Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 06:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panelem?
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2018, 12:39 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2058
Lokalizacja: Gliwice
Witam.
Mam Deusa lite z wpisanym oprogramowaniem v5. Chciałbym odczytać, jakie mam ustawienia, dokonać drobnych zmian, przy pomocy pożyczonego panelu. Z rozmów z Kolegami wynika, że to niemożliwe, bo gdy wpiszę w panel mój nr cewki, to automatycznie do tej mojej cewki wgrają się ustawienia z panelu.
Czy da się w jakiś sposób odczytać na panelu ustawienia mojej cewki nie zmieniając ich?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2018, 13:36 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 321
Ciekawe jakby to wyglądało gdyby wykasować z samego panela programy i dopiero parować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2018, 16:03 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 5 marca 2011, 14:15
Posty: 131
Nie da się , panel to priorytet .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2018, 17:36 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 428
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jak koledzy pisali. Po sparowaniu cewki, automatycznie pobierze programy zapisane w panelu. Wtedy dokonaj potrzebnych zmian i masz to co chciałeś.
Ps. Jak nigdy nie parowałeś tego zestawu z panelem to wszystko odczytasz z menu ws-ek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 13:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2058
Lokalizacja: Gliwice
Jak panel sparuje się z cewką i wpiszę swoje parametry to już "po ptokach", nie odtworzę tego co miałem w cewce? Chce odczytać co jest w cewce! A nie wiem co jest, lecz nie chcę tego utracić, bo nastawy są bardzo dobre.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:39 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Grzebiuszka, wg moich obserwacji (bo przyznam się, że dokładnie tego nie badałem; nie było potrzeby) programy zapisywane są w panelach.. RC i WS4/5. Po włączeniu RC (a domyślam się, że jest on nadrzędnym) z dopisaną cewką, programy synchronizują się w pozostałych panelach do stanu jaki występuje w RC, łącznie z ogólną konfiguracją (np. informacje o dodanych do RC cewkach czy Mi-6). Więc osobiście myślę, że o ile nie istnieje jakiś myk to po włączeniu RC i dopisaniu Twojej cewki, jeśli włączysz też WS4/5 to te złapią ustawienia z RC i wszystko stracisz.

Domyślam się, że Grzebiszce ktoś kiedyś wpiął się panelem RC w celu wgrania do WS4 programów. Bo jeśli nie.. tak jak pisze kol. yarek i nigdy nie wpinałeś się żadnym RC to wszystko możesz sobie odczytać z WS4/5, a opcje których nie masz możliwości ustawić/podejrzeć z poziomu słuchawek są po prostu w nastawach standardowych/fabrycznych stosownych do danej nastawy ..wg instrukcji.

Jeśli masz soft V5.x to praktycznie będziesz w stanie odczytać i spisać wszystkie nastawy swoich programów z panelu WS.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:05 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 428
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dokładnie. Nie wiem w czym problem. Ma v5 i we-ki więc wszystko co dostępne na słuchawkach z nich zczytuje. Jak nie było wcześniej kombinacji w programach przez inny panel rc to ustawienia nie widoczne na ws są standardowe. A jak były zmiany przez panel to już po ptokach. Po wpisaniu do panela cewki Grzebiuszki z automatu wgrają się programy jakie ktoś ma ustawione na panelu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 21:48 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 22 maja 2013, 22:38
Posty: 71
przecież oprogramowanie 5.2 ma prawie wszystkie funkcje w słuchawkach brak tylko silen.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: czwartek, 20 grudnia 2018, 12:50 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2058
Lokalizacja: Gliwice
Dropek napisał(a):
Domyślam się, że Grzebiuszce ktoś kiedyś wpiął się panelem RC w celu wgrania do WS4 programów

Tak było jak napisał Dropek. do panelu został wpisany mój nr cewki i za kilka sekund miałem wgrany soft znajomego.
Dropek napisał(a):
Jeśli masz soft V5.x to praktycznie będziesz w stanie odczytać i spisać wszystkie nastawy swoich programów z panelu WS.

Nie wiem jaki mam soft, chyba nie V5.x bo mam w słuchawkach dostęp tylko do tych podstawowych funkcji. Mam 16 programów ,w tym dwa do cewki x35.
Czy mając soft V5.x jest metoda, by z WS4 wyłaczyc/właczyć dynamiczne dostrojenia do gruntu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: czwartek, 20 grudnia 2018, 15:00 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 428
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jak włączysz słuchawki na wyświetlaczu zobaczysz jaki masz wgrany soft


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: czwartek, 20 grudnia 2018, 22:25 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Jeżeli masz dwa programy do cewki X35 to masz soft V5.x. Przy włączaniu słuchawek pojawia się liczba - to ona mówi o numerze wersji. Tak da się wyłączyć lub włączyć auto strojenie gruntu z poziomu WS. Jak jest włączone śledzenie gruntu to na słuchawkach symbol GND miga w tym czasie wystarczy wcisnąć + lub - i ustawić swoją wartość ręcznie i już masz ręczną nastawę. By włączyć śledzenie gruntu, będąc w opcji GND wciskasz i trzymasz menu aż GND zacznie migać. Thats all ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: środa, 2 września 2020, 12:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2058
Lokalizacja: Gliwice
własnie wgrałem soft 5.1 (albo 5.2?-taki jak jest udostępniony ) Na słuchawkach po włączeniu POKAZUJE MI 40 (czyli V4.0?) a soft na pewno jest wgrany nowy. Zniknęły programy od 11 do 16. Nie zauważyłem rozbudowanego menu w słuchawkach. A Koledzy piszecie, że w wersjach V5.X są dostępne nowe opcje w słuchawkach. No i dlaczego wyświetlacz po włączeniu dalej mi pokazuje 40?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: środa, 2 września 2020, 19:16 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 321
Zaintrygowałeś mnie do tego stopnia że poszedłem sprawdzić.
Na ws4 i ws5 po włączeniu pokazuje mi najpierw 5 po chwili 21, czyli 5.21.
Funkcje dodatkowe są zależne również od obecnej cewki.
Każda wersja ma swoje niuanse.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: poniedziałek, 7 września 2020, 14:29 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Jeśli zainstalowałeś 5.21 to nie ma bata po włączeniu WS4 powinno pojawić się 5 i 21. W najnowszym oprogramowaniu są dodatkowe funkcjonalności w 4.0 ich nie ma.
Jeśli wyświetla Ci się 4.0 na WS4 to na bank nie masz nowszego softu. Więc albo pominąłeś słuchawki podczas aktualizacji zestawu albo poszło coś nie tak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Deus-czy da się odczytać z cewki ustawienia obcym panele
PostNapisane: wtorek, 24 listopada 2020, 18:05 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2058
Lokalizacja: Gliwice
No i był jakiś błąd. Ponowne wgranie oprogramowania poszło zupełnie inaczej niż poprzednie. Był pasek postępu, pytał o słuchawki. Po wgraniu, WS-4 pokazuje 5.21 :b1
Wiem, jak ustawić auto strojenie (dzięki Dropek za opis powyżej), ale co jeszcze mogę zmieniać oprócz dyskryminacji, czułości, gruntu, częstotliwości, tonów, głośności, cewki, nr programu? Te funkcje w wersji 4.0 też były dostępne. Jak np. zmienić Iron Level? Jak Reactivity? Co z Audio R, Noth, Tone prog i Discri IAR?
Czy te funkcje doszły w wersji 5.21? I czy to prawda, że w tej wersji do wgrywania już nie potrzebuję panelu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL