Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 07:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: poniedziałek, 15 maja 2023, 23:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Ja również jestem wierny XP od ponad dekady; najpierw GMP potem D1 z różnymi cewkami, którego uzywam do dzisiaj najczęsciej mimo posiadania innych sprzętów :)
M.in. dlatego pytam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2023, 06:07 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Masz D1, więc siedzisz już w ekosystemie Xp. Jedynie potrzebujesz sondy i WS6.
Koszt niewielki (3400ziko?).
Po wczorajszym boskim objawieniu 1.0, ten patyk oferuje ufffff... w.... możliwości.
Do wczoraj miałem na liczniku jakieś 800 godzin z D2, dzisiaj wypada skasować licznik bo Audio Filter zmienia wszystko w moim przypadku.

Ale... czy warto?
Jeśli chcesz znajdować więcej, głębiej czy jakościowo lepiej... to nie wiem.
Jeśli chcesz czerpać maksimum przyjemności z poszukiwań to tak, jak najbardziej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2023, 07:02 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
czy w panelu d2 jest licznik godzin ? to pytanie techniczne a nie weryfikacyjne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2023, 07:13 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Nie mam RC, ale chyba nie ma.
W WS6 w info jest tylko numer seryjny, data softu i bieżące napięcie baterii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2023, 20:09 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Dzisiaj wyskoczyłem w gęste, stare żelazo potestować detektor boży.
Testowałem prg.3 SensiFT w dwóch konfiguracjach:
1. Fabryczne ustawienia z dyskryminacją
2. Moje custom'owe bez dyskryminacji, czyli po bożemu od -6.4

Fulltony PWM+Audio Filter 5 i OffsetFT 10
Głośność gruntu i żelaza na 5 (-6.4 do 8)
Audio response 5

Jest płynnie i szybko. Przyjemne, wzajemne mieszanie i przenikanie się tonów, o dziwo nie doświadczyłem za dużo falsów od żelaza. W poprzedniej wersji głównie męczyło mnie powierzchowne, płytkie żelazo wpadające w kolor. Francuziki musieli coś głębiej pogrzebać i ponaprawiać w patyku.
Teoretycznie użyłem nieprawidłowych nastaw Audio Filter bo aż 5. Francuziki zalecają wartości 3 do 5 na względnie czyste miejsca a do zabawy w żelazie nastaw 1 i 2. Niby niskie nastawy tego filtra nie powodują utraty czytelności sygnałów koloru w żelazie.
No ale nie o to mi chodziło, chciałem po całości zmiękczyć i upłynnić fulltony w PWM. Nie mam problemu z czytelnością "rozmytych" tonów w żelazie.
Z drugiej strony brutalność np. pitcha też lubię, ale fulltony jednak chcę jak najbardziej "analogowe".
Inną cechą wysokich ustawień Audio filter jest wpadanie głębokich sygnałów w słodki kolor, niektórzy pewnie wezmą to za wadę ale dla mnie jest ok. Zmusza do kopania czyli bardzo dobrze.
Ponieważ działam z reguły w nieruszanej glebie, głębokie falsy są akceptowalne, zawsze to może być coś ciekawego w przeciwieństwie do powierzchownych śmieci z reguły.
Jeśli chodzi o OffsetFT, to w moim programie podbija on nie tylko ton koloru na wyższy, ale niestety grunt i żelazo również. W programie fabrycznym z dyskryminacją tego nie robi.

Na razie tyle, zabawa dopiero się rozkręca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2023, 21:09 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
wszystkie zmiany nowego softu działają dobrze , ułatwiają , pomagają i wspierają użytkownika ale nie zmieniają d2 w inny wykrywacz . Bez tych zmian można było i można żyć teraz , to takie opcje i dodatki jak w luksusowym samochodzie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 17 maja 2023, 10:10 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Zgadzam się generalnie że bez tych zmian można było i można żyć teraz, np. radio w samochodzie - nie używam, w ogóle mogłoby nie być multimediów w samochodzie dla mnie.
Natomiast bogate opcje obróbki audio w detektorze są bardzo na plus. Wybór detektora to bardzo indywidualna sprawa a jego audio jest najważniejszym kryterium wyboru takiego czy innego patyka, dlatego że audio to element, który w pierwszej kolejności pozwala na komunikację z operatorem. Mając do dyspozycji bogate opcje audio, mogę jak najdokładniej "dostroić się" do informacji, które wysyła do moich uszu patyk. Chodzi o to by mój mózgoprocesor "trawił" w jak najmniej bolesny, a najlepiej przyjemny sposób możliwie maksymalną ilość informacji z detektora.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: środa, 17 maja 2023, 19:54 
Offline

Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2021, 22:59
Posty: 0
Lokalizacja: zdolny śląsk
Chciałbym prosić użytkowników softu 1.0 o mały test :h
Proszę przejdźcie do programu nr. 7 deus mono, nic nie modyfikujcie oprócz wyboru full tonów, po czym wyjdźcie do ekranu głównego i wciśnijcie pipoint.
Dajcie znać czy się zresetował czy tylko ja tak mam? :evil:
Mój panel się resetuje tylko w tym programie, na poprzednich softach tego nie było.
Zaznaczam ze sytuacja dzieje się tylko z poziomu panelu, przy WS6 to nie występuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 18 maja 2023, 09:35 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Czy nową aktualizację można wgrać, jeśli mam ustawiony polski język, czy muszę czekać na polską wersję językową?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: czwartek, 18 maja 2023, 21:49 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Nie musisz czekać, możesz instalować.

p.s. Kilka obserwacji i ciekawostek v1.0

a) PWM Pitch z Audio Filter 5
Ponieważ to audio VCO, to w poprzedniej wersji softu dźwięki przedmiotów znajdujących się bezpośrednio blisko pod sondą to był jeden wielki brutalny przester. Patyk zaczynał dławić się i krztusić odgrywaniem szczególnie żelaza, co irytowało okrutnie i mózgoprocesor mój gotowało.
Teraz z filtrem jest dynamicznie i płynnie.
Ciekawostka: Stare przepalone żelazo potrafi dać czysty "pik" jakby w ogóle "nie pitchowy" ton.

b)Głębokość
Mam jedno miejsce gdzie już nic nie ma (tak wiem, podobno nie ma takich miejsc)
Powiedzmy że trzeba chodzić cały dzień (lub 2-3 dni) za jednym kolorowym sygnałem na 1.44ha oczywiście bez gwarancji sukcesu na takowy.
Żelaza też nie ma, zostało wykopane. Gleba praktycznie neutralna, lekka, można zaszaleć z reaktywnością nawet na 0.5 lub 0 i zaniżać grunt.
Były tam kiedyś pożądane przedmioty o masie 0.4 do 1 grama mniej więcej. Na tym niespełna półtora hektarowym obszarze było już kilka różnych patyków i 30 miliardów scenariuszy ustawień detektora.

Ale... wczoraj, wczoraj wykopałem 3 gwoździe z okrutnej głębokości.
DeepHC z Audio Filter 5 daje jednak zbyt monstrualne rozmycie sygnału. Te niskoczęstotliwościowe multi programy warto jednak przytępić nawet na czystych teoretycznie miejscach.

Nowością jest też 3-segmentowy notch w WS6. Do tej pory był tylko 1, w Goldfield i Relic gdy chciałem wyciąć tylko wartość 00 było to niemożliwe. Można było ustawić tylko zakres 00-01, czyli wycinało się z gruntem także fragment zakresu żelaza, co powodowało utratę płynności w odgrywaniu audio.
Teraz można ustawić 00-00, co jest przydatne szczególnie w Goldfield, który jest "kapryśny" mimo częstego balansowania się do gruntu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: piątek, 19 maja 2023, 23:17 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Program 1 General v1.0

W bagno se postanowiłem wyskoczyć, no i wyskoczyłem i wpadłem po same uszy z Generalem.
To jest poważny minus tego softu, dla mnie oczywiście.
W 0.71 General był obok Relic ulubionym programem w błota i inne podmokłe miejsca.
Jak tylko odpaliłem ten program i zobaczyłem "duże cyferki" w fabrycznej konfiguracji to już wiedziałem że w tym też grzebali.

Jak zwykle... audio. Nie wiem po co, dlaczego itd. ale to audio jest pocięte i poszarpane jak kapusta starą zardzewiałą szatkownicą.
Myślę sobie, poratuję się Audio Filtrem, i tu mnie pociemniało w oczach i nogi się ugieły. Iniekcja Audio Filter produkuje nawet gorszą kaszankę. Dziwne to bardzo.
No cóż, trzeba będzie Generala z Pitchem używać.

A teraz trochę humoru zza oceanu w temacie: Co się dzieje gdy Amerykanie zaczynają używać francuskich wykrywaczy?

1. https://www.detectorprospector.com/forums/topic/22381-deus-2-for-dummies-book/
2. Pytanie z forum: Kiedy ładować sondę?
3. Uceglone detektory przy próbie update'u. Na pytanie o przyczynę, odpowiadają że musieli odłączyć detektor w trakcie operacji, ponieważ zostali ciężko przestraszeni komunikatem "Erasing" .
4. Uważają że stelaż deusa ma poważną wadę konstrukcyjną, chodzi o to że przewraca się położony. Nie rozumieją że te uchwyty w podłokietniku służą do mocowania starszych puszek np. Gmaxx itp.
5.Pytanie z forum: Używać sondę z osłoną czy bez?
6.Pytanie: Disc 10 silencer 7 i ciągle mam falsy od żelaza, co robić?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 20 maja 2023, 06:29 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
Zawsze mówiłem, że to idioci "zarządzani" przez garstkę mądrych... ;)

Najgorsze jest to, że xp będzie słuchać ich próśb i wypuszczać co raz to nowe kwiatki..bo to wielki rynek

Cytując największego trenera wszechczasów - "kasa misiu...kasa"
;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 20 maja 2023, 08:17 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Dokładnie, D2 został zaprojektowany ściśle pod redneck'ów, gdyby nie to może mielibyśmy w naszym Starym Świecie piękną kontynuację D1 w starym stylu.
Nie ma co narzekać, soft v1.00 osobiście pasuje mi bardzo.

Jak wstępne wrażenia om79? Testujesz 1.0?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 20 maja 2023, 08:32 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
Mam wgrany...ale chwilowo mam inne zajęcia ;)

Od poniedziałku zacznę bardziej mu się przyglądać ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Deus II
PostNapisane: sobota, 20 maja 2023, 13:25 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 321
Tylko jedno pytanie nowy soft wniosł cos do mikro drobnicy złotej czy nic?
Bo nie wiem czy mi się chce pisać od nowa programy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL