https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

pole obsiane aluminium.
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=137295
Strona 1 z 1

Autor:  thomas71 [ sobota, 16 sierpnia 2014, 22:48 ]
Tytuł:  pole obsiane aluminium.

witam, dzisiaj podczas szybkiego wypadu na pobliskie pole w sąsiedztwie ogródków działkowych natrafiłem na dużą ilość rozrzuconego porozrywanego na bardzo drobne części aluminium obszar rozrzutu około 100x50m. Aluminium o grubości 1.5mm (bardzo drobnych części nawet nie zbierałem a tego jest tam masa). Z pola zgoniła nas burza. Pytanie dla obeznanych z takimi znajdkami, to drążyć temat czy sobie odpuścić?

ps. teren nie za bardzo przyjazny byliśmy atrakcją dla wypoczywających na działkach ludzi! :o

pozdr.

Autor:  ozzy [ sobota, 16 sierpnia 2014, 23:10 ]
Tytuł:  Re: pole obsiane aluminium.

Jeżeli lubisz takie klimaty, to może trafisz tabliczkę znamionową lub jakąś tarczę wskaźnika i rozpoznasz jaka maszyna się tam rozbiła. Będzie dużo dłubania, więc potrzeba wytrwałości. Ja odpuszczam takie pola, chyba że wychodzą fajne monetki.

Autor:  thomas71 [ sobota, 16 sierpnia 2014, 23:20 ]
Tytuł:  Re: pole obsiane aluminium.

...przeraża mnie taka robota, praktycznie sygnał na sygnale wszystko na +70 i więcej, szukaliśmy czegoś znacznego się nie udało.
Monetki to niestety same PRL-e i 50 halerzy czechosłowackich (foto), w sumie nic ciekawego!

pozdr.

Autor:  sniper33 [ sobota, 16 sierpnia 2014, 23:36 ]
Tytuł:  Re: pole obsiane aluminium.

Przesledz historie okolicy byc może rozbił sie tam jakiś samolot

Autor:  thomas71 [ sobota, 16 sierpnia 2014, 23:48 ]
Tytuł:  Re: pole obsiane aluminium.

hmm, jeśli chodzi o samoloty to wiem o innym miejscu rozbicia się radzieckiego samolotu w marcu 45 i jest podobnie drobnej blachy aluminiowej w zatrzęsienie, większych elementów brak. Od jutra zaczynam poszukiwania wiadomości o tym miejscu.

Autor:  czarny12 [ niedziela, 17 sierpnia 2014, 07:05 ]
Tytuł:  Re: pole obsiane aluminium.

Super nawet browary widać wychodzą :ups:

Autor:  thomas71 [ poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 15:06 ]
Tytuł:  Re: pole obsiane aluminium.

...z rozeznania w terenie wyszło że w tej okolicy faktycznie rozbił się samolot w marcu 1945r prawdopodobnie niemiecki, próby odnalezienia tego miejsca przez starszych braci poszukiwaczy nie powiodła się (poszukiwano go parę lat temu na zlecenie lokalnego muzeum).

pozdr.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/