Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rutus Ultima
PostNapisane: sobota, 28 kwietnia 2018, 01:26 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2015, 00:08
Posty: 105
Domyślam się, że nie każdy, a może i większość nie ma fb, a na stronie jeszcze nie ma info, więc przeklejam z fanpage Rutusa.
Cytuj:
W najbliższym czasie pojawi się nowy model - Ultima.
Detektor projektowany z naciskiem na poszukiwanie monet ale z zachowaniem pracy statycznej i jednoczesnej więc znajdzie zastosowanie zarówno na polu jak i w lesie. Pracuje na 8 lub 16 kHz. Cena prognozowana poniżej 1700 zł. Szczegóły niedługo na stronie.

Z tego co piszę producent w komentarzach, wykrywacz będzie współpracował z nadajnikiem od Altera.
Co o tym myślicie? Skoro Optima miała bardzo dobre opinie i ogólnie była polecana, to chyba taka sama cena za drugą częstotliwość i odświeżenie wyglądu jest w porządku.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: sobota, 28 kwietnia 2018, 12:38 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Alter71, Nowe Argo, teraz Ultima... Bliźniacze konstrukcje - ta sama platforma sprzętowa, te same cewki - różnica jedynie w użytym oprogramowaniu? - jeśli się mylę to mnie poprawcie. Jeśli tak, to można byłoby wgrać nowy soft do Altera i sprzedawać go jako uboższą tańszą wersję :666 Gdyby producent poszedł w inną stronę - możliwość samodzielnej aktualizacji, w wodoszczelność, lepszą bezprzewodowość, zmianę stelaża na lżejszy i bardziej ergonomiczny, zastosowanie ogniw z możliwością ich ładowania - wówczas byłby jakiś progres... Mnie ten obrany kurs nie przekonuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: sobota, 28 kwietnia 2018, 14:07 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Z Argo,Optima i Proxima, było tak samo.To też bliźniacze konstrukcje.Niewiele od siebie różniące.Rutus idzie utartym już szlakiem,tyle że teraz będzie więcej cewek do wyboru.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2018, 23:55 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Ja nie rozumiem jednego. Skoro Rutus się dosyć sensownie rozwija, wsłuchuje w potrzeby klientów i przez to dosyć skutecznie nadąża za konstrukcjami zagranicznymi a nawet z nimi rywalizuje, to dlaczego cały czas nie likwiduje największej wady tych konstrukcji jaką jest ich waga? To aż taki wielki problem inżynieryjny, że nie da się go przeskoczyć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 07:48 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Ultima uzywa S stelaz-y dlatego jest lzejsia od ostatnych detektoruv Rutusa.. ;) ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 08:07 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Uzivam po svojim modifikovane Argo y Optimu i waga y vywazenie jest bardzo ok..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 09:22 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
EL NINO napisał(a):
Ultima uzywa S stelaz-y dlatego jest lzejsia od ostatnych detektoruv Rutusa.. ;) ...

Wiem, ale nadal jest to 1,6 kg czyli sporo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:56 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
...jak jest zbalansowana masa detektoru ,to 1.6 kg jest OK.. -Tutaj moja spektra y golden mask CK cewka 9spider-1570 gramu, Spektra V3,-oslony-bez cewky ;) -1568 gramu -plus waga dowolnej cewky... tak sumie-od 1900 gramu-6x4" shooter do 2600 gramu-cewka 18"-detech ex..Y moja modifikovana Optima prosta styca z vlokna, cewka DD29 ,oslony,baterie -to1860 gramu-y wsumie jest jej waga v mojich rekach neodcuwalna ...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: wtorek, 1 maja 2018, 20:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
EL NINO napisał(a):
Ultima uzywa S stelaz-y dlatego jest lzejsia od ostatnych detektoruv Rutusa.. ;) ...

Akurat taka rurka niestety jest mało wygodna ze względu na inny punkt środka ciężkości.
Nie znamy jest mi detektor z takim kształtem rurki który nie męczy nadgarstka. Wygoda użytkownika jest dużo gorsza.
Oby Rutus był pierwszym który będzie wyjątkiem od tej reguły :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 08:39 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Panowie, myślę że demonizuje się znaczenie wagi wykrywacza.
100 czy 200 gram więcej na wykrywaczu jest praktycznie bez znaczenia dla komfortu używania wykrywacza a szczególnie bólu ręki po kilku godzinach pracy ( przecież pisząc długopisem przez 4 - 5 godz też powoduje ból ręki to też jest za ciężki?.)

Moim zdaniem problem jest w odpowiednim ustawieniem długości drążka i długości podłokietnika, a najważniejsze odpowiednie ustawienie ręki od barku do łokcia, aby był opuszczony i zgięty w łokciu, poruszamy na boki w łokciu a nie całą ręką, tego należy się nauczyć a nie chodzić z wyprostowaną ręką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 08:54 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 25 kwietnia 2015, 16:14
Posty: 50
dokładnie jak mowisz Stan, juz Turcy robili lekkie Makro Racer i non top ruyrki sie łamały.. .. a naszym kopaczom nie dokodzisz.. :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 14:09 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
stan12 napisał(a):
Panowie, myślę że demonizuje się znaczenie wagi wykrywacza.
100 czy 200 gram więcej na wykrywaczu jest praktycznie bez znaczenia dla komfortu używania wykrywacza a szczególnie bólu ręki po kilku godzinach pracy ( przecież pisząc długopisem przez 4 - 5 godz też powoduje ból ręki to też jest za ciężki?.)

Moim zdaniem problem jest w odpowiednim ustawieniem długości drążka i długości podłokietnika, a najważniejsze odpowiednie ustawienie ręki od barku do łokcia, aby był opuszczony i zgięty w łokciu, poruszamy na boki w łokciu a nie całą ręką, tego należy się nauczyć a nie chodzić z wyprostowaną ręką.

Trochę nie ten wątek, ale brakowało mi dyskusji na ten temat więc pociągnę temat :) Otóż technika o której piszesz jest jedną z najbardziej popularnych, ale są wykrywacze w których właśnie wyprostowana ręka i ruch barkiem zamiast stawem łokciowym, powoduje zwiększenie komfortu użytkowania.

Z ciekawostek to mam kolegę, który używa mniej więcej tej techniki, którą opisujesz, ale podkłada sobie jeszcze pod łokieć drugą rękę. Trochę śmiesznie to wygląda, ale jego zdaniem taka kombinacja powoduje, że ręka nie męczy się nawet po wielu godzinach.

W moim przypadku się to nie sprawdziło. Ja z kolei stosuję jeszcze inny manewr, mianowicie trzymam szpadelek w drugiej ręce za plecami. To mi daje dodatkową przeciwwagę i lepszy komfort dla pleców :)

Myślę, że wiele zależy od wzrostu danej osoby i jej indywidualnych predyspozycji. Regulacja długości sztycy i technika też są tutaj istotne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: środa, 2 maja 2018, 23:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
stan12
Bardzo słuszne uwagi.

.pax
Dobrze piszesz, wzrost również ma znaczenie w wygodzie użytkowania.
Czasami wysokim osobom brakuje możliwości wysunięcia rurki na odpowiednią długość.
Osoby z niskim wzrostem natomiast prowadzą sondę pod innym kątem.
Stąd sytuacje że dany sprzęt dla jednej osoby jest super wyważony a dla innej beznadziejnie. Jedyny wyjątek to super lekkie sprzety jak XP Deus.

Przykład kichy to żółta legenda.
Niby lekki a ręka męczy się z powodu nieodpowiedniej długości rurki podłokietnika, braku przeciwwagi dla sondy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: czwartek, 3 maja 2018, 01:10 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2015, 00:08
Posty: 105
damiano napisał(a):
Przykład kichy to żółta legenda.
Niby lekki a ręka męczy się z powodu nieodpowiedniej długości rurki podłokietnika, braku przeciwwagi dla sondy...

Co prawda nie mogę się obiektywnie wypowiedzieć w kontekście innych wykrywaczy, bo w życiu miałem w ręce może z 5 modeli, ale przy przesiadce z kanara na Optimę zastanawiałem się jeszcze, czy cewka 29DD nie będzie dla mnie zbyt ciężka, wkońcu Garrett męczył mi bardzo rękę i bark przy dłuższym chodzeniu, a Optima jest przecież cięższa o te ~300g. Jak pierwszy raz wziąłem Optimę do ręki nie wierzyłem, że jest z cewką właśnie 29DD, taka wydawała się lekka. Noi nie wiem też jak to wygląda z jakiś dłuższym chodzeniem, ale osobiście po 4-5h w terenie nie czuje żadnego zmęczenia.
Dlatego jeśli chodzi o wagę, to dla mi osobiście zmiany w tym kierunku nie są niezbędne, ale tak jak pisałem wyżej, zdaję sobie sprawę, że są ludzie, którzy chodzą drugie tyle co ja podczas jednego wypadu, dlatego musiałbym spędzić w terenie te 8h co najmniej, żeby wyrobić sobie opinię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Ultima
PostNapisane: czwartek, 3 maja 2018, 08:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1141
Lokalizacja: Podlasie
Dokładnie tak jak piszesz. Chodzę z Argo i nie czuje żadnego zmęczenia a po 8h to bardziej nogi niż ręce napieprzaja .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL