Teraz jest czwartek, 23 maja 2024, 06:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2021, 10:17 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
A co to? Analog z bezprzewodową sondą?
No i audio normalne wróciło. Karkołomny misz-masz, twórca twierdzi że nie koliduje to z patentami Xp.

https://www.youtube.com/watch?v=ZObw69NiExw&t=5s

p.s. No nie ma kabla, nie ma , jak to?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2021, 13:42 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Toż to szok :666
Widać producent idzie z duchem czasu . Żeby tylko przy okazji nic nie zepsuli :lol:

P.S. Chłopaki z Top Digin mieli rację że GM4 skonstruowali kosmici :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2021, 15:19 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2015, 18:46
Posty: 198
Ja tam mogę zostać przy kablu jak pokombinują z kamieniami magnetycznymi :usta


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: środa, 7 lipca 2021, 22:37 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
ROMULUS napisał(a):
Toż to szok :666
Widać producent idzie z duchem czasu . Żeby tylko przy okazji nic nie zepsuli :lol:

P.S. Chłopaki z Top Digin mieli rację że GM4 skonstruowali kosmici :luv


Nie po prostu Bułgarzy sobie skopiowali z Tesoro.

A tak naprawdę pierwotny nazwijmy to Golden Mask ukazał się jako darmowy projekt do zlutowania z opisem w czasopismie elektronicznym.

Czasem po wielu wielu latach sobie o tym przypominano trochę pogrzebano i na podstawie tego zaczęto klepać pod inna nazwa tzn. Golden Mask :)

Tak więc twórcą oryginału i tak jest Tesoro i to na ich nazwijmy technologi opierają się wszystkie:

Visty, Golden maski, Troy Shadow i inne tego typu wykrywki analogowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: czwartek, 8 lipca 2021, 18:25 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Może i tak było ,że GM4 powstało na bazie jakiegoś Tesoro czy Troy-a ale jestem przekonany że w tym wypadku oryginały nie dorastają nawet do pięt "kopii" . Jestem praktykiem i dla niektórych to co napiszę może być obrazoburcze ale według mnie rzeczywistość tak własnie wygląda . Miałem Tesoro (Cibola , Tejon, Lobo) , Troy Shadow X-5 i Golden Mask 4 jest zdecydowanie bardziej przyjazny użytkownikowi niż powyższe , pod względem prostoty obsługi , identyfikacji i zasięgów jakie oferuje . Dla niektórych wadą mogą być kamienie magnetyczne które GM kocha, ale bardzo łatwo jest się ich nauczyć jeśli człowiek się osłucha :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: czwartek, 8 lipca 2021, 19:44 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Dla mnie sprawa jest prosta. Patyk ma wykrywać.
Jeśli dany patyk wykrywa więcej niż inny - jest dla mnie lepszy bo daje więcej możliwości poprowadzenia "śledztwa" czy też "polowania".

Wykrywanie: kamieni, ceramiki, rudy darniowej, mineralizacji związanej z bytnością ludzką...
To są same zalety dla mnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2021, 14:10 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
berthiot napisał(a):
Dla mnie sprawa jest prosta. Patyk ma wykrywać.
Jeśli dany patyk wykrywa więcej niż inny - jest dla mnie lepszy bo daje więcej możliwości poprowadzenia "śledztwa" czy też "polowania".

Wykrywanie: kamieni, ceramiki, rudy darniowej, mineralizacji związanej z bytnością ludzką...
To są same zalety dla mnie.


@berthiot jak ustawiasz wykrywacz żeby widział ceramikę ? Mam GM4Pro z cewkami Smart i kamienie pokazuje dobrze , natomiast z ceramiką słabo
Czy to kwestia cewek , w sensie że "pająki" łatwiej się wzbudzają na ceramice ? Czy ceramika ceramice nierówna ?
Grunt w manual-u na maxa na "+" , dyskryminacja 1,5 (między 1 a 2) . Będę wdzięczny za opinię :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2021, 19:15 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Zgadza się, ceramika ceramice nierówna. Musisz testować.
Przydatne okazują się informacje o składzie, domieszkach i metodach wypału.
Grunt na plus, ale to nie będzie tak że będzie widoczna "z pół metra". Zasięgów nie będzie żadnych prawie, ot po prostu jest sygnalizowana.
Bułgar mimo że ma 2 tony, zaskakuje niuansami w audio.

p.s.
Jednak prawdziwą bajką audio są fulltony w francuzie, moim zdaniem obyty operator nie będzie miał problemu z odsłuchaniem i identyfikacją (weźmy za przykład zakres niskich tonów)
takich sytuacji jak: skorodowane drobne żelazo, mniej czy bardziej nawęglane, mineralizacja i sygnały gruntowe oraz nawet popiół po ognisku leśników.
p.s.2
W ekstremalnych sytuacjach ścigam fantomy i inne sygnaly-duchy. Z reguły odsłaniając butem wierzchnią warstwę ściółki znajduję zarys ciemnej plamy na jaśniejszym podłożu.
To znak że np. dzik czy inne zwierzę zrobiło tu "jedynkę". Bułgar jest dobry w ściganiu takich "anomalii zwierzęco-gruntowych".
p.s.3.
Są jeszcze krowie placki, ale to się nie liczy bo można trafić takowy "na oko" lub "na buta". No ale w końcu też dają sygnał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2021, 19:54 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Echh... nie mogę już edytować.
Na fotce przykład bagna z którym ostatnio "dealuję".
Piękna kakofonia w uszach (to niebieskie jest naturalnym składnikiem tej gleby, procesy glejowe).


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2021, 22:07 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
@berthiot bardzo dziękuję za wpisy.
To prawda że nawet krowie placki dają sygnały ale nigdy nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzać dlaczego :lol:
W moim szukaniu bardzo często spotykałem się z sygnałami duchami , efektami pustego dołka, plackami mineralizacji a nawet kretowiskami dającymi sygnały i to jest to czego nie chcę. Generalnie mój konik to meteoryty i z tego powodu bardzo interesują mnie sygnały od kamieni magnetycznych . Sygnały od ceramiki interesują mnie przede wszystkim dla tego żeby nie wleźć nie świadomie na minę jaką są ewentualne nie zaewidencjonowane stanowiska archeo .
Obserwuję już chyba ze dwa lata twoje wpisy na Forum i dla mnie jesteś mistrzem w tym co robisz :1 Ty nie wyrywasz Ziemi tego co tam zalega , tak po prostu. Widzę że w Twoim wydaniu to prawdziwa filozofia poszukiwań i wszystkiego co z tym się wiąże , czyli sprzęt ale też historia, ludzie , teren, środowisko (żeby nie napisać) kontekst . Widzę że Ty to wszystko czujesz a nie tylko kopiesz doły :1
Jeszcze raz dziękuję i Powodzenia !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: sobota, 10 lipca 2021, 05:34 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Kolego Romulus, również życzę powodzenia w poszukiwaniu meteorytów.
W przypadku kamoli to chyba wyższa szkoła jazdy, przynajmniej wydaje mi się że trzeba mieć bardzo ścisły umysł aby prowadzić tego typu "śledztwa".
https://www.pkim.org/files/cyrqlarz239u202004.pdf

Poszukiwanie meteorytów z partyzanta "na pałę" wymaga chyba ogromnego samozaparcia i niezliczonych pokładów czasu.
Osobiście gdybym miał wyznaczyć elipsę spadku prawdopodobnie korzystałbym z metodologii obliczeń mojego idola:
https://youtu.be/xC6f2ib_mJk?t=101


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: sobota, 10 lipca 2021, 09:31 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Tak to prawda ,trzeba mieć szczególne predyspozycje i mocną psychikę albo może jej w ogóle nie mieć bo szukanie meteorytów to jedno wielkie niekończące się pasmo porażek i niepowodzeń :lol:
Nie szuka się "na pałę" tylko trzeba najpierw dokopać się do relacji czy przekazów osób które coś widziały lub znalazły a następnie weryfikacja historii w terenie . To prawie tak jak Twoje "śledztwa"
A artykuł z PKiM kolegi Przemka to spojrzenie na temat głównie z perspektywy danych uzyskiwanych z obserwacji Stacji Bolidowych. Niestety na razie w Polsce bez efektów w postaci znalezionych nowych okazów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: sobota, 10 lipca 2021, 21:22 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Mam pomysł jak to zrobić względnie szybko, znaczy się znaleźć meteoryt:
1. Załapać się jako kucharz na stację Arctowski.
2. Na początku misji skupić się na najbliższej okolicy stacji, z czasem powiększać obszar poszukiwań.
3. Skok ma kontynent będzie już trudniejszy, potrzebny będzie przepis na bigos z "Wesela" Smarzowskiego oraz dobra gadka by wkręcić angoli lub jankesów (żeby przysłali samolot).
4. Dostać azyl u Amerykanów (tłumaczyć się obawą o utratę życia ze strony współtowarzyszy).
5. Eksplorować kontynent.
6. Ponieważ Antarktyda jest duża próbować bigosu na Amerykanach i innych stacjach. Dobry sposób na w miarę szybkie przemieszczanie się po stacjach innych państw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: wtorek, 13 lipca 2021, 08:40 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 821
Lokalizacja: Czechy Słowacja
aothunterpl napisał(a):
ROMULUS napisał(a):
Toż to szok :666
Widać producent idzie z duchem czasu . Żeby tylko przy okazji nic nie zepsuli :lol:

P.S. Chłopaki z Top Digin mieli rację że GM4 skonstruowali kosmici :luv


Nie po prostu Bułgarzy sobie skopiowali z Tesoro.

A tak naprawdę pierwotny nazwijmy to Golden Mask ukazał się jako darmowy projekt do zlutowania z opisem w czasopismie elektronicznym.

Czasem po wielu wielu latach sobie o tym przypominano trochę pogrzebano i na podstawie tego zaczęto klepać pod inna nazwa tzn. Golden Mask :)

Tak więc twórcą oryginału i tak jest Tesoro i to na ich nazwijmy technologi opierają się wszystkie:

Visty, Golden maski, Troy Shadow i inne tego typu wykrywki analogowe.


jakie Tesoro zostalo skopiowane ? w jakim czulosc powiązana jest z progiem wiodącym ? system strojenia gruntu z tesoro ? dwutonowość ? stwierdzenie " trochę w nim pogrzebano " jest słabe bo w wyniku "pogrzebania" powstało coś co regularnie robi pogromy wlaścicielom super wykrywaczy po 5k - jeśli to w wyniku " pogrzebania " to w super firmach pracują super kretyni , gm4 niszczy w polu super wykrywacze ilością wyciągnietych fantów a to jedyny wyznacznik lepszy - gorszy wykrywacz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask 4 WCL
PostNapisane: czwartek, 19 października 2023, 17:24 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
https://www.youtube.com/watch?v=51OgdhqambU

Hmm... ciekawe jak w tej sondzie pomyślano wymianę akumulatora.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL