Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2024, 06:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 06:25 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:35
Posty: 1350
Iron treshold to dyskryminacja żelaza,ja też miałem nisko ustawioną,w testach na sucho przy minimalnej nastawie żelazo np kawałek pręta zbrojeniowego już zaczyna sygnalizować jak kolor,w nastawie na 15 ładnie buczy niskim tonem.Na moich zmineralizowanych glebach Dolnego śląska,Sudety, tez stwierdzam że zasięgi są średnie ale Gmp pracuje tu dobrze jako jeden z niewielu wykrywaczy jakie miałęm ,topowe marki tu wysiadały jak i egzotyczne :D ,ale na Wielkopolsce można się zaorać za fantem.Jeżeli ktoś szuka bardzo głębokiego wykrywacza to niech Gmp sobie odpuści ,to wykrywacz na drobnice w zaśmieconym terenie z bardzo dobrą separacją i do tego został zaprojektowany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 09:59 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 11:43
Posty: 227
Zgadzam się z kolegą Turem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 10:01 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 00:17
Posty: 245
Lokalizacja: Lubelskie
Z tym się zgodzę. Na tym samym bardzo zasmieconym terenie nie zlewał sygnałów tak jak deus. Ale zasieg jak napisałeś jest sredni. Nie wiem z czym chodzili wczesniej ci co robią z niego takiego kilera.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 12:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Moim zdaniem to kwestia terenów a konkretnie gleby - chodzi mi o te porządne zasięgi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 12:13 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
damiano masz rację,u mnie na piasku potrafi sięgnąć bardzo ładnie..ale raz wszedłem na glinę i to pole nawożone chemia ostro...zaczął wariować i zasięgi spadły znacznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 13:02 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 00:17
Posty: 245
Lokalizacja: Lubelskie
damiano napisał(a):
Moim zdaniem to kwestia terenów a konkretnie gleby - chodzi mi o te porządne zasięgi.

Jak z innym terenie wzrośnie zasięg GMP to innego sprzętu też. Nic to nie wnosi do przewagi GMP nad innymi. Wystarczy obejrzeć film Regisa z Argo. U mnie na boratynkę zasięg jest znacznie słabszy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 14:53 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
forest napisał(a):
Wyszło na to ,że nie znam wykrywacza z którym spędziłem setki jak nie tysiące godzin w terenie .Za kilka lat ''z pustego i Salomon nie naleje'' i na nic się zdadzą najlepsze ustawienia.


Mam tak samo, nie znam własnego sprzętu :lol:
A tak na poważnie, Iron Threshold nie jest dyskryminacją żelaza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 15:22 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Iron Volume regulujemy poziom głośności tonu niskiego i nic więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 18:11 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:35
Posty: 1350
Goldpower napisał(a):
forest napisał(a):
Wyszło na to ,że nie znam wykrywacza z którym spędziłem setki jak nie tysiące godzin w terenie .Za kilka lat ''z pustego i Salomon nie naleje'' i na nic się zdadzą najlepsze ustawienia.


Mam tak samo, nie znam własnego sprzętu :lol:
A tak na poważnie, Iron Threshold nie jest dyskryminacją żelaza.

Może kolega to wyjaśnić do czego jest iron treshold?bo według mojej wiedzy na temat Gmp w tym wykrywaczu możemy wyciąć tylko żelazo i po to jest iron treshold aby ustawić czy ma wyciąć drobne czy grubsze,tam gdzie w innych wykrywaczach zaczyna się dyskryminacja w Gmp się kończy.Poniżej zrzut z tekstem Proscana i Sapera z testów i opisu Gmp.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 19:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Ja bym to nazwał dyskryminacją dźwiękową.
Po prostu im niżej ustawimy IronTreshold tym większe kawałki stali będą sygnalizowane jako kolor.
Nadal będą sygnalizowane tylko innym tonem.
Zgadza się?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 19:49 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
Nazwalbym to dyskryminacja ala wielkosciowa zelaza


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 20:35 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
damiano napisał(a):
Ja bym to nazwał dyskryminacją dźwiękową.
Po prostu im niżej ustawimy IronTreshold tym większe kawałki stali będą sygnalizowane jako kolor.
Nadal będą sygnalizowane tylko innym tonem.
Zgadza się?

Nie do końca ,iron treshold jest ściśle powiązany z iron volume i..ust. silencer,a. np. jeśli ustawisz iron volume na minimum a treshold na 5 to małe żelazo będzie minimalnie słychać a te większe jak na kolor, a jak zwiększysz treshold do 10 ale ustawisz iron volume na połowę to duże żelazo płytko będzie biło na kolor a głębiej położone już tonem niskim ,także w zależności ustawienia silencera . Na 0 będzie przebijać sygnał kolor/żelazo na ust. 2 już tylko żelazo .Tych zależności jest kilka i najlepiej to sobie indywidualnie wytestować i ustawić je w zależności od miejsca,gleby i..własnych preferencji. Na jednych miejscówkach ustawiam tak..a na innych inaczej . Na szczęście to proste urządzenie i łatwo się te nastawy koryguje.
Masz racje damiano że jest to specyficzna dyskryminacja dzwiękowa(tonalna) i wielkościowa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 20:42 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Damiano - zgadza się, im mniejsza wartość Iron Threshold tym bardziej żelazo będzie wskazywane średnim tonem, mieszanym średnim i niskim. Dla wartości 1, mały gwoździk wskazywany jest średnim tonem. Tak czy inaczej to nie jest dyskryminacja, żelazo jest nadal pokazywane sygnałem tylko że innym.
Czym jest Iron Threshold? Zastanawiam się jak to napisać bo jak tłumaczę to często bolą mnie ręce ;)
GMP jest detektorem 2 i 3 tonowym do wyboru. W założeniu każdy z tonów, dla łatwiejszej identyfikacji, jest przypisany do grupy metali o określonym zakresie przewodności. Słowo "przewodność" nie wiem jakim zastąpić bo te nie jest najtrafniejsze ale może dam radę.
Niski ton to grupa o najsłabszej przewodności a więc żelazo, stopy żelaza z czymś tam.
Średni i wysoki ton to stopy metali kolorowych, nie będę się zagłębiał który gdzie bo w tych grupach nie ma to specjalnego znaczenia. Srebro bije wysokim i średnim, zależy od stopu srebra i wielkości przedmiotu. Mam dwie monety srebrne tej samej próby, tej samej średnicy, grubości, tej samej wadze, tym samym nominale. Jedna daje czysty wysoki ton a druga czysty średni. Dlaczego? ...(tak pytam z na marginesie)
A więc są trzy gruby metali wskazywane trzema tonami. Pokrętłem Iron Threshold w większym i mniejszym stopniu mieszamy te grupy. Im większa wartość Iron Threshold tym większa jest separacja między grupami. Skrajne wartości są całkowicie bezużyteczne, wartość 1 miesza wszystko a przy 20 pojawiają się przekłamania i zakłócenia. Dla mnie najlepszą wartości jest 14-15, w miarę stabilna sygnalizacja, całkiem dobra separacja od małego żelaza, żelazopodobnych przedmiotów i różnymi kolorkami. Na tyle dobrze nauczyłem się dźwięków, że żelaza praktycznie już nie kopię, nawet duże kawałki, dające średni ton da się rozpoznać oddalając cewkę i/lub przemiatać jej brzegiem Przy tym ustawieniu nauczyłem się rozpoznawać koks, ważne jest aby dobrze słyszeć niski ton a więc Iron Volume mam na godzinie 12 lub głośniej. Koks daje mieszany ton średni i delikatny niski tuż pod koniec sygnału.

Iron Threshold ustawiamy metodą prób i błędów najlepszy jak Wam pasuje, kiedy już jest wybrany to nigdy więcej tego nie zmieniamy i uczymy się charakterystyk sygnałów. Ich jest zdecydowanie więcej, im większa separacja grup metali o określonych zakresach przewodności tym większa jest ilość kombinacji dźwiękowych, większy ból głowy na początku a potem większe możliwości rozpoznawania przedmiotów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 20:51 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
Ja tam zmieniam w zależności od miejsca, zresztą GMP chyba w żadnym ustawieniu nie wytnie się małych zardzewiałych przedmiotów i będą one wyć na najpiękniejszy kolor na głebokości 20-30 cm jeśli miejscówka jest tak zawalona to tylko całkowita dyskryminacja ,która z mojego doświadczenia w terenie ,,puszcza,, interesujący nas kolor może nie w 100% ale w większości wypadków. Natomiast koks rzeczywiście po osłuchaniu się ze sprzętem daje charakterystyczny sygnał. W mojej ocenie threshold nie zmienia charakterystyki sygnałów ,po prostu je słyszymy lub nie słyszymy...lub w jednym tylko przypadku żelaza słyszymy dzwięk niski lub wysoki,zmiana nastaw nie oduczy ani nie zaburzy nam w mojej ocenie nauki tego sprzętu, myśle nawet że 2-3 wypróbowane konfiguracje używane docelowo dają nam bardziej uniwersalne szukanie.Ale to indywidualna sprawa.
Dodam jeszcze że na silencer 0 co zrozumiałe wykrywacz jest szybszy a ton krótszy,na 1 i 2 zaczyna zwalniać i ,,mulić,, ,te ustawienie też ma duże znaczenie w zależności czy mamy śmietnik czy czysty las.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 21:42 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
GMP nie ma dyskryminacji żelaza. Iron Treshold służy do ustawienia określonej sygnalizacji dźwiekowej w zależności od wielkości przedmiotu żelaznego i naszych upodobań, czyli jeśli nie chcemy zbierać drobnego złomu w postaci np.drobnych gwoździ , ale interesuje nas grubszy złom to stosujemy nastawy na niskie wartości na potencjometrze. W tym przypadku pomijamy żelazna drobnicę , ale nie przegapimy wiekszych obiektów np. jakiś depozytów w żelaznych garnuszkach czy banieczkach lub militarki. Jeśli interesuje nas wyłącznie kolor to nastawy na wysokie wartości, a wtedy duże żelazne przedmioty jak i małe będą grały dźwiękiem na żelazo.Iron Volume zwyczajny potencjometr dla sygnału na żelazo. A Silencer to jest wyciszacz szumów,zakłóceń-trójstopniowy filtr.
W rozróżnianiu niepewnych dźwieków na przedmioty żelazne istotne jest jeszcze unoszenie cewki góra dół i sprawdzanie wierzchołkiem sondy.
Ja , podobnie jak już wspomniał Goldpower, Iron Treshold i Volume mam ustawione w odpowiadajacych mi wartościach , których nie zmieniam , gdyż dźwieki które emituje wykrywacz sa mi znane a przy zmianie nastaw zmieniają się i dźwieki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL