Teraz jest wtorek, 4 czerwca 2024, 17:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2023, 13:22 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 11 października 2016, 14:16
Posty: 0
berthiot napisał(a):
Nomad,
Za 7 klocków to masz Versa+WS6+sondaD2. Stelaż masz od D1.


No tak , jest to jakieś rozwiązanie, choć lubię czasem gapić się w X/Y przyznam szczerze. . Czyli wtedy wyjdzie jakieś 3500 panel+1899 sonda. Versa 3290. Pojawiają się jakieś pierwsze, lakoniczne opinie użytkowników, ale bez konkretów, same GOLD GOLD, Pierdzionek, plaża itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2023, 11:08 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 grudnia 2006, 14:28
Posty: 633
Uwaga bo jak ktoś myśli, że będzie chodził z Versą na słuchawkach przewodowych to może być mocno zdziwiony. Taka możliwość oczywiście istnieje ale raczej teoretycznie, przejściówka to kabel o długości 1,5 metra dodajcie jeszcze kabel od słuchawek przewodowych czyli następne 1,5 metra i spróbujcie się z tą kablozą bujać po polach i lasach, po prostu masakra. Także do Versy koniecznie potrzebne słuchawki bezprzewodowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2023, 12:49 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
.....Kompaktowy moduł bezprzewodowy OS2 działa również z VERSA... więc nie ma problemu z podłączeniem słuchawek... :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2023, 13:48 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 grudnia 2006, 14:28
Posty: 633
EL NINO napisał(a):
.....Kompaktowy moduł bezprzewodowy OS2 działa również z VERSA... więc nie ma problemu z podłączeniem słuchawek... :za

Dziękuję EL NINO :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2023, 13:56 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Właśnie do mnie dotarła. Wersja ze słuchawkami i cewką 9". Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Spodziewałem się, że będzie lżejsza, no ale pod tym względem Deus jednak rozwala system. Teraz trzeba tylko ogarnąć ustawienia i coś mi się wydaje, że bez Sapera się nie obejdzie :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2023, 11:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Wczoraj byłem pierwszy raz w terenie. Najpierw minusy. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to fatalne audio. Dźwięki jakieś takie burcząco-skrzeczące, jak dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Po drugie to zero stabilności. Sprzęt się non stop wzbudzał i dawał fałszywe sygnały. Kombinowałem z czułością, strojeniem do gruntu i częstotliwością i nic. Może to wina mineralizacji, może żelaza w glebie, nie wiem. Generalnie chodzi się z Versą niekomfortowo. Nie ma porównania z kulturą pracy Deusa czy Equinoxa. Plusy. Po przejściu na Pitch, wykrywacz się nieco uspokaja a sygnały są pewne. Chodziłem przeważnie na 40kHz i nie powiem, wpadło kilka maleńkich kolorków więc pod tym względem Versa daje radę. Dziś powtórka ale póki co, Versa dupy nie urywa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2023, 13:53 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1140
Lokalizacja: Podlasie
A miałeś może wcześniej jakiegoś Rutusa wcześniej, pytam z ciekawości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2023, 14:06 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Tak, Altera.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2023, 18:30 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1140
Lokalizacja: Podlasie
Duża różnica w audio i ogólnie mocno się różnią od siebie? Pytam bo sam mam zamiar kupić versę. Chodzę z Argo stary sprzęt ale jak dla mnie to robi robotę jest duże przyzwyczajenie do niego i dlatego chciałam nowszy model.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2023, 20:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Z tego co pamiętam, Alter był fajny. Stabilny i miał niezłe osiągi i separację. Żeby nie spora waga to bym go zatrzymał. Ja z reguły mam długie wypady i po kilku godzinach machania ciężko być skoncentrowanym gdy sprzęt jest zbyt ciężki i zmęczenie bierze górę. Nie znam Argo ale od Versy dzielą go na pewno lata świetlne. Ja kupiłem nowego Rutusa w nadziei, że pobije na głowę inne sprzęty które mam lub miałem ale raczej się na to nie zanosi. Dam mu jeszcze szansę a jeśli nie będę zadowolony, pójdzie pod młotek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: niedziela, 23 lipca 2023, 09:19 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
....Przedwczoraj dotarł do mnie Rutus VERSA...,,wykrywacz naprawdę solidnie wykonany...

Dobrą rzeczą jest to, że mam do niego obie cewki - standardową 11" i mniejszą 23DD... więc mogę testować i wykrywać obie cewki i porównywać ze sobą ich możliwości... :)

Dziszaj test v Terene... :za


Darek...nie zawsze i na każdym polu można użyć najwyższej częstotliwości 40 khz.. VERSA jest bardzo ostra przy jednej częstotliwości 40 khz.. ma bardzo duży zasięg na bardzo małe cele...

Kolejną rzeczą jest szybkosci filtra -reaktywności i ustawień maskowania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: niedziela, 23 lipca 2023, 12:28 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 39
Lokalizacja: zachodniopomorskie
darek64 napisał(a):
Wczoraj byłem pierwszy raz w terenie. Najpierw minusy. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to fatalne audio. Dźwięki jakieś takie burcząco-skrzeczące, jak dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Po drugie to zero stabilności. Sprzęt się non stop wzbudzał i dawał fałszywe sygnały. Kombinowałem z czułością, strojeniem do gruntu i częstotliwością i nic. Może to wina mineralizacji, może żelaza w glebie, nie wiem. Generalnie chodzi się z Versą niekomfortowo. Nie ma porównania z kulturą pracy Deusa czy Equinoxa. Plusy. Po przejściu na Pitch, wykrywacz się nieco uspokaja a sygnały są pewne. Chodziłem przeważnie na 40kHz i nie powiem, wpadło kilka maleńkich kolorków więc pod tym względem Versa daje radę. Dziś powtórka ale póki co, Versa dupy nie urywa.

ja mam dokladnie odwrotne odczucia w miejscach gdzie nie dalo sie chodzic equinoxem, jedynie na gold z mocno obnizona czuloscia i na recovery 7 jako tako nie bylo kakafoni. Versa na 23 cm w parku fajnie sie chodzi troche pikow jest od zelaza ale naprawde daje rade i co najważniejsze wydłubuje malutkie kolorowe kraglosci, wyopalem tylko jedno plaskie klute zelazo bylo dosc gleboko i pewnie tylko dlatego mnie oszukalo, kopalem kilka skaczacych i rozjezdzajacych sie sygnalo ( linia grafu rostrzelona po calym ekranie) i zgodnie z moimi oczekiwaniami bylo to zelazo. Generalnie fajnie się zapowiada, musle ze namiesza troche.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 25 lipca 2023, 23:14 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
W niedzielę wybrałem się przetestować Rutusa VERSA na moim sprawdzonym terenie testowym.. "Kilometr 100" w Pirenejach...jest to teren, na którym znalazłem kilka monet /około 15-17/, czyli niedużo...,,, jest to teren mocno zanieczyszczony starym kutym żelazem...które może dawać jednostronne sygnały na kolor..a ponadto w terenie znajduje się również duża liczba kamieni "Cold Rock"-ktore, które potrafią dać pozytywną odpowiedź y... bardzo wysokie ID po przejechaniu cewki nad takim kamieniem....

Teren ten został mocno zdetekowany przez ATREX, - na różnych cewkach podczas testowania ATREXA.../ cewka 11" standard,,.y cewki .23DD.., 23CC.,, 7" mars Lion.., 15" Goliath/...
Następnie teren ten został wykryty na ..do sprawdzenia wyniku ATREXA..... - detektorami XP ORX na cewce 9" HF.. oraz Minelab Equinox 800" na cewce 11" i 6"...

....podczas wykrywania oczywiście wykopano pewną ilość żelaza, co dawało dobry sygnał z jednej lub dwóch stron...

..Więc teren ten został gruntownie oczyszczony nie tylko ze znalezionych monet... ale także z wszelkich drobnych kawałków ołowiu i innych kawałków metali nieżelaznych..

Znalezienie kolejnego celu monety to trudne zadanie...

Właśnie dlatego wybrałem to miejsce...do przetestowania VERSA...

Użyłem Program Park... na Multi F., prędkość filtra 5, maskowanie 3., audio PITCH i.czułość 28..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2023, 11:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1140
Lokalizacja: Podlasie
Panowie czy są jakieś konkretne wnioski jak zachowuje się wykrywacz, bo na razie wszystko jest opisane tak ogólnikowo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 1 sierpnia 2023, 00:24 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
....Muszę powiedzieć, że VERSA nie zawiodła mnie na moim polu testowym... i po godzinie udało mi się wykryć kolejny cel monety, srebrną monetę
po kolejnej może mniej niż godzinie detekcji wykryłem bardzo mały kawałek srebra... ;)

Więc praktyczne testy.. Wersje w terenie przyniosły nowe dobre cele..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano wtorek, 1 sierpnia 2023, 00:32 przez EL NINO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL