https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

srebrny,chyba żydowski talerzyk
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=118645
Strona 1 z 1

Autor:  redi-1968 [ niedziela, 29 września 2013, 20:52 ]
Tytuł:  srebrny,chyba żydowski talerzyk

na tym zupełnie się nie znam.ale jak się znalazło trzeba poznać.czy taki przedmiot ma jakąś symbolikę?.za info będę wdzięczy.

Autor:  zbig37 [ poniedziałek, 30 września 2013, 00:41 ]
Tytuł:  Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk

Znak probierczy jest z St.Petersburga 1899-1908.Kto wykonal jeszcze nie znalazlem ... :)

Autor:  baży G2 [ poniedziałek, 30 września 2013, 11:46 ]
Tytuł:  Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk

Witam
zbig37 napisał(a):
Znak probierczy jest z St.Petersburga 1899-1908.Kto wykonal jeszcze nie znalazlem ... :)

Srebro 84 zołotniki czyli na dzisiejsze 875/1000.
Punca legalizacyjna jest z probierni Anatolija Apollonowicza Arcybaszewa. Wilno 1899-1908, Kijów 1915-16, Astrachań 1916
http://www.925-1000.com/Frussia_kokoshnik_01.html
Wytwórcy o inicjale ŁR nie znalazłem. Ciekawostką jest niedobita punca legalizacyjna. Tak jakby im pierwsza nie wyszła i klepnęli drugą.

Pozdrawiam

Autor:  Sōji Okita [ poniedziałek, 30 września 2013, 19:15 ]
Tytuł:  Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk

Niekoniecznie żydowski. Gwiazda jest co prawda 6-ścio ramienna, jednak w jej środku wpisany jest jakiś budynek ? Na razie może to być wszystko, np. podstawka pod szklankę. Na pewno nie jest to talerzyk rytualny, np. sederowy.

Autor:  redi-1968 [ poniedziałek, 30 września 2013, 19:16 ]
Tytuł:  Re: srebrny,chyba żydowski talerzyk

jestem pod wrażeniem wiedzy kolegów.dzięki.obok był jeszcze ten kawałek łyżeczki.szkoda że punce zostały gdzieś w ziemi

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/