Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 10:02 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Nie no saperom płacą za robotę.Najgorsi są Ci co robią coś bezinteresownie ,a jak jakiś archeolog się napatoczył to już hardkor potologi.Bo my wolni strzelcy jesteśmy najważniejsi,pępek świata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:08 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3278
Lokalizacja: Alta Ecclesia
Drucik napisał(a):
Szczątki poszukiwaczy, którzy próbowali wykopać coś wybuchowego. Niestety, zdarzają się i tacy.

Bajki z mchu i paproci panie kolego. Promil ludzi z wykrywaczami robi to celowo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 13:46 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tak właśnie wygląda robienie sobie koło dupy, poprzez nazywanie chorych debili i przestępców poszukiwaczami tylko dlatego, że se kupili wykrywkę, i nic w tym dziwnego, że archeobeton wykorzystuje to jako główny argument w zwalczaniu poszukiwaczy, gdyż sami się im podkładamy zamiast kategorycznie odcinać się od przypisywanej nam patologii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:38 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
slimak napisał(a):
Drucik napisał(a):
Bajki z mchu i paproci panie kolego. Promil ludzi z wykrywaczami robi to celowo.


Nigdzie nie pisałem, że jest takich wielu. Tam akurat się trafili, bodajże trzy osoby. Nie wiem dokładnie, co napisali w swojej prośbie, ale przedstawili się jako pasjonaci historii czy jakoś tak. A że później przy rewizji znaleziono przynajmniej u jednego jakieś niewybuchy czy niewypały - cóż... Leśniczy sobie zakodował, że część ludzi z wykrywaczami jest nieodpowiedzialna i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 15:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Ciekawe dlaczego nie zakłada się z góry,że wszyscy kierowcy jeżdżą po pijaku, a wszyscy mężczyźni to gwałciciele ? Bo nikt nie ma tu interesu w rozpowszechnianiu nieprawdy. Natomiast w naszym hobby wszystkie przypadki głupoty, wandalizmu itp są wykorzystywane do walki z nami .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 16:31 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Dlatego mam nadzieję, że PZE zacznie z czasem upowszechniać informacje odnośnie tego kim nie są, a kim są detektoryści. Jak na razie są tylko sporadyczne artykuły dziennikarzy pokazujących nas od dobrej strony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 17:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3181
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Druciku, czy Twoje opowieści nie są z mchu i paproci? Taka tragedia o której piszesz, by nie umknęła wiadomości publicznej. Może coś mi umknęło, choć śledzę wszystkie wiadomości gdzie się co wydarzyło. Przypomnisz coś o tym fakcie? A nawet, jeśli, to czy nie jest to powód równie dobry, by zakazać wstępu do lasu spacerowiczom czy grzybiarzom? Albo zakazy kąpieli w jeziorach, bo ktoś się utopił? Lub w góry, bo ktoś spadł w przepaść? Osobiście nie jestem za tym, by państwo broniło ludzi przed ich własną głupotą :? .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 18:06 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
To wszystko powiedział mi pracownik nadleśnictwa, do którego zadzwoniłem. Jego dane były podane w emailu, którym wysłano mi skan pisma z odmową. Uwierzyłem mu na słowo, nie pytając ile lat temu i w którym województwie miała miejsce ta historia.

Nie wiem też, dlaczego mówisz o opowieściach w liczbie mnogiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 19:50 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tylko tak dalej :n , i tak jak tutaj http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=185065&hilit :n , idąc za fałszywym medialnym przekazem :n , za kłamliwą narracją archeobetonu :n , nie czekając na oficjalne wyjaśnienie sprawy :n , siedem stron samooskarżania się i profilaktyczne samobiczowanie :n , a w końcu sprawcą okazał się nie poszukiwacz, a złomiarz z wykrywką. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 20:56 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
frank napisał(a):
a w końcu sprawcą okazał się nie poszukiwacz, a złomiarz z wykrywką. :D


Kto to jest poszukiwacz, kiedy i dlaczego nim zostaje(opisany tak, lub inaczej)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 21:35 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Nie przeżywaj tak tego, Frank. Wyraźnie napisałem na początku, że taka sytuacja podobno miała miejsce, nie pisałem, że ktokolwiek to zweryfikował. Sam wziąłeś udział w rozdmuchaniu tej wzmianki, a teraz rozdzierasz szaty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 21:51 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
jansz napisał(a):
frank napisał(a):
a w końcu sprawcą okazał się nie poszukiwacz, a złomiarz z wykrywką. :D


Kto to jest poszukiwacz, kiedy i dlaczego nim zostaje(opisany tak, lub inaczej)?

Czy to będzie np. poszukiwacz militariów, minerałów, kolekcjoner monet, eksplorator jaskiń, bunkrów, wszystkich ich łączy pasja i zamiłowanie do poznawania czegoś nowego, nieznanego, tajemniczego, często balansują na granicy prawa, które znają, ale i przestrzegają.

Drucik napisał(a):
Nie przeżywaj tak tego, Frank. Wyraźnie napisałem na początku, że taka sytuacja podobno miała miejsce, nie pisałem, że ktokolwiek to zweryfikował. Sam wziąłeś udział w rozdmuchaniu tej wzmianki, a teraz rozdzierasz szaty.

Raczej nakreśliłem konsekwencje takich niusów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2018, 22:02 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Frank - całkowicie się zgadzam, że takie 'podobno' umieszczone w jakiejś gazecie internetowej byłoby natychmiast powtarzane jako faktyczne zdarzenie. Ale tutaj to był środek wypowiedzi, wyraźnie napisałem o rozmowie telefonicznej i o tym, że to przekaz z drugiej ręki. Trudno tak coś napisać żeby nic nie napisać - po prostu chciałem wyjaśnić sprawę Aśce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: środa, 12 września 2018, 21:49 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Wracając do opisanego przeze mnie zdarzenia - nie wiem, na czym była oparta ta relacja i czy była prawdziwa. Niemniej takie historie się zdarzają - tutaj link do wydarzenia z 2010 z udziałem dwóch panów z detektorami: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 12550.html. Taki przykład, znalazłem to po 30 sekundach z Google, hasło 'zginęli rozszarpani niewybuchem'.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: środa, 12 września 2018, 22:15 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Ok. Znalazłeś po 30 sekundach,ale nie przypuszczam,że Ty akurat jesteś facetem poszukującym na poligonie militariów. To co przytaczasz należy uznać za proces selekcji naturalnej,tak samo jak tych co wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu. Nie uważam ,że inni poszukiwacze powinni to brać na klatę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL