Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 02:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: czwartek, 3 października 2019, 11:09 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2017, 21:52
Posty: 12
Sprawdź na ile bije Polmos i zobacz czy ton break nie masz ustawiony między Z3a Z4 i gdzieś tam nie łapie Ci id polmosa. Jeśli tak to przeżuć to id na dół lub do góry ale tak żeby nie mieszały dźwięki średnie z wysokimi. Druga sprawa że polmosy zawsze się kopie bo zbyt wiele wartościowych fantów jest w tej skali i nie warto pomijać tych sygnałów, co innego kapsle których jest masa i czasami trzeba je omijać. I tu właśnie pomaga cewka koncentryczna która dobrze rozróżnia śmieci i tu kapsla nie wykopiesz. Fajnie rozróżnia folię i inne plażowe śmieci zwłaszcza żelazo czego nie mogłem rozróżnić z cewką DD. Separuje dobrze z racji wielkości 7 cali, ogólnie cewki DD lepiej separują ale przynajmniej dla mnie końcówki i przełamania dźwięku są inne niżeli w cewce CC. Porównywałem obydwie na kapslu i przy cewce DD był do kopania na CC dźwięk był bardziej łamany id bardziej skakało i ewidentnie sytuacja powtarzała się przy każdym kapslu.
Co do separacji tu masz porównanie, przy 7 calach jest już wystarczająca separacja za to ma inne zalety których nie ma cewka dd.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: czwartek, 3 października 2019, 11:32 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2017, 21:52
Posty: 12
Program 5 tonów
Gain ile się da tak aby było przyjemnie
Disc jak chce słyszeć żelazo 3 jak nie to 4-5
Notch V 03
Tone Z1-15 Z2-40 Z3-50 Z4-62 Z5-77
Tone V Z1-03 reszta 05
Tone break Z1-07 Z2-30 Z3-50 Z4-70
Isat 00
Freq pole 14 plaża 20
Id Depth HI
Ground Balance ręczny pompując
Są to ustawienia pod moje preferencje, ucho i tereny w których szukam. U Ciebie może być zupełnie inaczej dlatego lepiej samemu testować i szukać optymalnych ustawień . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: wtorek, 12 listopada 2019, 01:41 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 sierpnia 2019, 12:25
Posty: 0
Biesan- Dziękuje bardzo za wskazówkę, trochę mnie nie było ale oczywiście wolny czas spędzam na chodzeniu, czasem w nocy. Jak wiadomo słuch najlepszym dyskryminatorem, gorzej jak sie słyszy dzika który próbuje odstraszyć swoim ryczeniem to już potrafią się zrobić ciary na szczęście byłem głośniejszy w ryczeniu od dzika :lol: . Upłyneło już parę godzin na Anfibio multi, i tak ostatnio byłem na takim bagienku gdzie wykrywacz na standardowych ustawieniach nie dał się dostroić z racji podkręcenia ale wtedy stosuje parę ważnych trików.
TRACKING
Pierwsze co można zastosować to- wówczas detektor dostroi sam grunt, bedzie to widać po paru ruchach przemiatania, bedziemy mieli pogląd w jakim zakresie przewodnictwa gleby jesteśmy.
GAIN po obniżeniu z czułości, można próbować strojenia do gruntu ręcznie.

NADMIERNE POPIERDYWANIE, SYGNAŁY DUCHY, PROBLEM W IDENTYFIKOWANIU PRAWDZIWYCH CELÓW Występuje wówczas kiedy mamy rosę, w okresie jesiennym wiosennym zwłaszcza rankiem. Warto zjechać z Ground balansem na dół 25-30, czasem oczywiście kiedy wykręcimy mocno GAIN również zacznie popierdywać, nie warto przesadzać :8)

Czasem bywam w okolicach fabryk gdzie teren jest oświetlony lampami led wówczas również wykrywacz generuje dziwne dzwieki z racji zastosowanej czestotliwości przetwornicy zasilającej ledy. Sprawdzone na paru detektorach, pomaga zmiana czestotliwości, w MULTI pomaga przejście wyżej z 14 na 20 kHz zejście z czułością. Lub ewakuacja na inne pole :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: wtorek, 12 listopada 2019, 20:16 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2017, 21:52
Posty: 12
Jeżeli nie idzie dostroić wykrywacza to ustaw isat na 01 w programie gain i zapisz ustawienia. Spróbuj teraz dostroić, jeżeli dalej się nie udaje to włącz tracking zobacz jakie numery pokazuje i wbij je ręcznie. Wyłącz tracking, naciśnij raz przycisk GB i strzałkami + i - ustaw ręcznie to co pokazał tracking. Jeżeli nic już nie idzie zrobić to zostaw na trackingu i daj isat na 01. W miarę płynnie ten tracking działa i dość szybko odświeża. Czasem coś tam zapierdzi przy zmianie gruntu ale tragedii nie ma, można śmigać na trackingu.
Co do zakłóceń emi blisko miast,fabryk, drutach wys napięcia, pastuchach itd spróbuj najpierw zmienić kanał FQ SHIFT w ustawieniach. Fabrycznie jest ustawiony na 03 z tego co pamiętam, warto poszukać innego kanału, czasami to pomaga, jak nie to tak jak piszesz tylko zmiana częstotliwości zostaje i zejście z czułości. Darz Dół


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: piątek, 21 lutego 2020, 19:20 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 sierpnia 2019, 12:25
Posty: 0
Witaj Biesan
Wspomniałeś że chodziś z cewka CC Kr18C widze ze cewka fajnie separuje kapsle, powiedz czy testowłeś cewkę KR28C czyli większy odpowiednik 28 cm może wiesz jaka rożnica jest w głębokości, rozumiem że bedzie głębsza ale czy też w separacji na kapsle tez jest stabilna? Czy cewka większa nie bedzie sobie gorzej radzić w zaśmieconej miejscówce od małej cewki.
Stoje przed wyborem dla zaśmieconego pola i plaży KR18C czy KR 28C :o
Drugie pytanie jak stosujesz E.U.D w jakich sytuacjach się sprawdza.
Pozdrawiam Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: czwartek, 16 kwietnia 2020, 18:43 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 9 kwietnia 2020, 10:53
Posty: 0
Lokalizacja: Wary
Cześć,
Od pół roku również walczę z anfibio multi.

Mami czasami pewien problem ze strojeniem do gruntu, którego nie rozumiem.
Wykrywacz czasami stroi się automatycznie przy pompowaniu w różnych miejscach danego terenu np na GB 60-70. Ale fanty normalnej wielkości przy namierzaniu z przyciskiem PP pokazuje bardzo głęboko, gdy w rzeczywistości znajdują się dość płytko. Tak jakby wykrywacz był źle dostrojony do gruntu. GB w trackingu pokazuje na poziomie 30-40.
Czy na taki duże rozbieżnosci między automatycznym strojeniem, a GB uzyskanym przy pompowaniu sondą mają wpływ inne składowe, o których nie wiem?
Nic pod cewką raczej nie było, wyszukuję zawsze czystego miejsca z użyciem przycisku namierzania.

.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nokta Makro Amfibio Multi
PostNapisane: czwartek, 22 października 2020, 00:44 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 2 maja 2020, 12:14
Posty: 6
Panowie, również zaopatrzyłem się w Anfibio multi. Powiedzcie mi czy w Anfibio też trzeba bawić się w aktualizację oprogramowania tak jak ma to miejsce w Alter 71?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL