Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 10:13 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
kometes napisał(a):
ok 87 - normalny, im niższe wartości tym mineralizacja większa, im wartości wyższe (np 90), tym właściwości gleby bardziej magnetyczne.


Chyba nie za bardzo rozumiem bo mineralizacja to przecież głównie ferromagnetyki.

T.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 10:49 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 18:33
Posty: 213
Taktyk napisał(a):

Chyba nie za bardzo rozumiem bo mineralizacja to przecież głównie ferromagnetyki.

T.


Rozmawiałem wczoraj z panem Rutyną i pytałem min. o dziwne wskazanie gruntu -91 w jednym miejscu. Stwierdził że to wskazuje na dużą zawartość magnetytu w glebie - inaczej magnetyczne właściwości gleby.
Może coś ja pomyliłem z odczytami powyżej -87, instrukcja mówi: "Grunty podmokłe mogą dać wyższą fazę sygnału, np. -83".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 10:56 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
kometes napisał(a):
Taktyk napisał(a):

Chyba nie za bardzo rozumiem bo mineralizacja to przecież głównie ferromagnetyki.

T.


Rozmawiałem wczoraj z panem Rutyną i pytałem min. o dziwne wskazanie gruntu -91 w jednym miejscu. Stwierdził że to wskazuje na dużą zawartość magnetytu w glebie - inaczej magnetyczne właściwości gleby.
Może coś ja pomyliłem z odczytami powyżej -87, instrukcja mówi: "Grunty podmokłe mogą dać wyższą fazę sygnału, np. -83".


- 91 stopni zgoda (może bardziej 90 stopni) :1 To grunt wysoko magnetyczny prawie jak czysty ferryt. Grunt podmokły, czyli jaki? :)

T.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 11:09 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Taktyk napisał(a):
kometes napisał(a):
ok 87 - normalny, im niższe wartości tym mineralizacja większa, im wartości wyższe (np 90), tym właściwości gleby bardziej magnetyczne.


Chyba nie za bardzo rozumiem bo mineralizacja to przecież głównie ferromagnetyki.

T.


Taktyk nikt chyba nic konkretnego nigdy nie napisał o właściwościach gruntu jako ośrodku w którym poszukujemy metalu. Grunt ma swoją fazę tak samo jak obkiety ktorych szukamy i może oddziaływać z różną siłą. Faza też może ulegać szybkim zmianom. Ludzie za bardzo się w tym nie orientują a większość sprzętu nie informuje co właściwie mierzy podczas tzw. strojenia do gruntu. Spectra jako jeden z bardziej zaawansowanych maszyn mierzy faktycznie fazę gruntu ale sygnał gruntu mierzy już w procentach zamiast użyć jakiejś bardziej zrozumiałej jednostki. Przykładowo w Rutusach operator odczytywał sygnał w mili Voltach co jest już bardziej intuicyjne.

Im grunt lepiej przewodzi tym ma fazę wyższą. Im jest bardziej magnetyczny tym niższą. Grunt najgorszy to ten silnie przewodzący np zasolona morska plaża. Równie wredny jest ten niejednorodny z punktowymi wytrąceniami o właściwościach diametralnie innych niż reszta tego gruntu. Znaczenie ma też ukształtowanie terenu. Grunt o nierównej powierzchni w stopniu tak znacznym że sonda z uwagi na rozmiar nie daje się prowadzić na tej samej wysokości też przeszkadza bo przecież stroimy do gruntu na pewnej wysokości od ziemi.

Poprawcie jeśli jestem w błędzie.

Na innym forum Grzegorz Brzęczyszczykiewicz napisał kiedyś ciekawe opracowanie ale nie pamiętam czy jest to jeszcze dostępne i ile było tam na temat gruntu. Jak ktoś będzie chciał to znajdzie i przeczyta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 11:23 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
Lechowiec napisał(a):
Taktyk napisał(a):
kometes napisał(a):
ok 87 - normalny, im niższe wartości tym mineralizacja większa, im wartości wyższe (np 90), tym właściwości gleby bardziej magnetyczne.


Chyba nie za bardzo rozumiem bo mineralizacja to przecież głównie ferromagnetyki.

T.

Przykładowo w Rutusach operator odczytywał sygnał w mili Voltach co jest już bardziej intuicyjne..


Pytam bo w a71 podawany jest odczyt fazy gruntu.

Cytuj:
Na innym forum Grzegorz Brzęczyszczykiewicz napisał kiedyś ciekawe opracowanie ale nie pamiętam czy jest to jeszcze dostępne i ile było tam na temat gruntu. Jak ktoś będzie chciał to znajdzie i przeczyta.


Niewiele. Więcej było na temat pustek :)

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 12:46 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Taktyk napisał(a):
kometes napisał(a):
Taktyk napisał(a):

Chyba nie za bardzo rozumiem bo mineralizacja to przecież głównie ferromagnetyki.

T.


Rozmawiałem wczoraj z panem Rutyną i pytałem min. o dziwne wskazanie gruntu -91 w jednym miejscu. Stwierdził że to wskazuje na dużą zawartość magnetytu w glebie - inaczej magnetyczne właściwości gleby.
Może coś ja pomyliłem z odczytami powyżej -87, instrukcja mówi: "Grunty podmokłe mogą dać wyższą fazę sygnału, np. -83".


- 91 stopni zgoda (może bardziej 90 stopni) :1 To grunt wysoko magnetyczny prawie jak czysty ferryt. Grunt podmokły, czyli jaki? :)

T.


A nie 180 stopni? :)

Te 91 to pewnie jakaś umowna skala czyli wyliczone vdi jakimś algorytmem w oparciu o fazę a nie sama faza. To nie są chyba te stopnie o których myślimy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 10:02 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 00:17
Posty: 245
Lokalizacja: Lubelskie
Jakie macie spostrzeżenia co do szukania na programie"podstawowym" a na "monety"? Wczoraj byłem na drugim wyjściu. Kilka godzin chodziłem na "monety". Pod koniec dnia włączyłem "podstawowy" i chodziło mi się znacznie lepiej:szybciej i czytelniej, znalazłem też więcej fantów(co akurat mogło być przypadkiem). Który jest głębszy i na którym polecacie chodzić na drobnicę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 23:32 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 496
Głębszy jest "podstawowy" - inny filtr gruntu, inna częstotliwość. Jeśli nie nastawiasz się tylko na monetki to podstawowy będzie dobry na rekonesans w nowym miejscu, podobnie "duże srebro".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 6 kwietnia 2017, 07:39 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 15 lipca 2011, 12:29
Posty: 763
Lokalizacja: Trojmiasto Kaszubskie
Czytam sobie ten wątek i czytam, sporo już z uwag wprowadziłem w życie i mi Alter pasuje, nie narzekam, mam go od listopada 2016 i co rusz jakiś fajny fant się trafia, myślę, że na dłuższy czas zostanie u mnie, nikogo nie zachęcam do kupna, każdy podejmie swoje decyzje, ale ja nie żałuje -przesiadłem się z Fischera f4 i dalej ,,farcik,, sprzyja :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 6 kwietnia 2017, 09:10 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Jaką częstotliwość ustawić na większe cienkie monety srebrne zalegające ( być może :lol: ) głębiej pojedynczo? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:11 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2015, 22:05
Posty: 270
Lokalizacja: Lubuskie
Alex,
Tu już chyba nikt Ci nie pomoże bo ciężko określić o jaką głębokość chodzi to po pierwsze.
Po drugie dużo zależy też od innych nastaw sprzętowych, maskowanie, filtr gruntu, wzm. Audio i tak dalej. Z częstotliwością próbowałbym na 12-15k


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:15 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 18:33
Posty: 213
8kHz, jak w miarę czysto i lekki grunt to filtr 2, może nawet 1.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 6 kwietnia 2017, 12:25 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Witam jak widzę trochę czasu spędziliście na testach.

Jak wygląda sprawa stabilności sprzętu na zaoranym polu.

Agro / Proxima lubi czasem wydawać sygnały duchy na kamyki magnetyczne i inne takie tam krótkie piski sygnalizowane w zakresie srebra/aluminium (+88 +90)

Macie jakieś porównanie pod tym względem czy jest cisza w polu i skupiamy się tylko na konkretnych celach.

(u mnie są takie pola gdzie nie raz non stop takie sygnały) Czasem przez to można ominąć niechcący jakiś cichy głęboki pisk myśląc że to maszyna tak ma.

A czasem sprawdzając każdy taki sygnał to do wieczora nie przejdziecie pola a w międzyczasie wasi koledzy już obskoczą wam ze 2 ;]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 6 kwietnia 2017, 18:47 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 39
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Alter jest bardzo stabilny w stosunku do wcześniejszych wykrywaczy które miałem ale popiskuje od czasu do czasu ( innych rutusow nie miałem wiec nie mam porównania). Chodź z drugiej strony jak wykrywacz popiskuje to wiem ze jest ustawiony na maksimum swoich możliwości. Co do ostatniego zdania to z doświadczenia wiem ze osoby kopiące każdy obiecujący sygnał maja co najmniej 2 razy więcej fantów niż takie co biegają i kopia same "pewne" sygnały.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 19:53 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 21:48
Posty: 156
Koledzy dajcie jakieś fajne ustawienia na monetki,pola czyste chłodzone min.6 razy,gleba mało wymagająca.Chce sięgnąć głębiej,mam w planach przeszukać je ostatni raz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL