Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2024, 06:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 12 października 2018, 16:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 238
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
A słyszeliście może coś o ewentualnej nowości Rutusa co by pracował jednocześnie na wielu częstotliwościach? czy to tylko plotka bez pokrycia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: piątek, 12 października 2018, 20:52 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 39
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Rutus oficjalnie wypowiadał się ze następny model będzie pracował na wielu częstotliwościach jednocześnie . Pojawiła się tez taka wiadomość ze Altera będzie można przerobić odpłatnie bo wiąże się to z wymiana elektroniki. Ale kiedy i czy pojawi się to to już nie wiem. Jutro zaczyna się DetektorWorld w Holandii i Rutus jest tam obecny wiec może tam będzie jakaś premiera lub zapowiedz... albo na targach Bylo Nie Minelo ....a może w przyszłym roku...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 14:36 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 08:32
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
Aktualizacja oprogramowania pojawi się w najbliższym czasie. Tak mogę wywnioskować z informacji które otrzymałem od Rutusa. Więc pewnie około miesiąca, może dwóch.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 15:05 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 1 lutego 2006, 18:52
Posty: 12
Taktyk: czy Twoim zdaniem platforma sprzętowa A71 pozwala na pracę w kilku częstotliwościach równoczesnie?(oczywiscie po zmianie softu)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 17:16 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
jacobs napisał(a):
Taktyk: czy Twoim zdaniem platforma sprzętowa A71 pozwala na pracę w kilku częstotliwościach równoczesnie?(oczywiscie po zmianie softu)


No raczej nie. Tam jest jednak za słaby procesor ale jego zmiana na cortex M4 lub M7 może przy direct sampling pozwolić na skuteczne obliczenie analizy dla wielu f. Equinox korzysta z M7. Jeśli jednak Rutus zrobi to na tej czy innej platformie to będę normalnie zadowolony ponieważ będzie to jakiś progres, itd.

Ale czy to taka naprawdę ma znaczenie? I czy ma sens walka z patentami konkurencji? Moim zdaniem nie warto. W mojej ocenie lepiej zbudować rozwiązanie multifilter, które lepiej pozwoli na analizę sygnałów z wielu filtrów w czasie rzeczywistym. Czyli uważam, że w metodzie multifilter, inaczej niż w w przypadku multifrequency, uzyskasz lepszą jakąkolwiek informacje o celu. A jeśli to będzie rozwiązanie multifreqency to będzie ograniczone do metody jednofiltrowej. Multifrequecy i multifilter na pewno nie uda się opracować na M3.

Teraz trzeba przemyśleć i obrać właściwą drogę.

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 18:59 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
kakarotto1987 napisał(a):
Aktualizacja oprogramowania pojawi się w najbliższym czasie. Tak mogę wywnioskować z informacji które otrzymałem od Rutusa. Więc pewnie około miesiąca, może dwóch.


Podejrzewam, że zmiany nie będą rewolucyjne. Z pewnością zostanie dodana opcja modulacji dla tonów oraz funkcja głośności żelaza.

Jakiś czas temu zadałem pytanie Panu Arkadiuszowi odnośnie możliwości wprowadzenia nowych możliwości w przyszłej aktualizacji Altera. Przedstawiłem poniższą listę i jednocześnie zapytałem które z nich mogły by być wprowadzone z poziomu softu.

1.Fe silencer czyli możliwość regulacji głośności tonu odpowiedzialnego za sygnalizowanie żelaza;
2.Funkcja śledzenia gruntu;
3.Ręczne strojenie do gruntu lub możliwość skorygowania wartości ustawionej przez automat;
4.Poprawa modulacji dźwięków;
5.Dodanie możliwości ustawienia dyskryminacji wielkościowej dla toru statycznego;
6.Dodanie możliwości regulacji prądu podawanego na cewkę tzw. TX Boost;
7.Procentowe wskazanie stopnia rozładowania/naładowania akumulatorów.

Odpowiedź jaką otrzymałem:
Cytuj:
Witam !
Wszystko jest możliwe z poziomu softu oprócz modulacji i TX boost.
Nie chcę obiecywać,że sugerowane zmiany pojawią się to "od ręki" - ale będziemy myśleć i pracować nad nimi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: środa, 17 października 2018, 11:10 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 08:32
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Czyli uważam, że w metodzie multifilter, inaczej niż w w przypadku multifrequency, uzyskasz lepszą jakąkolwiek informacje o celu. A jeśli to będzie rozwiązanie multifreqency to będzie ograniczone do metody jednofiltrowej. Multifrequecy i multifilter na pewno nie uda się opracować na M3.


To są naprawdę tak wielkie ilości danych że ten procesor tego nie udźwignie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: sobota, 24 listopada 2018, 15:08 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 39
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Witam, wszystko na to wskazuje ze wkrótce będzie nowe oprogramowanie do Altera tutaj w filmiku u Odyna Saper pokazuje nową funkcje wzmocnienie ID. https://www.youtube.com/watch?v=d0C6OzPqDjA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Alter 71 - ustawienia, testy itp.
PostNapisane: niedziela, 1 września 2019, 22:18 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 18:33
Posty: 213
Super filmiki Sapera odnośnie ustawień, obsługi i działania nie tylko Altera, ale ogółem wykrywaczy. Szykuje się niezłe kompendium wiedzy.
1. odcinek:
https://www.youtube.com/watch?v=YMvnrBvHSKE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 594 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL