autor: | loczek163 [ niedziela, 22 września 2013, 16:44 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
Spotkalem sie i trafilem pare takich miejsc, wychodzilo do nawet 50 monet z ,,hakenami,, -teoria brzmiala, sowieci rozbrajali niemcow i zabierali wszystko co wartosciowe, reszta szla do ziemi, a byly to wlasnie bezwartosciowe kruszcowo cynkowe feniole.Moze cos w tym jest... |
|
| Autor: | loczek163 [ niedziela, 22 września 2013, 16:47 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
Coiner napisał(a): Ich spora ilość może być również typowym zjawiskiem jakie występowało tuz po wojnie.A mianowicie praktycznie wszystko co miało gapę było niszczone.Wyjątek stanowiły przedmioty,które mogły być wykorzystane w gospodarstwie domowym. Kiedyś trafiłem podobne poletko ,które sypało niemiłosiernie, właśnie cynkowymi "szkopami". Pozdrawiam i oczywiście kop je dalej bo może między nimi trafi się jakiś rodzynek :1 Jak znajdziesz z 1945 to lepiej zatrzymaj :1 |
|
| Autor: | proximav5 [ niedziela, 22 września 2013, 17:00 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
loczek163 napisał(a): Jak znajdziesz z 1945 to lepiej zatrzymaj Muszę sprawdzić jeszcze każdą z nich pod tym kątem ale raczej nie będzie z tego roku :) piszesz dość tajemniczo więc spytam czy z roku 1945 nie ma już takich monet bo nie siędzę w temacie ? :) |
|
| Autor: | Coiner [ niedziela, 22 września 2013, 17:02 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
proximav5 napisał(a): loczek163 napisał(a): Jak znajdziesz z 1945 to lepiej zatrzymaj Muszę sprawdzić jeszcze każdą z nich pod tym kątem ale raczej nie będzie z tego roku :) piszesz dość tajemniczo więc spytam czy z roku 1945 nie ma już takich monet bo nie siędzę w temacie ? :) ...z 1945 roku sa najrzadsze a co za tym idzie "w cenie" :) |
|
| Autor: | loczek163 [ niedziela, 22 września 2013, 17:03 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
bili je tylko teoretycznie do maja, wiec ile ich wybili? na pewno sa rzadsze niz ich odpowiedniki z innych lat |
|
| Autor: | proximav5 [ niedziela, 22 września 2013, 17:15 ] |
| Tytuł: | Re: Kilkanaście niemieckich moniaków :D |
Rozumiem o co chodzi :) przypatrzę się im dokładnie. Szczerze mówiąc to liczę na to, że Hans nie tylko schował moniaki ale jeszcze coś więcej chociaż na razie się to nie potwierdza bo znalazłem tam kilka fantów nie powiązanych z tym znaleziskiem. Jedynie może ten pierścionek z herbem, który dałem do ID ale cisza w eterze :) |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|