Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 22:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: srebrny,chyba żydowski talerzyk
PostNapisane: niedziela, 29 września 2013, 20:52 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:19
Posty: 183
na tym zupełnie się nie znam.ale jak się znalazło trzeba poznać.czy taki przedmiot ma jakąś symbolikę?.za info będę wdzięczy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk
PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2013, 00:41 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:45
Posty: 29
Znak probierczy jest z St.Petersburga 1899-1908.Kto wykonal jeszcze nie znalazlem ... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk
PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2013, 11:46 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 15 lutego 2011, 21:09
Posty: 5015
Witam
zbig37 napisał(a):
Znak probierczy jest z St.Petersburga 1899-1908.Kto wykonal jeszcze nie znalazlem ... :)

Srebro 84 zołotniki czyli na dzisiejsze 875/1000.
Punca legalizacyjna jest z probierni Anatolija Apollonowicza Arcybaszewa. Wilno 1899-1908, Kijów 1915-16, Astrachań 1916
http://www.925-1000.com/Frussia_kokoshnik_01.html
Wytwórcy o inicjale ŁR nie znalazłem. Ciekawostką jest niedobita punca legalizacyjna. Tak jakby im pierwsza nie wyszła i klepnęli drugą.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk
PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2013, 19:15 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): sobota, 21 września 2013, 17:44
Posty: 38
Niekoniecznie żydowski. Gwiazda jest co prawda 6-ścio ramienna, jednak w jej środku wpisany jest jakiś budynek ? Na razie może to być wszystko, np. podstawka pod szklankę. Na pewno nie jest to talerzyk rytualny, np. sederowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk
PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2013, 19:16 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:19
Posty: 183
jestem pod wrażeniem wiedzy kolegów.dzięki.obok był jeszcze ten kawałek łyżeczki.szkoda że punce zostały gdzieś w ziemi


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL