Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 174, 175, 176, 177, 178
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: niedziela, 22 stycznia 2023, 18:42 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
mam pytanie dotyczące panela . Chcę kupić używany czy jest jakikolwiek sposób by sprawdzić czy ma wbudowany transmiter prze jego zakupem ? może numer seryjny ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: niedziela, 22 stycznia 2023, 19:20 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Transmiter do tych słuchawek związanych z update'm V6?
Wysyłasz numer seryjny z zapytaniem do Xp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 24 stycznia 2023, 17:07 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Unfortunately, these products will not be compatible with the V6 software.

To benefits from the compatibility, you can purchase more recent coils, X35 or HF, subject to the compatibility of your remote control.



Keep us informed !

podałem 2 numery seryjne paneli - piszą że nie są zgodne z v6 ale piszą że z nowymi cewkami będą ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 26 stycznia 2023, 20:48 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2015, 18:46
Posty: 198
Chciałbym podpiąć się trochę pod pytanie tylko trochę z innej beczki. Czym różnią się panele deusa w kolorze chyba fioletowym od tych ciemnych, szarych. Data produkcji czy jakimiś dodatkowymi funkcjami. Z góry dziękuję za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: środa, 29 marca 2023, 12:48 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
Hej, hej ;)

Mam pytanie do starych wyjadaczy użytkujących D1. Jak wypada zestawienie programów GMP i DEEP , oczywiście po modyfikacjach ? Programy mają "zaszyte" różne filtry, co za tym idzie inaczej mogą reagować na drobny kolor. Szukam kompromisu do poszukiwań leśnych, kompromisu pomiędzy głębokością, separacją, klarownością odczytów audio etc. Teren - las, mineralizacja ok. połowy paska, miejscami czysto, miejscami sporo żelaza i wiele sygnałów z gruntu. Powszechna jest opinia ,że program 6 Deep jest najgłębszym programem, a jak wygląda efektywność przy użyciu GMP ?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: środa, 29 marca 2023, 19:35 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Hej Nomad, nie napisałeś najważniejszego, czyli ile masz czasu?

Z lasem jest ten problem że z reguły jest to nieruszana gleba i zabawa z tym wymaga mnóstwa czasu.
Szukanie kompromisu jakiego wymagasz mija się z celem w przypadku lasu.

W miarę "uniwersalnych" ustawień to możesz używać na polach ornych, gdzie gleba jest mielona cyklicznie. Jeśli czegoś nie znajdziesz dzisiaj, to poczekaj do następnej orki. Pług przerzuci glebę, coś się przemieści, coś się odmaskuje, i wtedy to znajdziesz.

W lesie, gdy trafisz "Eldorado" będziesz musiał uruchomić cały potencjał patyka kompleksowo:
-zassać wszystko z powierzchni
-nie bawić się w medytowanie nad maskowanymi sygnałami tylko od razu czyścić i wykopać jak najwięcej żelaza
-dobić statyką
Gdy Eldorado robi się coraz bardziej jałowe to schodzisz z reaktywnością, zabawy z zaniżaniem balansu gruntu itd.
Chyba że, dziewicze Eldorado trafiłeś od początku w trudnym gruncie: mineralizacja, podmokła przewodząca gleba itp. Napisałeś że masz połowę paska mineralizacji, od razu zacząłbym z Goldfield, o ile to sucha gleba. W wypadku podmokłej gleby jednak fantastyczny jest Relic z D2.

Jeśli zaś chodzi o wybór GMP czy Deep, to Deep ma "surowe" filtry, w sensie najmniej "inwazyjne", może dlatego jest głęboki. Jednak przy połowie paska mineralizacji użyłbym GMP lub HOT.
Piszesz że masz dużo sygnału od gruntu, taka gleba wymaga mocniejszego filtrowania niż Deep, chyba że pogodzisz się z przekłamaną identyfikacją audio głębokich sygnałów Deep'a.

p.s.
Chyba że, wszystko co napisałem powyżej to głupoty bo nie zrozumiałem i chodzi Tobie o zwykły leśny "rekonesans" z "uniweralnymi" ustawieniami.
No to nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: środa, 29 marca 2023, 20:15 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
p.s.2
Albo jeszcze inaczej, zapomnij o D1 bo zawsze będzie Ci chodziło po głowie: "Czy to już wszystko co mogłem zrobić?" i do lasu zabieraj Golden Maska 4 . W nim tylko gruntu trzeba pilnować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2023, 10:02 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
berthiot napisał(a):
p.s.2
Albo jeszcze inaczej, zapomnij o D1 bo zawsze będzie Ci chodziło po głowie: "Czy to już wszystko co mogłem zrobić?" i do lasu zabieraj Golden Maska 4 . W nim tylko gruntu trzeba pilnować.



Hej . Dzięki za dość obszerne wyjaśnienie. Czasu.. no niestety z nim jest słabo, weekendowe pitu pitu , stąd też dogłębne analizy nie wchodzą w grę, raczej chciałbym mieć gotowe 2-3 programy, które mogę zmieniać zgodnie z tym co podpowiada grunt i ilość przedmiotów w glebie . Nie trafiłem jeszcze na hot spota, którego mógłbym dogłębnie sprawdzić. Zrobiłem parę na bazie Deepa własnych, sonar Garyego, Jackowy Pitch, ale wiele osób chwali GMP , ale tutaj nie mam rozeznania.. Przekłamana identyfikacja Deepa mi nie przeszkadza, sprawdzam w zasadzie większość w miarę powtarzalnych sygnałów, kopę również większe żelazo. Spotkałem się z opinią ,że GMP klarowniej wyłuskuje drobniejszy kolor, ale nie znam zależności ,kiedy lepiej go stosować a kiedy nie, ale tutaj wspomniałeś ,że przy mineralizacji w połowie paska można się pokusić. " Albo jeszcze inaczej, zapomnij o D1 bo zawsze będzie Ci chodziło po głowie: "Czy to już wszystko co mogłem zrobić?" i do lasu zabieraj Golden Maska 4 . W nim tylko gruntu trzeba pilnować." Teoretycznie tak, ale mega prosty patyk z ding dong nie daje tego co XP z Full tonem, statykiem w D1 itd. Bywa irytujące to ustawianie, ale daje też frajdę . Chcę zmienić na D2, ale to za parę miesięcy, tym czasem pozostaje nauka z D1. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2023, 10:02 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
berthiot napisał(a):
p.s.2
Albo jeszcze inaczej, zapomnij o D1 bo zawsze będzie Ci chodziło po głowie: "Czy to już wszystko co mogłem zrobić?" i do lasu zabieraj Golden Maska 4 . W nim tylko gruntu trzeba pilnować.



Hej . Dzięki za dość obszerne wyjaśnienie. Czasu.. no niestety z nim jest słabo, weekendowe pitu pitu , stąd też dogłębne analizy nie wchodzą w grę, raczej chciałbym mieć gotowe 2-3 programy, które mogę zmieniać zgodnie z tym co podpowiada grunt i ilość, rodzaj przedmiotów w glebie . Nie trafiłem jeszcze na hot spota, którego mógłbym dogłębnie sprawdzić. Zrobiłem parę na bazie Deepa własnych, sonar Garyego, Jackowy Pitch, ale wiele osób chwali GMP , ale tutaj nie mam rozeznania.. Przekłamana identyfikacja Deepa mi nie przeszkadza, sprawdzam w zasadzie większość w miarę powtarzalnych sygnałów, kopę również większe żelazo. Spotkałem się z opinią ,że GMP klarowniej wyłuskuje drobniejszy kolor, ale nie znam zależności ,kiedy lepiej go stosować a kiedy nie, ale tutaj wspomniałeś ,że przy mineralizacji w połowie paska można się pokusić. " Albo jeszcze inaczej, zapomnij o D1 bo zawsze będzie Ci chodziło po głowie: "Czy to już wszystko co mogłem zrobić?" i do lasu zabieraj Golden Maska 4 . W nim tylko gruntu trzeba pilnować." Teoretycznie tak, ale mega prosty patyk z ding dong nie daje tego co XP z Full tonem, statykiem w D1 itd. Bywa irytujące to ustawianie, ale daje też frajdę . Chcę zmienić na D2, ale to za parę miesięcy, tym czasem pozostaje nauka z D1. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 13 czerwca 2023, 20:54 
Offline

Dołączył(a): środa, 24 maja 2023, 23:09
Posty: 0
Witam
Panowie czy te ustawienia na drobnicę w gruncie gdzie jest dużo żelaza będzie dobre .
Program Deep
Pitch
Czułość 90-92
Reaktywność 2.5
Poziom żelaza 1
Audio 5

Dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: niedziela, 30 lipca 2023, 10:48 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
Witam, macie jakieś sprawdzone ustawienia na średnio grube żelazo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2023, 13:30 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 314
Żeby je kopać czy pomijać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2023, 13:39 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
A żeby kopać i w miarę pomijać kolor.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2668 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 174, 175, 176, 177, 178

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL