https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Moje pierwsze weekendowe fanty. https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=118646 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | nintruz [ niedziela, 29 września 2013, 20:53 ] |
| Tytuł: | Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Witam! To moje pierwsze weekendowe fanty. Jak widać, większość monet jest współczesnych. 2 z PRL 10gr z 1965 i 2zł z 1985 i jedna (5 feningów) co bardzo mnie cieszy z 1941. Zastanawiam się co to za kulka? Od muszkietu? Nie za mała? Jakieś cztery plomby młyńskie, no i jakaś ozdobna blaszka. Trzy guziki, w tym jeden ciekawy ośmiokątny. Jakieś łuski też się trafiły. Może nic imponującego, ale mnie cieszy! Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej:) Pozdrawiam! |
|
| Autor: | borsia [ niedziela, 29 września 2013, 20:55 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Kulka szrapnelowa. A kasy tyle naciąłeś, że spokojnie możesz opić dzisiejszy wypad :lol: |
|
| Autor: | andy65 [ niedziela, 29 września 2013, 21:17 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
"Lepszy rydz niż nic"! Tak trzymać. Fanty SUPER ! :1 Z czasem będzie coraz lepiej. POZDRAWIAM!!!!! |
|
| Autor: | nintruz [ niedziela, 29 września 2013, 21:19 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Dzięki za odpowiedz:) Nawet nie wiedziałem, że taka broń była. Człowiek uczy się przez całe życie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wykrywką i jeszcze dużo nauki przede mną! Właśnie piwkiem opijam:) |
|
| Autor: | bigesox [ niedziela, 29 września 2013, 21:23 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Pole,las czy plaza? Jakos sporo gotowki jak na pole/las Pozdrav |
|
| Autor: | nintruz [ niedziela, 29 września 2013, 21:33 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Monety współczesne na 2 boiskach do siatkówki plażowej. Pozostałe fanty na polu. Znalazłem jeszcze 10 fenigów z 1940 roku na polu kuzyna, ale mu pozostawiłem, w końcu na jego ziemi leżało. Na łące natknąłem się na zardzewiałą podkowę, wędzidło i pierścień wędzidła, mocno skorodowane to było i poszło do śmieci. |
|
| Autor: | qalityk [ niedziela, 29 września 2013, 21:55 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
nintruz napisał(a): Na łące natknąłem się na zardzewiałą podkowę, wędzidło i pierścień wędzidła, mocno skorodowane to było i poszło do śmieci. jak dla mnie błąd -trzeba było odwrotnie zrobić |
|
| Autor: | qalityk [ niedziela, 29 września 2013, 22:00 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
poczytaj viewtopic.php?f=87&t=50457&start=60&hilit=typologia+podk%C3%B3w |
|
| Autor: | nintruz [ niedziela, 29 września 2013, 22:10 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Pewnie masz rację. Nie wiedziałem, że temat podków jest tak rozbudowany. Następnym razem będę pamiętał. Tylko co ja z takim zardzewiałymi rzeczami mogę potem zrobić? Nie mam miejsca w domu by wszystko przynosić i magazynować. Szczególnie większych przedmiotów. W założeniu nastawiłem się, że skorodowanego żelaza i militarki raczej zbierać nie będę. Głównie interesują mnie monety. |
|
| Autor: | qalityk [ niedziela, 29 września 2013, 22:39 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
z chęcią nie tylko ja przyjmę |
|
| Autor: | Pilin [ niedziela, 29 września 2013, 22:44 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Nieźle jak na pierwsze fanty :1 ciekawsze zardzewiałe żelastwo warto zachować, tym bardziej podkowę - na szczęście :D a śmieci na złom, to i na piwko będzie. |
|
| Autor: | nintruz [ niedziela, 29 września 2013, 22:55 ] |
| Tytuł: | Re: Moje pierwsze weekendowe fanty. |
Ok! Dzięki! Będę mądrzejszy w przyszłości i podkowy zabiorę. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|