Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2023, 12:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Z tej miejscówki wyciągnąłeś już absolutnie wszystko :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2023, 22:55 
Offline

Dołączył(a): środa, 24 maja 2023, 23:09
Posty: 0
prymek napisał(a):
co do filmu d1 vs d2 , pamiętajcie że widzicie to co Gary chciał pokazać , grunt zmineralizowany magnetytem ? d1 + program gold i jest rakieta . To co widać program podstawowy w d1 działa gorzej niż podstawowy w d2 ( choć przecież ustawień nie widzimy i musimy wierzyć ) . Tak na moje oko d2 kupi najszybciej użytkownik d1 , jak go przekonać do zakupu ? pokazać znaczącą różnicę na plus . Dziwię się czemu coś takiego nie zostało zrobione z Alter - Atrex .

Co do porównań to ja bardziej lubię coś takiego , d1 vs d2 na tych samych celach ( kolejność ta sama )

d2 https://youtu.be/nkQagrQ5HeM?t=18
d1 https://youtu.be/HBwRU4cCN8I?t=309

co wybieracie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2023, 19:06 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
https://www.youtube.com/shorts/T8sUarR8m9U

Że nie mam konta na google to pozwoliłem sobie na komentarz tutaj kolego Prymek.
Prawda oczywiście.

Ale tak zapytam z ciekawości: Ile przedmiotów z tego worka zatrzymałbyś do własnej kolekcji gdybyś mógł je oczywiście zatrzymać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 3 lipca 2023, 07:51 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
ten short jest trochę prowokacyjny bo w necie masa fotek czy ustawionych filmów z biżuterią żony czy monetami znalezionymi przez kolegów więc pozwoliłem sobie na takie tanie efekciarstwo . Monety nie pochodzą ż jednego wyjazdu ale wszystkie zostały znalezione d2 z cewkami 9 i 11 , i wszystko znalazłem osobiście ( nie pozbierałem od kolegów ) . To wszystko to tzw "gorszy sort " 19/20 wiek Austria , Czechy , Niemcy komuny raczej mało , wszystko zostało znalezione poza granicami Polski . Ja nie jestem kolekcjonerem , bardzo lubię szukać ale kwestia posiadania jest dla mnie bardzo drugorzędna , jak chcesz to ci wyślę paczką całość policzysz ile tam było monet bo sam jestem ciekaw .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 3 lipca 2023, 08:00 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Rozumiem.
Mam podobnie, znajdowane przedmioty są niejako "skutkiem ubocznym".
Zagracanie się minęlo mi dawno temu, ostatnio na jakieś 130 godzin w miesiącu spodobało mi się tylko około 20 przedmiotów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 17 lipca 2023, 18:44 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Ktoś tu kogoś wkręca? Taki żarcik?

W tym filmie, dokładnie od 4:22 do 4:27 kolo w żółtej koszulce używa białej sondy z panelem D2.
Przemalował sobie? Czy może to tester czegoś nowego?

https://youtu.be/JP7jJVp6Jfs?t=261

p.s. Też sobie przemaluję, dobry patent.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 19 lipca 2023, 22:29 
Offline

Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2021, 22:59
Posty: 0
Lokalizacja: zdolny śląsk
Gratuluje spostrzegawczości :1
Ta cewka ma dziwnie przesunięte uszy w kierunku tyłu, może tylko mam takie wrażenie. W sumie nie próbowałem parować cewki d1 z panelem d2 :que
Trzeba to sprawdzić ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2023, 10:53 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
Hej,

Dokonałem małej konwersji, ale w ramach tego samego wyznania XP, z D1 na D2, te audio mantry i śpiewy chyba najbardziej do mnie przemawiają. Mam pytanie odnośnie audio filters i full tones offset. Może mi ktoś wytłumaczyć ,jak krowie na r... :ups: czy i kiedy warto używać etc. ? Generalnie chciałbym wystartować z programem general w full tonach i deep hc, ich modyfikacjami. Teren działania las.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2023, 21:54 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
tak się nie da , musisz samodzielnie do wszystkiego dochodzić i dopasowywać , to wymagający wykrywacz , deep HC to nie koniecznie może oznaczać program dobry na głębokie wysoko przewodzące cele , jedyne co podpowiem to dla mnie audio square lepiej się sprawuje na celach głębokich łąka/las . Zdecydowanie warto samemu poznawać ten wykrywacz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2023, 22:37 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Hej Nomad.

Audio w detektorze bożym D2 można studiować latami, do takiego wniosku doszedłem.
Na początku płakałem że to nie to samo co D1, ale teraz po dodaniu Audio Filter możliwości są ogromne.
Do tego equalizer i preferowane słuchawki.

W jaki sposób, kiedy i czy warto stosować?
Nie ma na to prostej odpowiedzi, no nie ma.
Wszystko zależy od Twojej percepcji słuchowej i upodobań.

Osobiście używam:
Audio Filter 0-1 -w "starym" gęstym żelazie
Audio Filter 1-2 -w "nowym" żelazie
Audio Filter 3-4 -w czystym terenie (bardzo rzadko)

Wysoki Audio Filter ma jeszcze jedną ciekawą cechę: łatwiej "zaczepić" sygnał krawędzią sondy. Detektor boży D2 z racji swej pierwotnej "zerojedynkowości" w porównaniu do analogowego audio D1, ma problemy z łapaniem sygnałów bokiem sondy.

Offset w fulltonach używam w zasadzie tylko dla przyjemności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2023, 10:53 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
prymek napisał(a):
tak się nie da , musisz samodzielnie do wszystkiego dochodzić i dopasowywać , to wymagający wykrywacz , deep HC to nie koniecznie może oznaczać program dobry na głębokie wysoko przewodzące cele , jedyne co podpowiem to dla mnie audio square lepiej się sprawuje na celach głębokich łąka/las . Zdecydowanie warto samemu poznawać ten wykrywacz


Tak zgadza się, mam tego świadomość, że to nie "kanarek". Chodzi mi bardziej o jakąś bazową mini wiedzę na początku co do niektórych parametrów, kolejny to np. szybki tid... Po to ,żeby już na starcie nie zagmatwać sobie tematu i nie mieć bigosu w głowie, który niewątpliwie jest po oglądaniu you tubowych prezentacji, tele-marketeròw, naganiaczy, tych rodzimych ,hamerykańskich itp... wolę zapytać tutaj. Oglądam twoje prezentacje, które dają do myślenia, Jacka czy np. Pepy z Czech, aczkolwiek on ma chyba łaskawe warunki gruntowe. No nic cierpliwość wskazana, dziś pierwsze,dżdżyste wyjście z mroku...


Ostatnio edytowano czwartek, 3 sierpnia 2023, 11:06 przez Nomad84, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2023, 10:58 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
berthiot napisał(a):
Hej Nomad.

Audio w detektorze bożym D2 można studiować latami, do takiego wniosku doszedłem.
Na początku płakałem że to nie to samo co D1, ale teraz po dodaniu Audio Filter możliwości są ogromne.
Do tego equalizer i preferowane słuchawki.

W jaki sposób, kiedy i czy warto stosować?
Nie ma na to prostej odpowiedzi, no nie ma.
Wszystko zależy od Twojej percepcji słuchowej i upodobań.

Osobiście używam:
Audio Filter 0-1 -w "starym" gęstym żelazie
Audio Filter 1-2 -w "nowym" żelazie
Audio Filter 3-4 -w czystym terenie (bardzo rzadko)

Wysoki Audio Filter ma jeszcze jedną ciekawą cechę: łatwiej "zaczepić" sygnał krawędzią sondy. Detektor boży D2 z racji swej pierwotnej "zerojedynkowości" w porównaniu do analogowego audio D1, ma problemy z łapaniem sygnałów bokiem sondy.

Offset w fulltonach używam w zasadzie tylko dla przyjemności.


Dzięki Berthiot. Będę dziś na "starym żelazie", muszę się nauczyć komunikować z bożą miotłą, początkowo chyba na migi i bawiąc się w kalambury. Jest możliwości w ciu... Dobrze i niedobrze, trzeba się z tym zmierzyć :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 5 sierpnia 2023, 11:04 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 314
Zrobiłem aktualizacje i niestety pomimo teoretycznych bajerów dalej jest dla mnie kopa z tym audio.
Na bieżąco używam 1 i 2ki, w jedynce audio to filharmonia a w dwójce kapela strażacka z pscimowa.
Pomysł z niezależną regulacją głośności tonów jest spoko, tylko niestety poziom 10 a 9 to przepaść do tego głos nie tylko pozostaje ściszony ale i przytłumiony, nie da się podbić jednego zakresu bez ogromnej straty dla innych.
Z niewiadomej przyczyny w trakcie testowania pojawił się ogromny problem z grubszym srebrem( bardzo gruba obrączka, spory krzyż), wykrywacz się nim dławił i obcinał dźwięk.
Co ciekawe zarówno w multi jak i w mono.
Najlepsze ze dolegliwości w pewnym momencie same z siebie ustąpiły, kufa nie ogarniam.
Dalej ma problem z drobnym złotem, kolczyki 0,5g to prawie wyzwanie zarówno w mono jak i multi.
Mam odczucie że 0.7 lepiej łapał drobne srebro.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2023, 09:49 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
co do bardzo drobnych celi , w moich terenach działa to tak że w gruncie mikrokolory poniżej 1g d2 widzi lepiej niż d1 , ciekawostką jest to że w powietrzu d1 ma przewagę która znika w gruncie , również mono ma przewagę nad multi w machaniu powietrznym jednak grunt wszystko zmienia . Tak więc jeśli machałeś w powietrzu spróbuj testów w gruncie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2023, 17:55 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 314
Męczyłem go teraz dwa dni.
Słuchawki używam Philipsa shp 1900, pełne muszle bo ws 4/6 to patologia kalecząca dźwięki, głośność dałem finalnie na 8.
Głośno ale nic w dźwiękach nie zostanie pominięte.
Po testach napisze że tor audio jeżeli idzie o identyfikację żelaza jest sporo poprawiony względem starszej wersji.
Mój żal o zmianę głośności poszczególnych tonów zwiększył się, bo przez to uzyskuje się efekt dławienia wykrywacza.
Ale mikro żółte jest w niechcianej przez wykrywacz części wykresu.
Pomimo kombinacji z filtrami audio, wzmocnieniem, sailencerem i głośnością nie idzie ożywić jego redakcji.
Można na ten zakres ustawić wysoki ton ale reakcja jest dalej wyjątkowo apatyczna.
Na głęboki mikro hf ka cyka, w dwójce reakcja nie różni się niczym od pikniecia na grunt.
Podkręcanie wzmocnienia zwiększa tylko hałas od zakłóceń, może gdyby prawidłowo działała regulacja głośności to szło by uzyskać satysfakcjonujące wyniki.
Podbić jeden punkt interesujący zakres i obniżyć o punkt pozostałe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL