Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 17:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dla użytkowników używających Deusa w wersji Lite WS4
PostNapisane: czwartek, 13 sierpnia 2020, 14:15 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Witam,
Czy ktokolwiek z użytkowników XP Deus'a zastanawiał się kiedyś czy promieniowanie elektromagnetyczne (dalej PEM) generowane przez wykrywacz który komunikuje się bezprzewodowo z poszczególnymi podzespołami jest bezpieczne dla operatora? A jeśli się nad tym zastanawiałeś i masz ku temu jakieś obawy to czy przypadkiem nie myślałeś tak, że skoro to co masz na głowie, mianowicie słuchawki to tylko odbiór sygnałów bez nadawania? Otóż nie do końca tak jest...
Zapraszam do obejrzenia poniższego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=kjtN5OSSRkw&feature=

Sprawa ma się tak, że jeśli nie posiadamy panelu RC to niestety słuchawki są w trybie nadawczo-odbiorczym ciągle komunikując się z cewką. Na filmie tego nie widać (bo niczym przed cewką nie machałem) ale jak pod cewką znajdzie się metalowy przedmiot to wartość uW/m^2 wzrasta do kilku tysięcy razem z pojawieniem się jakiegokolwiek sygnału.
Dlaczego temat skierowany jest do posiadaczy wersji TYLKO ze słuchawkami WS4 bez panela RC? Ano dlatego, że gdy posiadając panel RC włączymy go to słuchawki WS4 przełączają się w tryb czysto odbiorczy i od tego momentu panel WS4 nie emituje żadnych sygnałów.

To czy PEM jest szkodliwe dla zdrowia czy jest zupełnie obojętne zostawiam już Wam... ja wiem swoje, między innymi dlatego tworzę ten temat by więcej ludzi było świadomych, że z czymś takim mają do czynienia.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dla użytkowników używających Deusa w wersji Lite WS4
PostNapisane: piątek, 14 sierpnia 2020, 07:45 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Dzięki za to info. Xp chyba o tym nie wspomina nawet. Ma to więc ogromny wpływ na zużycie energii i rzecz jasna temperaturę naszego mózgu i gałek ocznych:).

Wieki temu na elektrotechnice p. prof przestrzegała nas przed telefonami komórkowymi. Nie spałem wtedy na lekcji:). Pamiętam, że zalecała krótkie rozmowy i częste zmiany strony głowy z której trzymamy telefon. Do dłuższych rozmów zestaw słuchawkowy powinien być obowiązkowy. Wtedy mówiło się o potencjalnych nowotworach ale nardziej gałki ocznej niż mózgu.

Na jaki nowotwór zmarł niedawno John Lynn z Regton?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dla użytkowników używających Deusa w wersji Lite WS4
PostNapisane: niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:24 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Oto video na którym widać co i jak i kiedy emituje promieniowanie elektromagnetyczne. Jeśli miałby ktoś jakieś zastrzeżenia mogę oczywiście coś dokręcić...

https://www.youtube.com/watch?v=j_6BW54 ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dla użytkowników używających Deusa w wersji Lite WS4
PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:45 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Opiszę co nie co ten film, wczoraj jakoś mi się już nie chciało ;)

Na samym początku prezentuje PEM tła (od różnego typu nadajników zlokalizowanych w sąsiedztwie). Następnie kiedy prezentuję cewkę i pp widać, że każde mrugnięcie diody to chwilowa transmisja sygnału radiowego - słychać to w głośniku miernika jak i widać na wyświetlaczu, że wskazania podskakują razem z mrugnięciem każdej z diod. W następnej kolejności włączam WS4 i prezentuję z każdej strony panelu poziom PEM - WS4 to najbardziej newralgiczna część Deusa ponieważ mamy go przy głowie - jak widać prezentuje wartości PEM z różnych odległości od miernika i niestety nie są to niskie wartości - po włączeniu panela RC panel słuchawek WS4 przełącza się w tryb czystego odbioru i przestaje emitować jakiekolwiek PEM - to też dobrze widać na filmiku. Później czynności szybko powtarzam (nie wiem po co ;)). Prezentuję też PEM od pp i RC. Najbardziej promieniuje jednak RC ale w odległości 1m od RC (czego na filmie nie zaprezentowałem) można powiedzieć, że promieniowanie jest nieodczuwalne. Zaznaczam, że na filmie nie mierzę PEM od pracy generatora niskiej częstotliwości wykrywacza tylko od systemu bezprzewodowej komunikacji - miernik mierzy PEM od urządzeń nadawczych do 8Ghz - miernik ten jest bardzo czuły, stosowanych jest w pomiarach amatorskich jak i profesjonalnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL