Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 20:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: niedziela, 16 października 2022, 15:55 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 20:47
Posty: 56
Witam , piszę w imieniu kolegi który nie jest na forum , ale jest użytkownikiem deus xp w wersji lite -- cewka łączy się bezpośrednio ze słuchawkami , sprzęt ma ok. 2 lat . Pojawił się problem z dzwiękiem w słuchawkach a właściwie to z brakiem dzwięku , podobno wszystko działa oprócz dzwięku , sprzęt ma zadbany , trzymany w suchym . Bardzo prosze o sugestie co należałoby sprawdzić , może dałoby się naprawić samemu , jeżeli nie to proszę o kontakt z solidnym serwisem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: niedziela, 16 października 2022, 19:43 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
Nie wiem jakie ma sluchawki, ale strzelam, ze WS4 ...

Na poczatek niech sprawdzi kabel w sluchawkach, sa skladane wiec kabelek lubi sie przetrzec. Pozniej piny : elektronika<->sluchawki. Niech zdemontuje elektronike i wyczysci dokladnie piny.

Jezeli to uszkodzenie samej elektroniki to zostaje tylko serwis, Deus ma 5 lat gwarancji wiec nie jest zle :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: niedziela, 16 października 2022, 22:40 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 319
Przełamany kabel objawi się tym że dźwięk będzie w jednej.
U mnie porobiły się cuda i lekarstwem na dźwięk było sparowanie z panelem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: wtorek, 18 października 2022, 11:54 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 20:47
Posty: 56
Bardzo dziękuję za podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: poniedziałek, 31 października 2022, 09:46 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Powiedz koledze, że jeśli nie zależy mu na zdrowiu to niech używa dalej wersji lite ze słuchawkami WS4. Natomiast jeśli chce zapobiec powstaniu np. glejaka to niech jak najszybciej zainwestuje w panel RC i niech zacznie używać RC i WS4 jednocześnie - wtedy WS4 nie promieniuje falami elektromagnetycznymi.

Zdrów!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: poniedziałek, 31 października 2022, 19:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 21 stycznia 2006, 22:17
Posty: 1131
Lokalizacja: Lublin
Powiedź koledze aby zadzwonił sobie do Green Camo na serwis . Pan z serwisu podpowie czy można bez ingerencji do wnętrza usunąć tą przypadłość . Jeżeli słuchawki na gwarancji nie radzę samemu rozkręcać , zobacz gdzie masz śrubki uszkodzisz naklejkę ,i serwis rozpozna czy ktoś tam zaglądał , stracisz gwarancję ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: poniedziałek, 31 października 2022, 19:28 
Online
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 188
WS4 powodują glejaka???
Używałem tego kilka razy, teraz żałuję że nie spojrzałem do instrukcji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: poniedziałek, 31 października 2022, 22:57 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Nie WS4 tylko promieniowanie elektromagnetyczne które one generują jeśli działają w singlu bez panela RC i to znaczne w tej odległości w której znajdują się od głowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: wtorek, 1 listopada 2022, 14:21 
Online
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 188
Przeczytałem instrukcję. Ani słowa o glejaku.
Nie znam się na tym, ale zaniepokoił mnie Twój post.
Czy to takie samo promieniowanie elektryczno magnetyczne, jak z telefonu komórkowego, mikrofalówki, czy innych smartwaczy?
W instrukcji od Garmina Fenix 7 pro, też ani słowa o tym.

Zatajają to?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: wtorek, 1 listopada 2022, 18:51 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
A na masztach telefonii komórkowej masz plakietki "UWAGA wywołują glejaka" (mało tego, BTSy 5G będą ukrywane i maskowane do tego będą wbudowane w każdą przyuliczną latarnię, tak na przykład...)? Ogólnie promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej gęstości jest szkodliwe. Pojedyncze fale nie ale suma tych fal już tak... W dzisiejszych czasach żyjemy w smogu elektromagnetycznym. Czym wyższa częstotliwość RF tym większa szkodliwość ale mniejszy zasięg "rażenia" jeśli mówimy o nadajnikach cywilnych... taki panel WS4 z 1m też jest raczej obojętny dla użytkownika ale przy głowie - a tak go używasz - przestaje być bezpieczny. Jeśli to co napisałem zaniepokoiło Cię to proponuję abyś zagłębił się w temat i sam doczytał jak to działa na organizmy żywe, w jakiej konfiguracji i warunkach zaczyna być nieobojętne itd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: poniedziałek, 7 listopada 2022, 18:03 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 20:47
Posty: 56
Koledzy spokojnie ! i po kolei ... nie neguję (tak na marginesie ) obiektywnych i fachowych spostrzeżeń na temat promieniowania elektromagnetycznego ale temat rozpoczął się od braku dzwięku w słuchawkach i dlatego napisałem posta , wziąłęm pod uwagę rady na forum, ale okazało się że powodem braku dzwięku było "rozsprzęglenie się " cewki ze słuchawkami ws4 , po ponownym sparowaniu problem zniknął ( chociaż zastanawia mnie dlaczego się tak stało ? ) . Podczas "usuwania" usterki nie mogłem się nadziwić że tak znana firma jak XP produkuje tak badziewne słuchawki i poradziłem koledze zmianę (nie zaglądałem na forum ) właśnie na adapter+"zegarek" na elektronikę , już mu to "do kupy"złożyłem i działa ,tylko że dzwięk jest na jednej słuchawce ---czy to tak ma być czy to wina słuchawek (może trzeba coś pogmerać w kabelkach żeby było na obie słuchawki ? ). Ostatnia sprawa , mam wykrywkę golden mask i zamontowałem sobię słuchawki bezprzewodowe na częstotliwość 2,4Gh tylko bez kodowania (to nie jest BT ) nadajnik ma zasięg 100 i wydaje mi się że dzwięk jest tylko z wykrywacza do słuchawek , czy powinienem się obawiać nadmiernego promieniowania elektro. Bardzo cenię sobie tą modyfikację ponieważ uprawiam "poszukiwania krzakowe" i zanim założyłem sł. bezprzewodowe to te na kabelku rwały mi się b.często .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: poniedziałek, 7 listopada 2022, 18:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 21 stycznia 2006, 22:17
Posty: 1131
Lokalizacja: Lublin
Dźwięk powinien być w obu słuchawkach . Może przewód który leci w pałąku i na zawiasach jest przerwany . Miernikiem łatwo przerwę zlokalizujesz .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: wtorek, 8 listopada 2022, 13:57 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
To czy słuchawki przy Twoim Golden Mask'u TYLKO odbierają sygnał radiowy i nic nie nadają musiałbyś stwierdzić sprawdzając to jakimś miernikiem PEM przystawiając go podczas pracy do elektroniki słuchawek. Ale myślę (na 99%), że tak właśnie jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Proszę o podpowiedź
PostNapisane: wtorek, 8 listopada 2022, 14:35 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 20:47
Posty: 56
Jeżeli chodzi o dzwięk w jednej słuchawce to pochodzi on nie z oryginalnych ws4 tylko z modernizacji : adapter wpinany z tyłu elektroniki z gniazdkiem mini -jack i jest to włożone w silikonowy "zegarek" na rękę i do tego zestawu podłączone są przewodowe słuchawki , i dzwięk jest dobry (lepszy niż w oryginale) ale w jednej słuchawce.

Moje słuchawki to zaadoptowane słuchawki "telewizyjne" (bo tak je reklamowali) MEDION MD 84123 podobno firma niemiecka. Miernika nie mam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL