https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=148&t=147466
Strona 1 z 3

Autor:  irek76 [ sobota, 7 lutego 2015, 22:01 ]
Tytuł:  Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Przed chwilą szykując sprzęt na jutrzejszy wypad,przypadkowo zauważyłem brak w jednym z uszu cewki.Po odkręceniu śruby mocującej wypadł fragment mocowania,drugie ucho też nadpęknięte,co ciekawe wokół jednego i drugiego ucha promieniste mikropęknięcia.
Argo na gwarancji zadbany,użytkowany przez moją lepszą połowę ;) ,która naprawdę go szanuje.
Mam jeszcze Optimę,też z 29DD i tutaj mimo zdecydowanie częstszego użytkowania nic się z uszami nie dzieje a plastik jest jednolity,bez takich promienistych pęknięć.
Czy ktoś z kolegów miał podobną sytuację,i czy powinienem reklamować w ramach gwarancji,jako wada materiału?
Mam prośbę,aby użytkownicy tych cewek 29DD,sprawdzili u siebie jak wyglądają uszy w porównaniu z moimi z fotki (chodzi o te mikropęknięcia.
Wyślę fotkę z opisem do P.Rutyny i w poniedziałek zadzwonię.

Autor:  Aliens [ sobota, 7 lutego 2015, 22:10 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

wsumie w Argo widze pierwszy raz pekniecie ,wiec teraz kwestia obchodznia sie w terenie , ja tez czasami przez nieuwage uderze w cos ale nie mam pknie ale sprawdze..

Autor:  bishop [ sobota, 7 lutego 2015, 22:11 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Kolego bez obaw pisz maila do Pana Rutyny i wysyłaj cewkę na 100% ci wymieni na nowiutką, były już przypadki opisywane na tym forum zakończone w stu procentach pozytywnie :1 nie ma co tylko mail lub tel. i sprawa się wyjaśni. Powodzenia i daj znać jaki finał

Autor:  Krzyselektron [ sobota, 7 lutego 2015, 22:12 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Wymieniłem 2 sondy z taką wadą, obydwie zostały wymienione na gwarancji (dużą i małą).
Te promieniste pęknięcia mówią wszystko o wadzie materiału.

Autor:  barera [ sobota, 7 lutego 2015, 22:20 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Mi się rozszczelniła cewka... pełnia sezonu... więc byłem przygotowany na dwutygodniowy post od 29 dd, ale po tel. ustaliliśmy, że tą mam sobie wysuszyć (jeden dzień) i czekać na nową, po otrzymaniu nowej odesłać uszkodzoną..... Ja się pytam.... czy jakikolwiek serwis tak działa ? :h

Autor:  mario123 [ sobota, 7 lutego 2015, 22:20 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Mam taką samą cewkę i oczywiście sprawdziłem u siebie czy nie jest pęknięta tak jak u ciebie.Muszę stwierdzić że u mnie jest wszystko ok i nie jest to chyba wada fabryczna a chodziłem ze swoją w ciężkich warunkach -10,stopni i po gęstym lesie ,jeśli masz na gwarancji to wysyłaj do serwisu.Miałem kiedyś problem ze swoim argo i muszę ci powiedzieć że serwis wykazał się pełnym profesjonalizmem ,jeśli chodzi o serwis to nie widzę na dzień dzisiejszy lepszego,dobry kontakt i wyrozumiałość .Przed wysłaniem dobrze jak byś zadzwonił i wyjaśnił im o co chodzi,na pewno będziesz miło zaskoczony.

Autor:  Abaqus [ sobota, 7 lutego 2015, 22:22 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Irek, a co to ta jakby "fazka"?

Autor:  mario123 [ sobota, 7 lutego 2015, 22:24 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

A krąży taki mit że te cewki są niezniszczalne

Autor:  irek76 [ sobota, 7 lutego 2015, 22:29 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Abaqus napisał(a):
Irek, a co to ta jakby "fazka"?


Nie mam pojęcia :? .Jak odkręciłem śrubę mocującą cewkę,tak to wyglądało.

Autor:  Abaqus [ sobota, 7 lutego 2015, 22:39 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

A możesz zrobić fotkę z drugiej strony?

Autor:  irek76 [ sobota, 7 lutego 2015, 22:53 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Druga strona.
A ta "fazka" to jakby krzywo wiertło poszło przy robieniu otworu,głębokie na kilka mm.

Autor:  Aliens [ sobota, 7 lutego 2015, 22:57 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

irek76 napisał(a):
Druga strona.
A ta "fazka" to jakby krzywo wiertło poszło przy robieniu otworu,głębokie na kilka mm.

na tym zdieciu widac ewidentnie ze pekniecie było od dłuzszego czasu wiec jakas wada mateiału chyba

Autor:  mario123 [ niedziela, 8 lutego 2015, 00:08 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Panowie nie ma co nad tym ubolewać.Myślę że pan Rutyna załatwi sprawę tak jak w większości przypadków.Trzeba wysłać i będzie ok.

Autor:  Abaqus [ niedziela, 8 lutego 2015, 00:20 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

To, że załatwi sprawę pozytywnie, to nie ulega wątpliwości, ale przyczynę tak ładnie osiowosymetrycznego pękania warto by było poznać :)
Koncepcja z wiertłem trochę mi nie pasuje bo niby w jaki sposób miałoby ono zrobić taki ślad tylko od wewnątrz :?

Autor:  barera [ niedziela, 8 lutego 2015, 00:31 ]
Tytuł:  Re: Pęknięte uszy cewki Argo 29 DD

Już tłumacze, o ile te otwory są wiercone ;) po przewierceniu pierwszego ucha zaczynasz przewiercać drugie od środka ;)

Strona 1 z 3 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/