Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 19:42 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
No właśnie że nie. Potem FR nie dział już jak powinien, bo sprzęt dalej jest niestabilny. Musisz wgrać 1.5 zrobić fr wgrać 1.75 i wtedy jest ok. Źle wgrane 1.75 permanentnie baguje softa do momentu downgroadu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 21:19 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Przypadek "1"

1. Jak.. ma uzitkownik z Equinoxem jakysz problem ze stabilnoscca..- to warto zrobicz Fabryczny Reset y.. 4-krotne po sobie...

Doradzilem kolegovy z Czech co mial problem przed czasem.. narastający problem z Equinoxem ze stabilnoscza...,Na drugy dzien odpisal ..ze zrobil FR 5krotne FR po sobie y jest spoko.... :) Pomoglo..



Przypadek "2"

2.. Przed casem zrobilem pomiary na programy Equinoxa...za pomoci programu Vizual Analizer .. Equinox został przetestowany na multifrekvencii y na samotnych frekvenciach/1F/ 5-10-15-20-40 Khz. Wyniki były w porządku ...

Podobny Test zrobil tez kolega z USA ... Na multifrekvencii bylo wszystko spoko,, tez na samotnej frekvencii/ 1F/5-10-15-20Khz..... Ale mial juz Duzi problem zrobicz pomiary w programach ..jednej frekwencii /1F/-40 khz...-jego pomiar na 1frekvencii byl bardzo podobny do praci na multifrekvencii -ale z bardzo duzim spadkem na 40khz...

Sproboval parukrotne FR- nepomoglo..Pomiary na 1F-40 byly nadal zle wskazywane ...

Nakoniec pomoglo : Krok1.Wruczicz na Stary soft 1.5.0 y tam zrobycz FR..
Krok2. Potem Aktualizowacz na novy soft 1.7.5...y jest OK.. :za


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2019, 21:30 przez EL NINO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 21:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
No dobrze, pytanie czemu nie wszyscy uzytkownicy noxa maja z tym problem :? To jest zastanawiajace.

Chyba, ze ... problem jest tylko uzytkownicy go nie widza :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 21:48 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Wclan....Jak ja Updatowalem Equinoxana na nowy soft 1.7.5- to byl na malej 6"cewce..,,, y na starym Softu 1.5.0 tez nerobilem FR, y po update bylo OK..., bo na drugy dzien otestovalem na poletku na zasiegy-culosc- y stabilnosc.. bylo tez OK... .. Na starym y novym softu moglem na malej 6" cewce uzycz czulosc na max-25...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 22:05 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Moim zdaniem coś jest nie halo, może to wina określonych zapisanych nastaw, albo błąd samego uploadera. Sprawdzać szczegółowo nie będę, bo przypadki że sprzęt po updacie nie odpalił też już były...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 22:14 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2016, 19:47
Posty: 1
U mnie był niestabilny od nowości na sofcie 1.5.0. Wgrałem nowy soft, ale nic nie pomogło. Dopiero kilkukrotny FR pomógł. Zauważyłem wyraźną poprawę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 22:30 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Skoro po 5 razach jest ok to może po 10 będzie jeszcze lepiej? :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 14 marca 2019, 23:18 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Spoko ....4X FR Jest OK..myszle ze u Equinoxa FR pracuje w paru krokach.. -y dlatego jest najlepiej dacz 4X FR.. Ale takie przypadky u Equinoxa faktyczne nie su prawidlem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 15 marca 2019, 05:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 6 września 2013, 21:36
Posty: 2342
Lokalizacja: Areszt śledczy
A ja nie miałem w ogóle takich problemów i w starym i nowym sofcie. Jest cały czas stabilny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 15 marca 2019, 09:29 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 19:02
Posty: 171
belhior napisał(a):
A ja nie miałem w ogóle takich problemów i w starym i nowym sofcie. Jest cały czas stabilny.

Ja również od początku jest ok


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 18 marca 2019, 00:10 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Wyjaśnia mi się w takim razie dlaczego z Wclan'em mieliśmy takie różnice zdań w kwestii stabilności i zakłóceń od telefonu, których ja praktycznie nie mam chodząc cały czas z zapisem ścieżki GPS i włączonymi danymi.
Ja w większości kręcę czułość na 23-25 bez dziwnych zakłóceń, oczywiście pod jakąś linią WN czasami obniżam do 18-20 ale z konkretnego powodu.
Mamy w ekipie 4 szt. E800 i mam wrażenie, że nie wszystkie chodzą tak samo. Mój jest najstarszy i na starym sofcie nie pamiętał stawień ale stabilny był, muszę się przyjrzeć pozostałym sztukom.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: sobota, 23 marca 2019, 07:25 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Jest wsród Was ktoś , kto się przesiadł z Etraca na noxa800? jak wyglada róznica w zasiegach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:50 
Offline

Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2019, 19:00
Posty: 0
Witam wszystkich, zaczynając zabawę z wykrywają zakupiłem noxa 800 z myślą taką, że to zakup raz na długi czas. Wstępnie Myślałem o x terra 705 ale jest nox. Czytam na angielskich i polskich forach o ustawieniach, czytam instrukcję z zestawu i cały czas się uczę sprzętu. Wklejam poniżej opis ustawień z angielskiego forum tłumaczone przez google-co myślicie o takich ustawieniach, co byście zmienili, dodali?

"Ludzie ciągle pytają o moje ustawienia dla Equinox 800. Nie lubię po prostu ustawiania listy, ponieważ ludzie mają tendencję do instalowania ich, a następnie skarżą się, że nie działają, co może nie być możliwe, jeśli nie rozumiesz także maszyny. Opiszę w przybliżeniu, co sprawia, że ​​ten Nox działa, powiedz, co zadziałało na moich dobrze pokrytych pastwiskach i podam kilka wskazówek, ale radzę przeczytać podręcznik, obejrzeć filmy, posłuchać innych i eksperymentować jak szalony, aby znaleźć własną konfigurację, z którą dobrze się czujesz.

Podkreślam, że ten artykuł dotyczy tylko ustawień, których używam i które w żaden sposób nie są definitywne. Będę się starał zrewidować wszystko, co usłyszałem, co wymaga wyjaśnienia lub kiedy pojawia się lepsza informacja. Nadal uczę się również Nox, więc wszelkie opinie będą mile widziane.

Założę, że kupiłeś już swój Nox i bawiłeś się nim. Jesteś przyzwyczajony do włączania i wyłączania słuchawek, podłączania słuchawek i słuchania ich skrzeczenia (i prawdopodobnie przeklinania. :RE) Jeśli miałeś skrzypce z ustawieniami, powinieneś wiedzieć, że niektóre przyciski wymagają innego nacisku lub trzymania niżej niż inni. Nadszedł czas, aby spróbować trochę zrozumieć, aby wykorzystać moc, za którą zapłaciłeś dobre pieniądze.

Mam tendencję do używania pola 1. Próbowałem tryby pola 2 i złota, ale nie zauważyłem żadnej znaczącej poprawy wydajności. Pole 2 podniesie koks przy identyfikatorach celu 1 i 2, podczas gdy pole 1 nie. tryby złota wydają się być dość głośne, chociaż niektórzy ludzie przysięgają na nie.

Częstotliwość.Masz do wyboru kilka pojedynczych częstotliwości lub wiele częstotliwości. Pojedyncze częstotliwości mogą mieć specyficzne zastosowania, ale spodziewałbym się, że przez większość czasu ludzie będą korzystać z wielu częstotliwości.

Kontrola hałasu. Zawsze włączaj kontrolę hałasu, gdy włączasz Nox i rób to ponownie, jeśli zmienisz Tryby, wprowadzisz poważne zmiany w ustawieniach lub zaczniesz odbierać zakłócenia podczas poruszania się. Niektóre źródła zakłóceń, takie jak przewody napowietrzne lub ogrodzenia elektryczne, są oczywiste, ale inne nie. Niektóre telefony komórkowe i pinpointery mogą zakłócać działanie Noxes.

Cały metal.Bez całego metalu istnieje ostra granica między celami, które dają dobry sygnał, a tymi, które tego nie robią. Oznacza to, że po prostu nie słyszysz głębokich celów, które wykraczają poza granice identyfikatora hałasu, nawet jeśli Nox może je odbierać. Uważam, że na monetach można uzyskać około dwóch cali dodatkowej głębokości, używając całego metalu i interpretując to, co słyszymy, zamiast polegać na maszynie, aby powiedzieć, że jest dobra.

Wrażliwość. Biegnij jak najwyżej, ale nie martw się o obniżenie, jeśli strona jest szczególnie zmineralizowana lub hałaśliwa. Generalnie wykrywam około 21 lat, chociaż niektórym udaje się przejść wyżej.

Ustawienia

Równowaga podłoża.Zawsze upewniaj się, że maszyna jest wyważona dla miejsca, w którym się znajdujesz. Jeśli tego nie zrobisz, przegapisz kilka małych lub słabych sygnałów. Można uziemić wagę ręcznie lub automatycznie. Uważam, że numery salda gruntu są spójne, więc zazwyczaj nie ma potrzeby ponownego uziemiania salda, jeśli powrócisz do tego samego miejsca, w którym byłeś na poprzedniej sesji. Zdecydowanie odradzam stosowanie śledzenia równowagi gruntu.

Regulacja głośności. Ustaw głośność na maksimum. Jeśli jest zbyt głośno, wyreguluj go w słuchawkach.

Regulacja głośności Advanced - Tone Volume. Używam niskiej liczby dla Tonu 1. W ten sposób słyszysz żelazo tylko jako szept tła, znacznie bardziej relaksujący i mniej mylący niż ogłuszenie.

Poziom progowy.Dobrze jest użyć progu, ponieważ daje dodatkowe informacje o celu.

Poziom progowy zaawansowany - ton progowy. Odpowiedni dla twojego słuchu.

Ton docelowy. Zawsze używam 50 tonów, ponieważ czuję, że to daje mi więcej informacji o celu. Niektórzy ludzie myślą inaczej, a to zależy od osobistych preferencji.

Zaawansowany ton docelowy - ton tonowy. Ustawiłem Tone 1 na 1, więc żelazko po prostu wydaje niski pomruk.

Akceptuj / Odrzuć. Odrzucam wszystko od -9 do 0 i akceptuję wszystko powyżej. Pole 1 nie wykrywa koksu w ten sposób, ale pole 2 da mu 1 lub 2 numer identyfikacyjny celu. Wynika to z innej kombinacji częstotliwości używanych w każdym trybie.

Zaakceptuj / Odrzuć Zaawansowane - przerwa tonowa.Może to być używane do zmiany szerokości pasm tonów. Nie dotyczy to jednak 50 tonów, więc nie używam go.

Szybkość odzyskiwania. To ważne ustawienie. Sygnał staje się węższy wraz ze wzrostem liczby i można wykryć dobre cele bliżej żelaza, rozdzielić wiele celów i lepiej zlokalizować. Jednak czułość gwałtownie spada.

Szybkość odzyskiwania zaawansowana - odchylenie żelazne. Kolejne bardzo ważne ustawienie. Bez ustawienia nastawienia żelaza wszystkie żelazo jest wykrywane i daje pozytywny sygnał. W miarę zwiększania nastawienia żelaznego więcej żelaza zostanie odrzucone. To ustawienie szybko wpływa na głębokość i czułość, dlatego powinno być używane bardzo oszczędnie.

Moje ustawienia:
Pole 1
Częstotliwość (wieloczęstotliwość)
Czułość (21)
Cały metal (włączony)
Równowaga podłoża (ręczna lub automatyczna)
Regulacja głośności (25)
Regulacja głośności Zaawansowana (Ton 1: 1)
Poziom progowy (odpowiednio)
Poziom progowy Zaawansowany (do dopasowania)
Ton docelowy (50)
Ton docelowy Zaawansowany (Ton 1: 1)
Akceptacja / Odrzuć (odrzuć -9 do 0)
Zaakceptuj / Odrzuć Zaawansowane (nieużywane)
Szybkość odzyskiwania (3)
Szybkość odzyskiwania Zaawansowana (odchylenie od żelaza 3)

Wskazówki

Nox powinien być całkowicie stabilny w użyciu, tylko sporadyczne migotanie wskazuje, że masz podłoże równowaga ustawiona prawidłowo.

Kiedy już ustawisz Nox, musisz uzyskać odpowiednią prędkość obrotu i zachować tę samą odległość tuż nad powierzchnią. Jeśli huśtasz się zbyt wolno lub zbyt szybko, przegapisz cele, szczególnie te małe lub głębokie. Nieprawidłowa prędkość obrotu może również powodować niestabilność (ale mogą być też inne przyczyny). Eksperymentuj z celami, aby zobaczyć, jaka prędkość obrotu daje najlepsze rezultaty. Jeśli zmienisz tryby lub ustawienia, może być potrzebna inna prędkość obrotu (a numery ID mogą ulec zmianie). Zmiana prędkości obrotu jest również przydatna podczas określania celów bez używania funkcji precyzyjnego namierzania lub szukania różnych częstotliwości.

Nox stara się całkowicie odrzucić duże kawałki żelaza, zwłaszcza te z otworami. Zwykle daje pozytywny sygnał w wieku od średniego do wysokiego, który jest otoczony liczbami ujemnymi. Może również wskazywać żelazko nieco poza środkiem, jeśli nie używasz wbudowanej funkcji wskazywania.

Numery identyfikacyjne celów to tylko przybliżony przewodnik. Są bardziej przydatne w połączeniu z hałasem (stąd 50 tonów). Moje podejście do dobrze wykrytych pastwisk polega na wykorzystaniu wszystkich metod identyfikacji, aby zdecydować, kiedy czegoś nie kopać. Jeśli jest to pozytywny sygnał, który nie jest wyraźnie niechciany lub jeśli w ogóle istnieją jakiekolwiek wątpliwości, wykop go. Głośne sygnały są oczywiste, ale słuchaj cichszych, ponieważ mogą to być głębokie cele. Wiele celów może dać nieoczekiwane dźwięki lub liczby. Niektóre podobne wyglądające cele mogą być bardzo różnymi metalami i dawać różne identyfikatory celów, np. Czapki ze strzelbą.

Istnieją pewne funkcje, takie jak profil i podświetlenie, które możesz samemu opracować. Pamiętaj, że wszystkie ustawienia Noxa działają razem, więc zmiana czegoś może wpłynąć na to inaczej, niż się spodziewasz. Uważaj na przypadkowe naciśnięcie przycisków. Kiedy już zaznajomisz się z Nox, możesz zwykle powiedzieć, kiedy to zrobiłeś, ponieważ dźwięki się zmieniają lub maszyna nie zachowuje się tak, jak się spodziewałeś.

Wreszcie nie bój się eksperymentować, a jeśli wszystko pójdzie nie tak, zawsze masz dostępne opcje resetowania.

Powodzenia, zadawaj pytania i daj nam znać, jak sobie radzisz. ::sol

Pierwszy dodatek. Przypomniałem sobie, że jeśli użyjesz dużej cewki, możesz zwiększyć Prędkość Odpowiedzi o 1 lub 2, aby poprawić precyzyjne wskazywanie, gdy się do tego przyzwyczaisz! Dzięki Barry! ::sol

Drugi dodatek. W innym wątku pojawiło się pytanie o akredytację identyfikatora numerycznego. To była moja odpowiedź. Wyświetlana liczba może się nieco różnić w zależności od trybu i używanych ustawień, a nawet bardziej w zależności od głębokości i orientacji celu, a także prawdopodobnie od innych czynników. Numeryczny identyfikator celu i tak nie jest zbyt dobry, chyba że jesteś po płytkich monetach, ponieważ zbyt wiele rzeczy daje dokładnie ten sam numer. Również dobre cele, powiedzmy młotkowane monety lub pierścienie, mogą wypadać w wielu różnych liczbach. Numery identyfikacyjne są prawdopodobnie najlepiej używane w połączeniu z 50 tonami i dużym doświadczeniem, ale wiele osób polega na dźwiękach i „dotyku” celu."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 1 maja 2019, 10:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 19:11
Posty: 1125
wclan napisał(a):
Dlaczego ? Przeciez sam sobie definiujesz przedzial zelaza np od -9 do 0 i mozesz na ucho chodzic.

Dobrze rozumiem że można ustawić granicę dźwięków z żelaza na kolor ? Szlifuję temat teoretycznie bo akuratnie czekam na przesyłkę i z nudów doczytuję to i owo :D


Druga sprawa, gdzieś tutaj ktoś pisał że kolorowa drobnica wychodzi również w przedziale id 1-2, a na Dankowskim piszą nawet https://www.dankowskidetectors.com/disc ... 579,137618
Czy ktoś u nas ma doświadczenie i wykopywał kolor w przedziale żelaza ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 1 maja 2019, 10:22 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 19:02
Posty: 171
Osobiście nigdy nie trafiłem drobnicy w przedziale żelaza a w przedziale 1-2 wychodzą kolorowe śmieci... Wiadomo że warto sprawdzić ale chyba w każdym sprzęcie sprawdzamy słabe sygnały bo czasami jest niespodzianka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL