Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 10:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:31 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 6 września 2013, 21:36
Posty: 2342
Lokalizacja: Areszt śledczy
Tak jak Ci mówiłem, z takich miejsc zbieramy 5-10%.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 26 listopada 2018, 22:27 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
darek64 napisał(a):
Dziś sytuacja powtórzyła się. Na tej samej miejscówce znowu masa fałszywych sygnałów. Wyraźna poprawa nastąpiła po włączeniu podkowy. Fałszywe sygnały co prawda nie zniknęły ale można było je spokojnie odróżnić od dobrych po takim żelaznym charczącym podbiciu. I taka ciekawostka. Miałem ze sobą moniaka do testów i po położeniu go na ziemi, na tej miejscówce, wykrywacz nie dawał ŻADNYCH wskazań. Null, nie widział go nawet z centymetra na żadnej cewce, takie jest tam oddziaływanie żelastwa.
Darek64.. dlatego ja nechodze na 0-zerovej dyskryminacii,,bo casem bylo zaduzo falsiwych signaluw od zelaza ,,To wcesnej ustawialem dyskryme od -6 do +40..casamy na zmianu s allmetalem,, ale ostatnu dobu mam nastawy diskrimy na od-3 do+40 -...y opada czi ten pomruk zelaza w signalach...Co do monet sprobujcie test na 10 heller 1895-nikl... :) , czegolne na storc...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2018, 01:44 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
darek64 napisał(a):
Dziś sytuacja powtórzyła się...


Rozumiem, że Factory reset tak dla pewności zrobiłeś? :) Ja w teren z 6" chyba wybiorę się dopiero w piątek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2018, 08:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Zrobiłem :) Ciekawe jak poradziłaby sobie deusowska HF w takich warunkach...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2018, 14:56 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Darek - tu jest mowa chyba o Twoim problemie, może spróbuj tego co sugeruje facet w ostatnim poście? :

https://www.detectorprospector.com/forums/topic/8104-bad-2-directional-falses-after-upgrade-with-6-coil-in-iron/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2018, 15:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Dzięki, Krychu :) ale z tego co zrozumiałem to ten gość ma odwrotną sytuacją. Jemu kolor brzęczy na żelazo a mi żelazo wskazywane jest jako kolor.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2018, 18:00 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Nie wiem czy było na forum, ale gdzieś czytałem że przed updatem koniecznie trzeba zrobić factor reseta...
Ja nie robię updatu bo jest idealnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 30 listopada 2018, 08:44 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 09:57
Posty: 31
Koledzy gdzie kupowaliście 6"?

Skoro w PL są drogie, to trzeba dać zadziałać niewidzialnej ręce rynku :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 30 listopada 2018, 12:05 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Ja kupowałem na lovecpokladu.cz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 30 listopada 2018, 19:39 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Ja też tak jak Darek, szybko i sprawnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 5 grudnia 2018, 15:51 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Mróz odpuścił i wczoraj wybrałem się na "czesanie" hałd przy wykopaliskach. U mnie 6" pracuje bez zarzutu. Nie odczuwam żadnych problemów z przekłamanymi sygnałami w stronę koloru lub żelaza. Cewka pracuje bardzo stabilnie i ma duży zasięg. Szczerze mówiąc nie odczułem jakichś różnic w rozpoznawaniu dźwięku względem 11". W większości na ucho praktycznie bezbłędnie od początku rozpoznawałem skorodowane żelazo i odróżniałem je od koloru. Pracowałem tylko w programie Park 2, 50 tonów, allmetal.
Kilka denarków wpadło :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 11 grudnia 2018, 16:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 stycznia 2017, 08:57
Posty: 3
EL NINO za wszystko co piszesz o Equinoxie masz mój szacunek, bo dużo pracy włożyłeś w testy tej maszynki.

Mam jednak pytanie odnośnie Iron Bias. W poprzednich postach pisałeś, że chodzisz na 0-1. Możesz napisać dlaczego takie ustawienie? Jak zrobiłem test na skorodowanym żelastwie przy iron bias 0 to biło pięknie na kolor, dopiero od ustawienia iron bias na 6 wykrywacz przestawał wydawać dźwięki. Moim zdaniem dla osób szukających drobnicy ustawienie iron bias od 6 w górę to zbawienie, bo nie trzeba kopać zardzewiałych kawałków metalu. Chyba, że się mylę i jest coś czego nie wiem o tym ustawieniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2018, 20:03 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
....Esportowiec...co do" Iron Biasu".. ,co roby ta nastawa -wiedzalem juz u Rutusa ArgoV3,...
Zauwazilem ,ze tam nastawa maskowania zelaza powyszej 3.., to jest maskowanie 4-a wiecej ma juz duzi plyw na na plynulosc signaluw y audia,- praci detektora w zasmnieconym a tez sredne mineralizowam terene.., ,
Terene-na ktorym wcesnej chodzilem na maskowaniu3 y bylo OK..-chodze na sluchawkach.. :) -po prostu duzo mnej culem signaly-juz myslalem ze coz ne tak s detektorem-abo s mojimy uszamy.. :)

...Poznej podobne bylo SpektryV3 tam zmiana nastawy Bottle cap Off -tylko na On1 ze skali 20-juz zatlumila-powiem- "zabila" separacie detektora-y na tak malej cewce jak 6x4" shooter...
Prowadzilem biezne testy na separacie: moneta- gvozd -moneta-gwozdz -y Spektra juz neda rade juz na nastawe Botle cap 1..

Equinox y Iron Bias: Ta nastawa nefigurowala w pierwych informaciach o Equinoxe..- Poznej z informacii od jednego US testera Equinoxa -Toma Dankowskiego wyslo ze paru- tygodnowe opoznenie Equinoxa na rynek-jest zpowodowane dodanim y testem funkcii ustawianego Iron Biasu ..

Ustawiania Iron Bias-"tlumik krotkego signalu koloru- w zelazno-kolorowym signale " w Equinoxe: Equinox Tu nie jest wyjontkem - Wiem..Signal Koloru na nastawie Iron Biasu na 0, abo 1 jesce niejest zastlumiony w separacii..

Nastawa iron Biasu na 2 ..juz daje krotky y mnej czisty signal ,,y dalsze nastawy3,4,y- wyszej juz mozu y tez wytnu Dobre signaly koloru w separacii.

Dobra .. :w miare czystym terene,y w sredne zaszmiecnym mozes podnesc Iron Bias na wiecej-,, ale z mojich pozorowan Jak chces vytlumicz falsziwe signaly od wieksego zelaza muszis podnesc Iron bias tak 7-8..,y na stredne zasmieconych tez szybkosc podnescz na 6-7-8 .- Taka nastawa dosic daje rade..

Iron Bias . y dosic mineralizowany teren:- Tu bym uwazal s duzimy nastawamy Iron Biasu..to jest 4,5,do-9 ..kolorovy signal szie zmienia na wiecej zelazny...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2018, 20:28 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
esportowiec : Najlepszym kompromisem dla mnie bylo ustawienie Iron Bias na 2-3. Powyzej tych wartosci zauwazylem, ze sygnal zelaza "przykrywa" pobliski kolor. Ponizej 2 zdarzaly sie przeklamania (zelazo bilo na kolor). Na ustawieniach 2 lub 3 tez sie takie przeklamania zdarzaly, ale znacznie rzadziej (badz wystarczylo kilka razy machnac nad celem) i wykrywacz zaczynal poprawnie reagowac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 11:17 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 stycznia 2017, 08:57
Posty: 3
Faktycznie coś w tym jest, że ustawiony wyżej iron bias daje bardziej "rozmyte" sygnały na kolor. Najbardziej rozsądnym wyborem wydaję się ustawienie iron bias na 3 jak pisze wclan. Dzięki za wytłumaczenie. :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL