Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2023, 22:53 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2016, 08:04
Posty: 29
Lokalizacja: NIEWIDZIALNY
Słabo to wyglada , jest tak jak przypuszczałem. :lol: nawet Turcy zaskoczeni .
https://youtu.be/SJ1H31H8Q2w


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2023, 00:27 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 23 października 2013, 20:37
Posty: 42
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Nic zaskakującego. Tryb dynamiczny nie bardzo nadaje się do tego typu celów,- nie tylko w Nokcie. Zbiór drobnych elementów to nieciekawy dla trybu dynamicznego obiekt. Ciekawe efekty spotyka się także w przypadku dużych bardzo dobrze przewodzących obiektów.

Odrębna kwestia: Przeprowadzanie testów w skarpie jest słabym pomysłem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2023, 08:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
ezelab napisał(a):
Słabo to wyglada , jest tak jak przypuszczałem. :lol: nawet Turcy zaskoczeni .
https://youtu.be/SJ1H31H8Q2w


Przecież na M1 legend wykrywa wszystkie depozyty a dodatkowo ma wyciętą 11 na dyskryminacji ( co jest wielkim utrudnieniem ) a sam Turek mówi na koniec filmu że na m1 wykrywa wszystko . Trzeba oglądać ze zrozumieniem bo masz jasno pokazane które ustawienie działa najlepiej na taki typ celów i to jest przekaz filmu .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2023, 08:11 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Zgadza się, wydaje się że tester wybrał z premedytacją akurat te przedmioty do testu:
-wysoko przewodzący dzbanek z miedzi (masywny cylindryczny przedmiot)
-słoik mocno spatynowanych kulek z ołowiu, co przy tej masie i powierzchni nic nie znaczy bo z powodu prawdopodobnie tej patyny połączenie elektryczne między stykającymi się kulkami jest osłabione

Dodatkowo przedmioty umieszczał w pustce, nie ma tzw. efektu halo, który powoduje że przedmiot widziany przez detektor jest pozornie większy niż w rzeczywistości.
W przypadku tego dzbanka mogloby to pomóc albo i nie, mogłoby pogorszyć sytuację właśnie z powodu wysokiej konduktywności miedzi. Dużo zależy też od tego w jakiej pozycji umieszczony jest tego typu przedmiot w glebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2023, 10:29 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2016, 08:04
Posty: 29
Lokalizacja: NIEWIDZIALNY
50 cm to dużo na depozyt ,z tego co sie dowiedziałam to legend nie wkryje z 90 cm stalowej kany po mleku w pionie zakopanej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2023, 12:11 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 23 października 2013, 20:37
Posty: 42
Lokalizacja: Dolny Śląsk
ezelab napisał(a):
50 cm to dużo na depozyt ,z tego co sie dowiedziałam to legend nie wkryje z 90 cm stalowej kany po mleku w pionie zakopanej.


Ostatnio oglądałem Priusa. Nie uwierzysz- nie idzie tam napchać trzech ton cementu. Co za badziewie. Skandal.

Szukaj innego wykrywacza


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2023, 12:44 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2016, 08:04
Posty: 29
Lokalizacja: NIEWIDZIALNY
Jeśli sie nie odzywa Prymek to coś musi być nie Halo z tym wykrywaczem. Prymek nakreć swój kilejny 20-sty film o tym wykrywaczu ale tym razem nie to będą duże cele depozytowe .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2023, 20:21 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 23:46
Posty: 41
Zdzichu już kiedyś wyleciałeś z forum

Teraz znów zaczynasz swoją głupią gadkę ?

:usta


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2023, 20:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Proponuję zakopać w ziemi aluminiowy prodiż i zrobić test swoich wykrywaczy na ustawieniach, na których zazwyczaj chodzicie :)

P.S. Duża część niesamowitych skarbów sredniowieczych i potopowych z Ukrainy została znaleziona za pomocą ACE 150/250, czasem z dodatkowymi z cewkami NEL Tornado.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2023, 21:37 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2016, 08:04
Posty: 29
Lokalizacja: NIEWIDZIALNY
abbia napisał(a):
Zdzichu już kiedyś wyleciałeś z forum

Teraz znów zaczynasz swoją głupią gadkę ?

:usta
że co ,,,
I nie wiwm czy jest zgodne reklamowanie sprzetu z polityką tego forum przez moderatorów na swoich prywatnych kanałach yt .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: piątek, 31 marca 2023, 07:14 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Zdzichu , wiem że g2+/f19 to twoje ulubione wykrywacze więc na rocznicowy 20 odcinek mojej serii na yt o Legend zrobię specjalnie dla ciebie szczere porównanie możliwości f19 vs Legend na cewkach eliptycznych tej samej wielkości . Ja dobrze wiem jak będzie bo dobrze znam te wykrywacze . Mam nadzieję że po obejrzeniu ci żyłka nie pęknie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: piątek, 31 marca 2023, 09:59 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 16 marca 2013, 23:58
Posty: 508
Lokalizacja: Kociewie
W takim kombajnie jak rutus atrex,jest funkcja kamienie magnetyczne 0-30.W dużym skrócie,jest to przesunięcie koła skali ID na plus,by dodatkowo szukać meteorytów,oraz np.bardzo dużych przedmiotów kolorowych.W necie krąży obiegowa opinia,by dawać je na plus 6.Dopiero wtedy,ten wykrywacz jest w stanie zasygnalizować kolorowy przedmiot wielkości aluminiowej menażki,czy nie duży garnek srebrnych monet.Osobiście uważam,że jest to trochę za mało.
Mam w domu aluminiowy gar do testów.Wymiary 23cmx25cm. Dopiero podwyższenie kamieni mag.na min.plus 10,powoduje,że atrex ten gar widzi bez problemu.Na 9 jest kompletnie ślepy,i głuchy.
Na większe przedmioty,szczególnie płytko zalegające,jak np.leżące obok siebie 2-3 kany na mleko,aluminiowe kotły wojskowe,czy większe śmietniczki gęsto nasączone kolorem,trzeba podwyższyć kam.mag powyżej 10+
Oczywiście im wyżej damy kam.mag na plus (0-30),z tym większej głębokości ten wykrywacz pokaże duży kolor.
Osobiście do standardowego chodzenia na drobnice,ustawiam kam.mag na 10.To wystarcza,by co 2-3 wyjścia,w miejscach przeze mnie (jak i innych) przeczesywanych latami,różnymi innymi wykrywaczami, trafiać np.niewielkie,stare śmietniczki,gary,wiadra itp.
Tak jak koledzy wyżej piszą,depozyty to bardzo ciężki temat dla wykrywaczy.Wystarczy większe skupisko gęściej rozsypanych,luźno monet,i zdecydowana większość wykrywaczy zakrztusi się nad takim sygnałem,interpretując go jako jeden duży kolor.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: piątek, 31 marca 2023, 14:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Seimitar, a jak się ma zmiana tej nastawy do skuteczności detekcji typowej drobnicy? Bo wpływ jakiś chyba musi mieć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: piątek, 31 marca 2023, 20:04 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 16 marca 2013, 23:58
Posty: 508
Lokalizacja: Kociewie
Lipek napisał(a):
Seimitar, a jak się ma zmiana tej nastawy do skuteczności detekcji typowej drobnicy? Bo wpływ jakiś chyba musi mieć?

Chodzę na białej cewce,a więc bardzo stabilnej,co pozwala maksymalnie wyżyłować go na dynamiku,bez utraty komfortu poszukiwań.Trybu jednoczesnego nawet nie używam,ponieważ przy takich ustawieniach,daje mi realnie tylko ok.2-3 cm więcej zasięgu,na pojedynczą monetkę średniej wielkości.Potem jest już cisza.
Oczywiście robiłem mnóstwo testów,na różnych monetkach,wszystkie zakopane na granicy zasięgu dla dynamika przy moich ustawieniach.
Dodanie kam.mag na 10,nie ma żadnego zauważalnego wpływu na detekcje monetek,jak i na dodatkowe maskowanie ich zardzewiałem żelazem.Wszystko hula bez zmian.
Dodanie kam.mag na 30 już jakiś wpływ ma.Widać to szczególnie na np. srebrnych,cienkich szelągach.Ich wykrywanie na granicy zasięgu wyraźnie spada.Oczywiście atrex nadal je widzi,ale jest jakby wtedy bardziej przymulony,trza nienaturalnie bardziej zwolnić szybkość przemiatania cewką,krztusi się nad nimi.Generalnie,realny,graniczny zasięg na taką drobnice spada.Na dużych,grubych monetach jest to oczywiście mniej zauważalne.Na śmietniku oczywiście 30 także nie ma żadnego sensu,ale 10 absolutnie nie przeszkadza.Nie czuć jakby to nazwać,utraty ostrości wykrywacza.
Minus może być też taki,że zaczyna kopać się też wszelkie kamienie magnetyczne,koksy itp.Jednak dość łatwo jest je odróżnić,bo dzwięk na kolor jest wtedy taki jakby lejący się.Mi to nie przeszkadza,bo mam już wykopane kilka podejrzanych o "kosmiczne" pochodzenie bazaltów :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Legend płytki na depozyty
PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2023, 10:40 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2016, 08:04
Posty: 29
Lokalizacja: NIEWIDZIALNY
prymek napisał(a):
Legend zrobię specjalnie dla ciebie szczere porównanie możliwości f19 vs Legend na cewkach eliptycznych tej samej wielkości . Ja dobrze wiem jak będzie bo dobrze znam te wykrywacze . Mam nadzieję że po obejrzeniu ci żyłka nie pęknie.


To zrób na oryginalnej 11 dd na monety niklowe , a na zloto lancuszek do 1 grama bez zapinek . W all metal i w dyskryminacji . W tym Indyku
cewka 11 ta oryginalna . Ja juz wiem ja to sie skonczy.
Każdy wie że elipsa w g2 przeznaczona jest bardziej do all metal . I nie żałuj na nowe dobre baterie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL