Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 13:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 17:31 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Jak wiadomo, Francuzy niechętne są w ćwiczeniach językowych szczególnie w angielskim. Dwa razy tylko byłem w tym kraju, przejazdem na prom do Calais i z powrotem. Wystarczy.
Próba komunikacji w języku angielskim na stacji benzynowej wywołała swoistą reakcję na twarzy sprzedawcy, jak w filmach z marnymi efektami CGI. Fizjonomia jego w ciągu kilku sekund przeszła kilkunastokrotną metamorfozę, tak jak się dźga ośmiornicę harpunem: milion kształtów i kolorów.
Ale do rzeczy:
W otmętach internetu wyszperałem pewien post dziobacza, któremu udało się uzyskać informacje od Xp.
Update D2 będzie podobno na początku przyszłego roku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 19:49 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
ehhh mnie się marzy snajperka 5 lub 6 cali do D2 ale chyba na marzeniach się skończy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 21:16 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Om79, używasz detektora bożego 2?

Te sknerusy mają formę od białej elipsy HF, więc prędzej czy później będą pewnie "wytryskiwać" coś do D2.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2022, 21:58 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
Po prawie roku przerwy postanowiłem do niego wrócić... ;)

Od biedy dobra by była i ta elipsa bo mnie tylko o kształt chodzi...oczywiście jak najmniejszy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2022, 23:29 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
https://m.youtube.com/watch?v=PgPH8ZWNCF0

;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2022, 19:33 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
https://www.youtube.com/watch?v=xVC_foLkuc8

;) ;) ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2022, 20:06 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Grubo pocisnąleś om79 :8)
4.2 w patyku multi, który z definicji sypie falsami żelaza bardziej od singla f.
Twoje pole jest takie "matematyczne", perfekcyjnie poukładane i trawa przycięta do golfa oraz idealnego prowadzenia sondy patyka, więc 4.2 pasuje.

Na polu zaoranym w ostrą skibę, nasączonym wodą i różnorakim żelastwem w miliardach kombinacji położenia w glebie 3D będzie wesoło.
No ale coś za coś, bez wykopywania żelaza nie ma efektów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2022, 20:27 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 157
om79

Troszkę "oszukujesz" przy przemiataniu cewką nad celami, zauważylem to w obu filmach.
Myślę, że powinienieś mniej koncentrować się na tym co widzisz(znaczniki), a bardziej na tym co słyszysz, wtedy "poszukiwanie celów" bedzie bardziej naturalne i miarodajne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2023, 17:25 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
No dobra, detektor boży na drugim końcu świata: https://www.youtube.com/watch?v=p0xWIEntnIo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 28 stycznia 2023, 11:44 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
Mam kilka pytań, do osób znających sprzęt z praktyki.

1. silencer. na D1 zwykle ustawiało się wartość -1. Co prawda więcej hałasował ale nie znikały sygnały duszki i detale. Jak ustawiacie silencer w D2, zawsze na 0?

2. Ten filtr gruntu - jak wpływa na zasięgi i jak go zwykle ustawiacie? na ile to przydatna opcja

3. grunt - czy używacie tego GRAB (co oznacza to określenie?) czy manualnie ma początek środkowym przyciskiem?

4. sygnał wiodący - warto go używać?

5. jak wyglądają u was ustawienia czułości w porównaniu do D1? niby D2 jest stabilniejszy, warto więc podciągać wyżej?

6. czy używacie tych domyślnych ustawien NOTCH które są na kilku programach czy warto je jednak wyłączyć? ja na D1 praktycznie nigdy nie używałem notch, lubię słyszeć co się dzieje pod cewką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 28 stycznia 2023, 19:40 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
1. silencer. na D1 zwykle ustawiało się wartość -1. Co prawda więcej hałasował ale nie znikały sygnały duszki i detale. Jak ustawiacie silencer w D2, zawsze na 0?

Zwykle w czystym terenie w detektorze bożym2 działam z silencer'em na 0.
W gęstym żelazie ustawiam jednak na 2 lub 3, bo przy ustawionym na 0 sypie falsami od żelaza niemiłosiernie.
Z dyskryminacją w pitchu zatrzymałem się na 5.0, niżej nie zejdę.
Mimo że D2 jest jednak lepszy w żelazie od D1, to D1+HF jest o niebo przyjemniejszy w użyciu. D2 ma moim zdaniem fatalne audio.


2. Ten filtr gruntu - jak wpływa na zasięgi i jak go zwykle ustawiacie? na ile to przydatna opcja

Ten filtr to odpowiednik Notch Gruntu z D1, tak mi się zdaje.
Nie wiem jak wpływa na zasięgi, ale używam ustawienia 1 i unikam jak ognia wyższych wartości.
Dlaczego?
Przy ustawieniu 2 i 3, prawdopodobnie można przejść po garncu masywnego srebra i detektor go nie zasygnalizuje.
Ślepnie na wysoko konduktywne masywne przewodniki (aluminiowa kana po mleku nadziana poHelmutowskim smalcem czy innym boczkiem np.)
Ale... jeśli nie zależy ci na znajdowaniu "prawilnych skarbów" a jedynie drobnicy w terenie gdzie jest armageddon hot-rocków i innych żużli i kamoli to śmiało atakuj na 2 i 3.


3. grunt - czy używacie tego GRAB (co oznacza to określenie?) czy manualnie ma początek środkowym przyciskiem?

Grab znaczy złapać, uchwycić wartość gruntu przy pompowaniu, obojętnie czy środkowym przyciskiem, czy wywołując funkcję z panelu.
W Goldfield i Relic funkcja obowiązkowa jak wieczorny pacierz na kolanach.


4. sygnał wiodący - warto go używać?

Nie używam, nie wiem po co to zrobili, jest bezużyteczny.
Mało tego, włączony osłabia audio response celu. Właściwy sygnał celu jest jakby mniej wyrazisty, ciężko mu się przebić przez ton wiodący.
Sam ton wiodący niczego nie sygnalizuje.


5. jak wyglądają u was ustawienia czułości w porównaniu do D1? niby D2 jest stabilniejszy, warto więc podciągać wyżej?

Generalnie w czystym terenie z dala od cywilizacji żyłuj ile się da w powiązaniu ze skanem częstotliwości w przypadku EMI.
W żelazie natomiast nie warto żyłować.


6. czy używacie tych domyślnych ustawien NOTCH które są na kilku programach czy warto je jednak wyłączyć? ja na D1 praktycznie nigdy nie używałem notch, lubię słyszeć co się dzieje pod cewką.

Mówisz pewnie o notch'u 23-24 w programach 2,3,4 i notch'u 23-35 w programie 5.
Notch 23-24 odpowiada za usunięcie sygnału "dziury", koksu, nadmiaru wody w gruncie itp.
Jeśli chcesz komfortowo pracować w glebach przesiąkniętych wodą, bagnach, mokradałach itp. to program 1 General ma ten notch wbudowany jako filtr a sam notch jako taki jest wyłączony.
W programie 5 Park pojechali z notch'em grubo bo aż pod 35. To za dużo, bo zahacza o mikro złoto i srebro.

Notch'a o wartości 00 czasami używam w Goldfield i Relic, ponieważ mam bida-wersję tylko z WS6 i działam na słuch nie patrząc na cyferki.
Wartość 00 odpowiada za usunięcie sygnału gruntu, "kieszeni" mineralizacji, ceramiki i innych cudów typu "krowie placki".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 2 lutego 2023, 17:29 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
Dziękuje za te spostrzeżenia. A jak to widza inni użytkownicy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2023, 17:35 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
Jest nowy rekordzista ;)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 21 lutego 2023, 09:18 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
Spostrzeżenie po pierwszych testach - tryb mono - u mnie o wiele stabilniej działa niż na Deus 1, grunt mam niżej, czułość wyższa a zakłóceń mniej

Tryb podstawowy (wieloczęstotliwość) - tu zakłóceń nieco więcej ale problemem jest dla mnie odróżnianie koloru od żelaza, to co w trybie mono słyszę wyraźnie jako żelazo to w trybie podstawowym (podkręconym oczywiście) mocno bije na kolor. Da się to jakoś poprawić ustawieniami?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 23 lutego 2023, 19:41 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Jwaldek, znaczy się sypie falsami od żelaza?
Jakiego audio używasz? PWM czy Square, tony standardowe czy fulltones, a może pitch?
Używasz dyskryminacji czy nie?
Za mało danych podałeś.


p.s. Update D2?
https://www.youtube.com/watch?v=Ja_wQnVgkEc


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL