Teraz jest czwartek, 9 maja 2024, 21:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: piątek, 12 stycznia 2024, 12:12 
Online
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
berthiot napisał(a):
xawi29 napisał(a):
berthiot napisał(a):
Załóżmy że kupiłem kilka ton gleby. Glebę przywieziono mi z remontu rynku miasta o średniowiecznej metryce.
Rozplantowałem to sobie na podwórku do miąższości 10cm.
Zadanie: wyciągnąć jak najwięcej koloru nie dotykając żelaza.

Czy Versa poradzi sobie z tym zadaniem? Czy może będzie inny detektor w kwocie do 3.5 tyś. który poradzi sobie lepiej.
Załóżmy że wszystkie detektory do tej kwoty będą operowały na tej samej wielkości sondach.


Da rade jak bedzie cewka 12CC lub podobnej wielkosci mala DD.


Xawi29 jak myślisz, czy testowanie detektora w 3D unmasking'u na "drewienkach" jak to robią rednecki, mogłoby być pomocne w sytuacji z glebą średniowieczną którą opisałem?
Czy może testy "drewienkowe" są kompletnie bezsensowne?

Od 3 lat pomagam w badaniach klasztoru w Pelczycach ktory byl killkakrotnie kompletnie spalony najpierw w czasie wojen husyckich jak i pozniejszych konfliktow miedzy innymi wojny 30 letniej. ziemia tam jest mieszankom wegla drzewnego rumoszu z cegiel niezliczonej ilosci zelaza pokruszonej ceramiki itp. na kilkaset monet ktore tam odkrylismy wiekszosc wyciagnol atrex na 12 CC a bylo tam naprawde wiele detektorow i naprawde doswiadczeni operatorzy ktorzy wiedzieli jak uzywac swoje sprzety. Czesto porownywalismy sygnaly i wiel z nich bylo nie widoczne dla innych detekorow lub dawaly dzwiek zelaza a po wykopaniu czest bardzo plytko 3-4 cm byla polowka denarka lub brakteat itp. Na wiekszej cewce Atrex mial juz problemy podobnie jak inne detektory. Ale na 12CC nie mial sobie rownych. Mysle ze te problemy wynikały głownie z tego ze wieksze cewki po prostu widziały zbyt dużo gruntu i maszyny nie potrafily poprawnie przefiltrowac tych informacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: piątek, 12 stycznia 2024, 15:56 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
No, fajna historia i gratuluję miejscówki, bez urazy ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące "drewienek"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 02:03 
Online
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
berthiot napisał(a):
No, fajna historia i gratuluję miejscówki, bez urazy ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące "drewienek"


Szczerze mowiac przestalem ogladac pana z od cichych sygnalow gdy zobaczylem jego drewienka gwozdki i beton. Nie rozumiem za bardzo co mial zamiar testowac? mowil o poziomach separacji brzmialo to bardzo "powaznie" wiec darowalem sobie reszte tego "profesionalnego" amerkanskiego testu. Moj europejski scisły umysl nie ogarnia tego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 11:06 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
No dobrze, rednecków nie oglądałeś, ale z pewnością oglądałeś 3D test Prymka. To to samo, tylko zamiast drewienek i betonu jest karton i pudełko.
Jak myślisz, czy 3D testy tego typu {kartonowo-pudełkowe) są kompletnie bezsensowne? Czy może nie?

p.s. Wybacz że tak się na Ciebie uwziąłem, ale śnieg pada co mnie bardzo denerwuje. Poza tym mało komu chce się pisać w tym wątku, pewnie wszyscy siedzą na fejsbukowym forum Rutusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 17:35 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 488
Na rzeczy jest to, że przy 2 i więcej tonach od -29>0 masz niski ton żelaza. Wykrywacz ją sygnalizował, tylko w zakresie żelaza. Na punkt przełamania tonów nie masz wpływu w 2,3,6. Możesz go ręcznie zmieniać właśnie w 1 tonie i w Pitchu. Tony są przypisane do ID.

Powyższy tekst nie jest mojego autorstwa. Pochodzi z forum Rutusa na fbooku. Powstał jako komentarz do tego rodzaju podejrzanych testów (karton, moneta, gwóźdź).
Nie mam Versy, więc nie mogę sprawdzić, ale jest w tym sens. Skoro przy gwoździu moneta jest sygnalizowana, ale w niższym id, a ton jest przypisany do id, to mogłoby sporo tłumaczyć. Bardzo chętnie zobaczyłbym taki test, jednak zrobiony poprawnie i przede wszystkim, koniecznie w dobrze opracowanych multitonach.


Ostatnio edytowano sobota, 13 stycznia 2024, 17:40 przez altertomek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 17:36 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 488
Jeśli w jednym tonie sygnalizowane jest wszystko, a oprócz tego dźwięk z innego toru sygnalizuje żelazo, to monetę słychać, choć jest sygnalizowana w id na -5, a niższym tonem sygnalizowany jest gwóźdź o id, powiedzmy -15. Dlatego konieczne było obniżenie dyskryminacji poniżej id monety , więc poniżej -5, czyli np. (jak w tych testach) na -10.
Jeśli w dwóch tonach jeden ton, czyli dla id ujemnego sygnalizuje żelazo, a drugi ton, dla id dodatniego sygnalizuje kolor, a moneta w pobliży żelaza identyfikowana jest, jednak w id -5, to słychać ją, jednak w niższym tonie, więc jako żelazo.
Oczywiście to tylko moje rozważania i bardziej pytanie do Was, Koledzy, czy moglibyście to sprawdzić na swoich Versach?
No i oczywiście nie podważam faktów, że niektóre testy na YT są robione nieprawidłowo i kwestie marketingowe mogą być ich ukrytym tłem.


Ostatnio edytowano sobota, 13 stycznia 2024, 18:04 przez altertomek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 17:53 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Z instrukcji wynika też że są 3 dodatkowe edytowalne profile dźwiękowe dla usera, gdzie można sobie dowolnie zbudować tony.
Dziwne że nikt do tej pory tego nie zrobił, przecież bez problemu można ustawić sobie multitony do testów drewienkowo-betonowo-kartonowych.
Tak mnie się przynajmniej wydaje.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano sobota, 13 stycznia 2024, 18:03 przez berthiot, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 18:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
Od wczoraj jakaś bardzo nieprzyjemna haja z Versą w temacie na yt się rozkręciła. :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 18:15 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 488
Nie ma więc żadnego błędu oprogramowanie. To jedynie specyfika tej konkretnej monety w pobliżu żelaza. Zupełnie inna kwestia, to szybkość separacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 18:21 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Tak, nie ma problemu by ustawić sobie niski ton od -29 do -10 a potem wyższe tony dla koloru.
Tak mnie się wydaje z instrukcji, bo w życiu Versy w łapie nie miałem :lol:

p.s.Swoją drogą, lektura fejsbukowego forum Rutusa pocieszna jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 20:00 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 821
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Tak w sumie to sprawa jest banalnie prosta . Jeśli zakopiecie amerykański zestaw testowy w gruncie ( czyli monetka w gruncie np na 4 cm ) a gwóźdź na wierzchu to ich test znika czyli różnice wykazywane w teście salonowym/kapciowym/klockowym znikają i wykrywacze takie jak legend czy nox działają praktycznie identycznie jak versa . Aspekt gruntu jest kluczowy a jego brak spycha ten test do roli air testu . Film taki miał powstać jako następny ale zwyczajnie już mi się nie chce .
Ludzie oglądając testy myślą oczami z wyłączonym mózgiem , widzą ten test i wyciągają błędne wnioski a nie oceniają co naprawdę widzą czyli abstrakcyjną i nierealną sytuację i widzą różnicę która w realnym świecie nie istnieje .Następnie pojawiają się głupcy którzy nie mając swojej wiedzy i zwyczajnie powielają błędną metodę i wychodzące z niej błędne wnioski .
Widziałem filmy amerykanów , coś się tam jednak zmieniło bo stwierdzili że te ich testy klockowe to takie wstępne który każdy wykrywacz musi przejść , no cóż niech sobie kupią np tesoro silver świetnie zaliczy test klockowy - lepiej niż najnowsze konstrukcje .
Co do mojego testu " europejskiego " ich tłumaczenie jest dziwne , twierdzą że faktycznie versa działa podobnie jak topowe wykrywacze jednak test 3d w ziemi pokazuje szybkość reakcji wykrywacza a nie jego separację bo cewka jest o 25 - 30 cm celu i wykrywacz ma czas by zaliczyć cel kolorowy . Szkopuł tkwi w tym że ja przecież zaczynam ruch od żelaza bezpośrednio nad celem i wtedy wykrywalności nie ma pojawia się dopiero po odsunięciu gwoździa daleko od celu w ziemi . Cewka przez dłuższy czas jest nad celem i gwoździem jednocześnie - zrobiłem również i opublikowałem 2 testy głęboki 3d test i płytki ( głębokość 5 i 20cm ) Tak więc ich retoryka jest całkowicie błędna .
Mistrzem ziemnego testu 3d jest d2 głownie ze wzglądu na całkowicie inny i wyjątkowy system dyskryminacji .
Tak więc sztandarowy przykład sytuacji : złe metody = złe wnioski . Za jakiś czas zobaczycie jak amerykanie będą robić europejski test 3d


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: sobota, 13 stycznia 2024, 20:24 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 21:06
Posty: 488
Dokładnie. W tych kartonowych warunkach ta konkretna moneta w pobliżu żelaza jest identyfikowana w takim właśnie id. Reszta testu wynika tylko ze znajomości lub nieznajomości wykrywacza oraz logiki. Można go tak ustawić, by monetę było słychać, lub nie. Wykrywana i identyfikowana jest zawsze na monitorze w zakresie -5, o ile pamiętam, w tych konkretnych sztucznych warunkach. Przy odpowiednim ustawieniu po prostu widać identyfikację, lecz jej nie słychać. Można tak ustawić detektor, by nie było słychać nawet talara leżącego na piasku a identyfikowanego na ekranie, tylko po co?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: niedziela, 14 stycznia 2024, 15:37 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Testy dyskryminacji żelaza i .jednocześnie separacja 3D.... y moneta niklowa o nominale 10 groszy na głębokości 11 cm ... pomiędzy dwoma gwoździami o dlugosczy 7 cm ... leżącymi na powierzchni ziemi.. w odległości 15 cm od środek pozycji monety..

Czy test pokazuje też warunki rzeczywiste, realne.. Myślę, że spełnia kryteria prawdziwego testu...

https://www.youtube.com/shorts/Veo8xaCkq6I

aby sprawdzić test rozróżniania żelaza i separację monet... Do sprawdzenia używam ORX...

https://www.youtube.com/watch?v=Kds7pWP5ofk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2024, 20:09 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Jack invades Murica https://www.youtube.com/watch?v=2a9FOnluitE
Calabash się zapłacze, Majkel z Polski też.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Versa (2023)
PostNapisane: poniedziałek, 15 stycznia 2024, 20:35 
Online
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 października 2016, 12:38
Posty: 38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
zaraz od omnibusa krajowego dostaniemy film o kłamstwach i oszczerstwach naszego Templariusza :). a Kałamasz zrobi lifa ze Swedzacymi Sygnalami ze tylko oni maja prawo do prawidlowej oceny jak separuja detektory tym razem w roli glowniej psia buda, szyna kolejowa i wylaczona Versa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL