Teraz jest czwartek, 9 maja 2024, 13:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2024, 20:59 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Za chwilę to będzie Bitwa Pięciu Armii z Hobbita, bo teraz to doszedł Manticore.
Zaraz się zacznie że to za słaby wynik kangura, bo wycinanki kurpiowskie nie te, że trzeba było inaczej poszatkować ferrous limits.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2024, 21:25 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
Oj tam...żadnej wojny nie będzie ;)
Musiałem coś dać w celu odniesienia...

Gdybym dał D2 to byłaby przepaść a Mant jednak w tym teście separacji zbliżony...

No a noxa już nie mam więc nie było wyboru


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 16 stycznia 2024, 07:47 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Manticore w Murica kosztuje teraz 1700$. Taka ciekawostka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: środa, 17 stycznia 2024, 21:26 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
xawi29 napisał(a):
berthiot napisał(a):
xawi29 napisał(a):
berthiot napisał(a):
Załóżmy że kupiłem kilka ton gleby. Glebę przywieziono mi z remontu rynku miasta o średniowiecznej metryce.
Rozplantowałem to sobie na podwórku do miąższości 10cm.
Zadanie: wyciągnąć jak najwięcej koloru nie dotykając żelaza.

Czy Versa poradzi sobie z tym zadaniem? Czy może będzie inny detektor w kwocie do 3.5 tyś. który poradzi sobie lepiej.
Załóżmy że wszystkie detektory do tej kwoty będą operowały na tej samej wielkości sondach.


Da rade jak bedzie cewka 12CC lub podobnej wielkosci mala DD.


Xawi29 jak myślisz, czy testowanie detektora w 3D unmasking'u na "drewienkach" jak to robią rednecki, mogłoby być pomocne w sytuacji z glebą średniowieczną którą opisałem?
Czy może testy "drewienkowe" są kompletnie bezsensowne?

Od 3 lat pomagam w badaniach klasztoru w Pelczycach ktory byl killkakrotnie kompletnie spalony najpierw w czasie wojen husyckich jak i pozniejszych konfliktow miedzy innymi wojny 30 letniej. ziemia tam jest mieszankom wegla drzewnego rumoszu z cegiel niezliczonej ilosci zelaza pokruszonej ceramiki itp. na kilkaset monet ktore tam odkrylismy wiekszosc wyciagnol atrex na 12 CC a bylo tam naprawde wiele detektorow i naprawde doswiadczeni operatorzy ktorzy wiedzieli jak uzywac swoje sprzety. Czesto porownywalismy sygnaly i wiel z nich bylo nie widoczne dla innych detekorow lub dawaly dzwiek zelaza a po wykopaniu czest bardzo plytko 3-4 cm byla polowka denarka lub brakteat itp. Na wiekszej cewce Atrex mial juz problemy podobnie jak inne detektory. Ale na 12CC nie mial sobie rownych. Mysle ze te problemy wynikały głownie z tego ze wieksze cewki po prostu widziały zbyt dużo gruntu i maszyny nie potrafily poprawnie przefiltrowac tych informacji.


Mam podobne doświadczenia co Xawi29... 12cm cewka koncentryczna.. potrafi wyciągnąć dobry sygnał z pola...na bardzo dobrym poziomie...gdzie większe cewki walczą tylko z żelazem...
https://www.youtube.com/watch?v=RNcDyTWweIk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 22 stycznia 2024, 18:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
O, takie coś znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=Wwn1ba_eTC0

Dlaczego D2 ma problem z sygnalizowaniem żelaza leżącego po prawej stronie niebieskiej rurki?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 23 stycznia 2024, 11:15 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
.... Jeden z moich testów ORX.. Moneta v 3D separacii jest 1/2 liberty dollar.. bardzo duza moneta ....Pytanie..gdzie jest problem?

https://youtube.com/shorts/gZVeQFU_Qrg?feature=share


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 23 stycznia 2024, 11:52 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 20 lipca 2023, 00:27
Posty: 0
berthiot napisał(a):
O, takie coś znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=Wwn1ba_eTC0

Dlaczego D2 ma problem z sygnalizowaniem żelaza leżącego po prawej stronie niebieskiej rurki?


Poplecznik M.M w batalii przeciwko Rutusowi. ...że im się chce tworzyć to szambo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: niedziela, 28 stycznia 2024, 00:05 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
. ./M.M /ma wątpliwości co do zdolności VERSA do wykrywania...monet..
Nigdy nie miałem takich wątpliwości co do VERSA..wręcz przeciwnie..mocno wątpię w zdolności detekcyjne Pana M.M. :)

Mój styl wykrywania często opiera się na tym, że najpierw wykrywam i wydobywam.. cele w określonym zasięgu VDI w zasięgu, jaki znajduję na danym terenie danej monety,,,
na zdjęciu wszystkie cele, które zostały wykryte i wykopane od VDI 30 i wyższych..przy pomocy Rutusa VERSA..
zanotuj także liczbę wykrytych celów żelaznych/3/.. w stosunku do całkowitej liczby celów nieżelaznych...
Multitony pozwalają nam bardzo dobrze zidentyfikować żelazo... i nie wykopywać go.

Przy kolejnej detekcji.. na tym samym terenie.. zaczynam kopać cele od VDI 12-13.. i wyżej.. gdzie można znaleźć bardzo małe monety lub kawałki monet..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2024, 09:09 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 08:32
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
Kiedyś podobne bzdety naczytałem się o Optimie...że za płytka, że zbyt wrażliwa,że nieadekwatne dźwięki, że zbyt skomplikowana itp itd...a ja po prostu chodziłem X godzin i się uczyłem. I efekty były wspaniałe :) Od paru dni mam Versę i wiem że czeka mnie podobna droga. Po prostu jak ktoś chce, to się przyczepi. Jak ktoś nie chce się uczyć, to się nie nauczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 6 lutego 2024, 20:48 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Acid napisał(a):
berthiot napisał(a):
O, takie coś znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=Wwn1ba_eTC0

Dlaczego D2 ma problem z sygnalizowaniem żelaza leżącego po prawej stronie niebieskiej rurki?


Poplecznik M.M w batalii przeciwko Rutusowi. ...że im się chce tworzyć to szambo...



Gość z YT nie jest zbyt godny zaufania ,,, usunął moje komentarze pod filmem i z linków do moich testów..VERSA a ORX. które też wrzuciłem tu na forum ...
To dodam jezcze jeden filmik z mojich testuw..
VERSA
https://youtu.be/Veo8xaCkq6I

ORX
https://youtu.be/Kds7pWP5ofk

....y tu jest video z testu ORX w zamiataniu nad celem z Boku ... tak... jak jest tez w testu z VERSA...

https://youtu.be/toyX0EeCLRI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 12 lutego 2024, 18:03 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Test z USA...

https://www.youtube.com/watch?v=N2i1jvQ52OM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2024, 09:32 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 08:32
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa
EL NINO napisał(a):


No to czekamy na nowe oprogramowanie :) Z tego co autor filmiku pisze w komentarzach, ogólna poprawa działania jest drastyczna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2024, 10:31 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
" W tym szaleństwie jest metoda..."

Producenci patyków wraz z rozwojem konstrukcji, które umożliwiają aktualizację oprogramowania zostali postawieni pod ścianą.
Do niedawna małymi krokami wypuszczali w świat kolejne modele po sobie z nic nie znaczącymi drobnymi korektami i wodotryskami, i błogo zarabiali piniondze.
Wprawdzie Deus pojawił się kilkanaście lat temu, ale dopiero teraz wraz z rozwojem social mediów na producentów patyków padł blady strach.
Youtubowe szantaże, presja, i inne internetowe dramy użytkowników detektorów są jak cierń w stopie producentów patyków.

Dlatego sądzę że aktualizacja oprogramowania w detektorach jest największą rewolucją ostatnich lat w tej branży.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2024, 14:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
Po prostu rosną absurdalne wymagania nieobliczalnych klientów nakręcanych youtubową patologią, wrednych typków, którzy ciągle muszą mieć nowy i zawsze atrakcyjny materiał do komentowania i testów. Producenci mierząc się z tak agresywną presją zaczynają się gubić, bo w możliwościach sprzętu dobijają do nieprzekraczalnej granicy i na siłę wprowadzają nowe modele sprzętu udoskonalonego najczęściej tylko śladowo i wizualnie, gdzie jedynie wyższa cena ma być wyznacznikiem nowej jakości sprzętu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2024, 16:12 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Najbardziej niezawodnym kryterium jest jakość detekcji detektora...

Dzięki możliwości zmiany oprogramowania... możliwe jest... udoskonalanie detektorów w nieskończoność... w dowolny sposób

Ważny jest tylko pomysł Projektanta, jak to zrobić, jak jeszcze bardziej to ulepszyć.

VERSA posiada dzięki nowemu oprogramowaniu niezwykle dobry potencjał detekcji..., który dorównuje lub przewyższa najlepsze detektory z najwyższej kategorii cenowej...najbardziej znane marki..w tej dziedzinie..

jeśli mi się uda.. opublikuję część moich testów porównawczych.. VERSA i detektory innych marek..

Versa ma jeszcze jeden duży plus... a jest nim na przykład porównywalna cena VERSY z dwiema dodatkowymi cewkami... w porównaniu do innych doskonałych detektorów w wyższej kategorii cenowej...

może być przełożenie Versa + 2 dodatkowe cewki = łącznie 1000 euro

Inne topowe detektory + 2 dodatkowe cewki = łącznie 2500-3000 euro...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL