https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| srebrny,chyba żydowski talerzyk https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=118645 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | redi-1968 [ niedziela, 29 września 2013, 20:52 ] |
| Tytuł: | srebrny,chyba żydowski talerzyk |
na tym zupełnie się nie znam.ale jak się znalazło trzeba poznać.czy taki przedmiot ma jakąś symbolikę?.za info będę wdzięczy. |
|
| Autor: | zbig37 [ poniedziałek, 30 września 2013, 00:41 ] |
| Tytuł: | Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk |
Znak probierczy jest z St.Petersburga 1899-1908.Kto wykonal jeszcze nie znalazlem ... :) |
|
| Autor: | baży G2 [ poniedziałek, 30 września 2013, 11:46 ] |
| Tytuł: | Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk |
Witam zbig37 napisał(a): Znak probierczy jest z St.Petersburga 1899-1908.Kto wykonal jeszcze nie znalazlem ... :) Srebro 84 zołotniki czyli na dzisiejsze 875/1000. Punca legalizacyjna jest z probierni Anatolija Apollonowicza Arcybaszewa. Wilno 1899-1908, Kijów 1915-16, Astrachań 1916 http://www.925-1000.com/Frussia_kokoshnik_01.html Wytwórcy o inicjale ŁR nie znalazłem. Ciekawostką jest niedobita punca legalizacyjna. Tak jakby im pierwsza nie wyszła i klepnęli drugą. Pozdrawiam |
|
| Autor: | Sōji Okita [ poniedziałek, 30 września 2013, 19:15 ] |
| Tytuł: | Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk |
Niekoniecznie żydowski. Gwiazda jest co prawda 6-ścio ramienna, jednak w jej środku wpisany jest jakiś budynek ? Na razie może to być wszystko, np. podstawka pod szklankę. Na pewno nie jest to talerzyk rytualny, np. sederowy. |
|
| Autor: | redi-1968 [ poniedziałek, 30 września 2013, 19:16 ] |
| Tytuł: | Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk |
jestem pod wrażeniem wiedzy kolegów.dzięki.obok był jeszcze ten kawałek łyżeczki.szkoda że punce zostały gdzieś w ziemi |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|