Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 16:52 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2012, 19:03
Posty: 285
A zauważyłeś że na początku w programie podstawowym ma ustawiony filtr 2? Już ktoś to opisywał że filtr 1 i 2 potrafi mieszać kolor z żelazem przy sygnalizacji małych monet. Na monety moim zdaniem od filtru 3 wzwyż.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 18:10 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 22:56
Posty: 608
Monety niklowe to chyba ciezki temat dla wielu detektorow. Sygnal łamany żelazo/kolor. W deusie podobnie

Wysłane z mojego LG-H955


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 20:06 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
tui napisał(a):
A zauważyłeś że na początku w programie podstawowym ma ustawiony filtr 2? Już ktoś to opisywał że filtr 1 i 2 potrafi mieszać kolor z żelazem przy sygnalizacji małych monet. Na monety moim zdaniem od filtru 3 wzwyż.

Filtr gruntu przekłada się na szybkość detekcji i jej głębokość - dobierać powinno się go więc do aktualnie panujących warunków terenowych, stopnia zaśmiecenia.
PS
Sieni - wiele detektorów bez problemu radzi sobie z takimi monetami - w tym GM5 i GM5+
https://youtu.be/eDQ63Tz_HsE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 21:10 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
benekpe napisał(a):
tui napisał(a):
A zauważyłeś że na początku w programie podstawowym ma ustawiony filtr 2? Już ktoś to opisywał że filtr 1 i 2 potrafi mieszać kolor z żelazem przy sygnalizacji małych monet. Na monety moim zdaniem od filtru 3 wzwyż.

Filtr gruntu przekłada się na szybkość detekcji i jej głębokość - dobierać powinno się go więc do aktualnie panujących warunków terenowych, stopnia zaśmiecenia.
PS
Sieni - wiele detektorów bez problemu radzi sobie z takimi monetami - w tym GM5 i GM5+
https://youtu.be/eDQ63Tz_HsE

Benek filter gruntu odpowiada za filtrovanie signalu od gruntu- y popravne wzkazowanie signalu od fanta ,bo sybkosc y glebokosc filtra to juz efekty bocne tego danego filtra....dlatego to filter nejest modla....na bardzo nizkych filtrach 1-2 Altera -bo to Filter gruntovy y tez sybkosc filtra - nizke recovery speed cujez duzo viecej signalu gruntu-y moze byc casamy neidealny na ten typ fanta , jak na filtru 3 ,4 y viecej.- to se filtre viecej monetkove..-viecej separuju y davaju lepsi odcit VDI...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 22:14 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
benekpe napisał(a):
tui napisał(a):
A zauważyłeś że na początku w programie podstawowym ma ustawiony filtr 2? Już ktoś to opisywał że filtr 1 i 2 potrafi mieszać kolor z żelazem przy sygnalizacji małych monet. Na monety moim zdaniem od filtru 3 wzwyż.

Filtr gruntu przekłada się na szybkość detekcji i jej głębokość - dobierać powinno się go więc do aktualnie panujących warunków terenowych, stopnia zaśmiecenia.
PS
Sieni - wiele detektorów bez problemu radzi sobie z takimi monetami - w tym GM5 i GM5+
https://youtu.be/eDQ63Tz_HsE


Benek jak zwykle szuka dziury w całym, a nie mógł nauczyć się obsługi altera, więc lobbuje GM.
Zrozum że alter może dużo i dobrze jeżeli wie się jak działa i potrafi go ustawić :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 22:22 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 39
Lokalizacja: zachodniopomorskie
benekpe napisał(a):
tui napisał(a):
A zauważyłeś że na początku w programie podstawowym ma ustawiony filtr 2? Już ktoś to opisywał że filtr 1 i 2 potrafi mieszać kolor z żelazem przy sygnalizacji małych monet. Na monety moim zdaniem od filtru 3 wzwyż.

Filtr gruntu przekłada się na szybkość detekcji i jej głębokość - dobierać powinno się go więc do aktualnie panujących warunków terenowych, stopnia zaśmiecenia.
PS
Sieni - wiele detektorów bez problemu radzi sobie z takimi monetami - w tym GM5 i GM5+
https://youtu.be/eDQ63Tz_HsE

Zastanawiają mnie twoje wycieczki do Altera to ze nie opanowałeś tego wykrywacza nie oznacza ze jest on złym. GM5 i jego następca w ogóle nie radzi sobie z koksem i kamieniami magnetycznymi jak i wskazywaniem małego żelaza na kolor i wiele osób szybko je z tego powodu sprzedaje dalej i o tym nie wspominasz....:). Na
tym filmiku Alter nie był ustawiony pod szukanie monet filtry 1 i 2 są do wolnego czesani za głębokimi sygnałami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 22:29 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
stan12 - po co te kolejne personalne wycieczki i złośliwości. Odnieśmy się merytorycznie do testu w filmie. Alter ma niewątpliwie problem z poprawną identyfikacją monet niklowych - podobnie zresztą jak deus - niezaprzeczalny fakt. Pokazałem przy okazji, że są detektory które z nimi nie mają problemów - i tyle. Podobnie jest w kwestii szybkości przemiatania co pokazuje kolejny film Sapera
https://youtu.be/qrcSKAsK1vk
W tym filmie widać że Alter ma również problemy z przekłamaniem żelaza w zakres koloru. To bardzo częsta przypadłość wielu detektorów, jednak są i takie, które znacznie lepiej sobie z tym radzą. To tylko stwierdzenie faktów.
PS
xawi29 - może podziel się uwagami na temat błędów i wad Bułgara w odpowiednim wątku. Wówczas jego użytkownicy będą mieli szansą odnieść się do Twoich wpisów, błędów i wad jakie zauważyłeś użytkując ten egzotyczny detektor. Twoje merytoryczne i rzeczowe wpisy będące wynikiem użytkowania tego detektora będą cenne dla nas wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: poniedziałek, 3 lipca 2017, 13:58 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:45
Posty: 1193
Lokalizacja: pomorskie
Benekpe, bez urazy, ale wciąż zabierasz głos w sprawie detektora o którym nie masz pojęcia. Jak można wywnioskować z twoich postów, Twoje doświadczenie z Alterem jest znikome, powiedziałbym, że żadne :8) Powołujesz się na czyjeś testy, jakby one miały jakieś znaczenie. Nigdy, żadne testy nie zastąpią osobistego doświadczenia. Nigdy, żaden wykrywacz, nie przypasuje wszystkim, ale uwierz, że Alter jest bardzo skutecznym wykrywaczem i piszę to na bazie mojego, już niemałego doświadczenia z samym Alterem, jak i ogromnego doświadczenia z innymi wykrywaczami Rutusa. Alter w rękach doświadczonego poszukiwacza, jest bardzo, ale to bardzo skuteczną maszyną. Uwierz, że ja wiem o czym piszę :8) . Pozdrawiam Walbor62.
P.S. Tak samo niemerytoryczne byłyby moje wypowiedzi na temat innych wykrywaczy, których nie znam. Ale ja w takim przypadku nie zabieram głosu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:09 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 25 kwietnia 2015, 16:14
Posty: 50
benekpe jeszcze chiałby zeby Alter sam wykopał ..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: poniedziałek, 3 lipca 2017, 18:02 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
https://www.youtube.com/watch?v=YQyB3cz4XnU ......nestety Alter sam nekopie ...:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 10:13 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 2 lutego 2004, 16:40
Posty: 341
Lokalizacja: Katowice lub Jura
BenekPe- GM4 czy 5 nie przekłamuje żelaza na łamany kolor czy czysty kolorek ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 23:36 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Zobaczcie sobie jak niewiedza boli ...

Koleś na pierwszy swój wykrywacz w życiu kupił Altera , nie potrafił go nawet zapewne ustawić i teraz jęczy, że jak zmienił na Deusa to nawet monety i puszki kopie hehehe.
Obejrzyjcie sobie jego wszystkie filmy.

https://www.youtube.com/watch?v=fWISLLfdsZw

Aj ci pseudo znawcy ;]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 00:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 8 maja 2015, 13:02
Posty: 289
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Przecież ten film to jakaś parodia :lol: W ogóle to zauważyłem jakąś dziwną "nagonkę" na Altera.Czyżby konkurencja zatrząsnęła kolanami.Oprócz ceny i osiągów,ważny jest jeszcze serwis,a w tej kwestii Rutus bije wszystkich na łeb,nawet dwa łby :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 13:16 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Tylko nie rozumiem takich ludzi na pierwszą wykrywke bierze coś bardziej skomplikowanego od ACE, przeszedł starą drogę parę razy i niby nic mu nie wyskoczyło a nagle cuda deus wyciąga fanty ...

Pamietam jak w jego pierwszym czy drugim filmie zwróciłem uwagę że ma sztycę środkową założoną na odwrót to się czepiał nieelegancko że mu tak wygodniej a na następnych filmach już miał ją założoną poprawnie.

Psioczy i marudzi a sprzętu nie poznał, ja bym tam byle chińczyka zaprowadził i też nakopie fantów liczy się doświadczenie i obeznanie.

Ale widać facet jak typowy Nie***c (bez urazy) ma ojro to sobie może poskakać po maszynkach i durnoty opowiadać.

Mam znajomych którzy chodzą od kilku lat z kanarkami, ja przerobiłem i testowałem już wiele sprzętów droższych i tańszych i wiem ze liczy się operator, miejsce, szczęście, maszyna.

Bo wyciągamy fanciory podobnie a nieraz i taki ace natrzepie więcej na polu.
Dopiero np dla przykładu taka proxa czy agro pokazuje pazury w lesie gdzie są kszaczory i tryb mix na żelastwo się sprawdza wyśmienicie.

a jak widzę ludzi , którzy idąc machają cewką 15-20cm nad ziemią już nawet się nie odzywam kiedyś podpowiadałem ale ileż można, więcej zostanie dla innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 27 sierpnia 2017, 14:40 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2011, 13:00
Posty: 273
Na jakiej czestotliwości chodzicie,i czy używacie tylko dynamika ? Dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL