Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 02:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 20:53 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 14 lipca 2013, 19:50
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Witam!
To moje pierwsze weekendowe fanty.
Jak widać, większość monet jest współczesnych. 2 z PRL 10gr z 1965 i 2zł z 1985 i jedna (5 feningów) co bardzo mnie cieszy z 1941.
Zastanawiam się co to za kulka? Od muszkietu? Nie za mała?
Jakieś cztery plomby młyńskie, no i jakaś ozdobna blaszka.
Trzy guziki, w tym jeden ciekawy ośmiokątny. Jakieś łuski też się trafiły.

Może nic imponującego, ale mnie cieszy!
Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej:)

Pozdrawiam!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 20:55 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 sierpnia 2007, 19:59
Posty: 746
Kulka szrapnelowa. A kasy tyle naciąłeś, że spokojnie możesz opić dzisiejszy wypad :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 21:17 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2012, 18:50
Posty: 294
"Lepszy rydz niż nic"! Tak trzymać. Fanty SUPER ! :1 Z czasem będzie coraz lepiej. POZDRAWIAM!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 21:19 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 14 lipca 2013, 19:50
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Dzięki za odpowiedz:) Nawet nie wiedziałem, że taka broń była. Człowiek uczy się przez całe życie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wykrywką i jeszcze dużo nauki przede mną!

Właśnie piwkiem opijam:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 21:23 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 16 kwietnia 2011, 08:49
Posty: 289
Lokalizacja: Kujawy
Pole,las czy plaza?
Jakos sporo gotowki jak na pole/las
Pozdrav


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 21:33 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 14 lipca 2013, 19:50
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Monety współczesne na 2 boiskach do siatkówki plażowej. Pozostałe fanty na polu.
Znalazłem jeszcze 10 fenigów z 1940 roku na polu kuzyna, ale mu pozostawiłem, w końcu na jego ziemi leżało.
Na łące natknąłem się na zardzewiałą podkowę, wędzidło i pierścień wędzidła, mocno skorodowane to było i poszło do śmieci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 21:55 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 25 czerwca 2011, 16:36
Posty: 2850
nintruz napisał(a):
Na łące natknąłem się na zardzewiałą podkowę, wędzidło i pierścień wędzidła, mocno skorodowane to było i poszło do śmieci.

jak dla mnie błąd -trzeba było odwrotnie zrobić


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 22:00 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 25 czerwca 2011, 16:36
Posty: 2850
poczytaj
viewtopic.php?f=87&t=50457&start=60&hilit=typologia+podk%C3%B3w


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 22:10 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 14 lipca 2013, 19:50
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Pewnie masz rację. Nie wiedziałem, że temat podków jest tak rozbudowany. Następnym razem będę pamiętał. Tylko co ja z takim zardzewiałymi rzeczami mogę potem zrobić? Nie mam miejsca w domu by wszystko przynosić i magazynować. Szczególnie większych przedmiotów. W założeniu nastawiłem się, że skorodowanego żelaza i militarki raczej zbierać nie będę. Głównie interesują mnie monety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 22:39 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 25 czerwca 2011, 16:36
Posty: 2850
z chęcią nie tylko ja przyjmę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 22:44 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 26 marca 2013, 15:38
Posty: 64
Lokalizacja: Mazowsze
Nieźle jak na pierwsze fanty :1 ciekawsze zardzewiałe żelastwo warto zachować, tym bardziej podkowę - na szczęście :D a śmieci na złom, to i na piwko będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje pierwsze weekendowe fanty.
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 22:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 14 lipca 2013, 19:50
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Ok! Dzięki! Będę mądrzejszy w przyszłości i podkowy zabiorę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL