Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 17:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: środa, 13 marca 2024, 17:33 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki ale po materiale Prymka mam ochotę ponownie kupić Versę :8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: środa, 13 marca 2024, 19:37 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Dla ciebie , na małe denarki to powinien być " bicz boży " , możesz spróbować tych ustawień z filmu , ewentualnie reaktywność na 5 . Klucz do sukcesu : nie przeginać z czułością i nauczyć się rozpoznawać żelazo ale wszystko jest na audio i na wyświetlaczu , wykrywacz jest mega stabilny gruntowo i co ważne że działa dobrze na zaoranym bo ma zdolność wykrywania w dziurach . Kup używkę jak nie przypasuje sprzeda się bez problemu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: środa, 13 marca 2024, 21:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
A z którą cewką?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2024, 08:20 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
mam dwie , nie widzę wielkiej różnicy choć w teorii 23 ma być lepsza


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: środa, 27 marca 2024, 16:56 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Jestem po kilku wyjściach w teren z Versą na nowym sofcie. To zupełnie inny wykrywacz niż poprzednia wersja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 14:09 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Darek 64 ...Jakie efekty masz od VERSA?... na oprogramowaniu 3.7NC,... i jakiego programu i ustawień używasz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 20:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Jeśli chodzę na zaśmieconych starym żelazem miejscówkach, używam programu Park na czułości max 18, multi ustawione na drobnicę, reaktywacją min 6 i z podbiciem sygnału na 20-25. Wyżej nie daję bo łapię kamienie polne które identyfikują mi się na około 20 a to są już wartości denarkowe. Niestety przy takich wyżyłowanych nastawach często zardzewiałe blaszki biją na kolor i irytuje mnie to mocno. W Equinoxie nigdy nie kopałem żelaza i to coś nowego dla mnie. Jeśli idę na rekonesans albo generalnie zależy mi na głębokości to ustawiam na Pole z czułością 22 i więcej, częstotliwość około 16 do 20, szybkość 4-6.
Generalnie nowa Versa naprawdę daje radę, super zamiata małe kolorki w śmietniku i jest jednoznaczna we wskazaniach. W zasadzie nie ma dylematu, kopać czy nie. Fajnie też radzi sobie na świeżo zaoranym i nie dusi się. Tak jak mówił Prymek w swoim materiale, czuć, że Versa ma luz, bez porównania z poprzednim softem. W żelazie jest na bank lepsza od Equinoxa. Jedynym mankamentem jak dla mnie jest audio. Nie mogę przyzwyczaić się do tych dźwięków które mocno pływają. Ale ogólnie fajny sprzęcik :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 21:10 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
darek64 napisał(a):
Jeśli chodzę na zaśmieconych starym żelazem miejscówkach, używam programu Park na czułości max 18, multi ustawione na drobnicę, reaktywacją min 6 i z podbiciem sygnału na 20-25. Wyżej nie daję bo łapię kamienie polne które identyfikują mi się na około 20 a to są już wartości denarkowe. Niestety przy takich wyżyłowanych nastawach często zardzewiałe blaszki biją na kolor i irytuje mnie to mocno. W Equinoxie nigdy nie kopałem żelaza i to coś nowego dla mnie. Jeśli idę na rekonesans albo generalnie zależy mi na głębokości to ustawiam na Pole z czułością 22 i więcej, częstotliwość około 16 do 20, szybkość 4-6.
Generalnie nowa Versa naprawdę daje radę, super zamiata małe kolorki w śmietniku i jest jednoznaczna we wskazaniach. W zasadzie nie ma dylematu, kopać czy nie. Fajnie też radzi sobie na świeżo zaoranym i nie dusi się. Tak jak mówił Prymek w swoim materiale, czuć, że Versa ma luz, bez porównania z poprzednim softem. W żelazie jest na bank lepsza od Equinoxa. Jedynym mankamentem jak dla mnie jest audio. Nie mogę przyzwyczaić się do tych dźwięków które mocno pływają. Ale ogólnie fajny sprzęcik :)


Jesli chodzi o zelazo w multi to popróbuj z filtrem zelaza i kapsli. ja mam 1/2 ustawiony okolo 10/12 i daje fajnie rade wyeliminować wszelkie zelazstowo oprocz okroglych zamknietvh pierscieni zelazny te jako jedyne przy tych ustawieniach w moich warunkach daj dobry sygnal. Dzwieki tez mozna ustawic dosc indywidualnie mi lepiej sie chodzi na tym rozciągniętym audio z dosc mocna modulacja. ale mozna tez ustawic je sobie tak by byla bardziej soczyste i szybkie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 23:45 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Programy Field i Park Versy są zupełnie inne...programy z punktu widzenia wykrywania przy tych samych ustawieniach boostera,,,, z programem Pole możesz sobie pozwolić na używanie boostera na wysokich ustawieniach... i przy tym nie wykopie się np. kawałka żelaza ze skorodowanej puszki, np. w "multi low konduktor".. na programie Park widzi takie kavalki zelaza na tej samej nastawie Bostera duzo lepiej/ tu obnizam boster na 4-5../
W mojej detekcji używam przede wszystkim detekcji na "multi low conductor" y „boster” na 5-20, a następnie przechodzę przez pole na pojedynczej częstotliwości 30-40 khz.. z „boster” na 5-20 ...co demaskuje więcej dobrych celów...,,
...Następne ustawienia to reaktywność 4-6, wzmocnienie dźwięku 15-20, modulacja audio na 20... ponieważ dobrze słychać, jak duży jest cel pod cewką, ale cewkę można również bardzo dobrze wyśrodkować pod bardzo małymi celami. między żelazem...

Cewka 23DD sprawdza się naprawdę dobrze pomiędzy żelazem... a tutaj wolę tu cewke uzywacz do wykrywania w terenie z celami pomiędzy żelazem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 30 marca 2024, 11:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Dorzucę jeszcze kilka słów. Robię takie testy porównawcze Versy i EQ800, że będąc na polu, najpierw przechodzę np dwie długości Versą, oznaczam sygnały do kopania plastykowymi nakrętkami a porem przechodzę ten sam dystans z EQ. Okazuje się, że np. na świeżo zaoranym EQ jest bez szans i nie widzi połowy sygnałów :oops: Muszę wtedy zmieniać program na Gold i wtedy jest jako tako. Ale nie ma też tak, że po wejściu na przechodzone pole z Versą notuję jakieś spektakularne wyniki. Są trafienia, owszem ale żeby był to jakiś kosmos to nie. Nie ma też co sugerować się osiągami na polach testowych. I nie mówię tu o jakichś bezsensownych testach na drewnianych klockach tylko o zakopanych celowo monetach na określonych głębokościach. Zupełnie czymś innym jest sprawdzanie jakie są osiągi na celach gdzie wiadomo gdzie one są a chodzeniem w realu. Zmieniają się wtedy warunki terenowe, nierówności i zmiana gruntu, dochodzi zmęczenie i wiele innych czynników mających wpływ na decyzję, kopać czy nie którą musimy podjąć w ułamku sekundy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 16 kwietnia 2024, 08:05 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
...Testowanie Versa pod kątem detekcii glebokego cela o wysokiej przewodności:

https://www.youtube.com/watch?v=tgk56yn7vo4

Versa vs Legend
https://www.youtube.com/watch?v=QNS8hH25SBw

Manticore

https://www.youtube.com/watch?v=9_-lmVMzQSA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL