Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 18:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 13:25 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Drugiego dnia powtórzyłem ten "BlackSand" test z Equinox 800: ... skupiłem się na optymalizacji ustawienia detektora do tak ekstremalnie silnej mineralizacji
 W końcu dotarłem do tego rodzaju ustawień.

 Optymalne ustawienie Equinox w teście "BlackSand"-7 bar Fe3O4/... jest to dosicz extremalna mineralizacia-na 4% magnetitu.../ To:

1. Prawidłowo ustawiony Dyskryminacja jest akceptowana od +1 do +40.
Próbowałem również dyskryminacji Zaakceptuj od 0 do +40 - ale sygnał VDI był nadal bardzo niski dla 0 ID lub +2 ID .. i tylko czasami wskazywał poprawne VDI ´ = 11-12 ID.

2. Poprawnie ustawycz prędkość Recovery Speed na 7 lub 8-bardzo ważne ustawienie .. - y dokonuje tutaj cudów...

Przy niższych ustawieniach recowery speed1-6 ... nie uzyskasz prawie żadnego identyfikatora numeru VDI- nawet przy najwyższej czułości -25 .. nawet jeśli nadal otrzymujesz prawidłowy sygnał audio ..
Przy optymalnej prędkości Recovery speed 7-8 ..
 dostaniesz odpowiedni numer ID i dobry sygnał ..juz na czułośći od 15.... i działa dobrze y sprawne nawiet do czułośći na max 25 ..

3 Czułość .. dobry sygnał i poprawny identyfikator Dostałem już czułość 15 Próbowałem go zarówno na cewkach 11 ", jak i na małej cewce 6".
Co ciekawsze ... Equnox poprawnie wykrył 1,2-gramowe złote kołki do maksymalnej czułości 24-25.

Y Jest to różnica w stosunku do innych detektorów, w których należy zmniejszyć ustawienie „Gain” lub „ Sens-Czułość”, aby można było prawidłowo wykryć mineralizację Fe3o4 7-Bar.

4. Przetestowałem cewkę standartowu 11"i malu 6" cewku na tych samych nastawach y te nastawy prawydlowo pracuju na Equinox 800 - tak samo dla 11 "standardowej cewki y tez małej 6"cewki ..

Jak bedzie k dispozicii u mne... Duza 15X12 Equinox cewka -to ju tez sprobuje otestowacz v podobnym testu... :)


Naraze El NINO...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 11 lipca 2019, 14:12 
Offline

Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2019, 19:00
Posty: 0
Mam pytanie co do ustawień grunt balans, czemu często widać w ustawieniach użytkowników strojenie gruntu na "0" gdzie pozostawiają tą pozycję i nawet chyba nie włączają trybu śledzenia, gdzie co niektórzy jak i w instrukcji zalecają to ustawienie jako jedno z podstawowych? Co daje takie ustawienie? Z tym samym spotkałem się w pierwszym ustawieniu dotyczącym zakłóceń.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 12 lipca 2019, 10:21 
Offline

Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2019, 19:00
Posty: 0
El Nino, czy przy Twoim ustawieniu dyskryminacji od +1 do 40 masz włączoną podkowę czy wyłączoną?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: sobota, 13 lipca 2019, 20:27 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Pirat1 ...

1.Ustawienie balansu Gruntu na Fabryczne 0.-Zero.. jest to ustawienie GB prakticzne na Ferit ktory tu wykazuje GB na 1-2..
Jest to dosicz ustawienie ktore dobrze pracuje...,ale czasamy moziesz dostacz lepsi sygnal od fanta jak manualne dostrojisz do terenu...

2.Moje ustawienie diskriminacii / akcept od +1 do+39,40/ pracuje pri wylanconej Podkowie..
Jasne ..zawsze mozesz sprawdzicz signal za pomoci Podkowy ... co y robie jak chce sprawdzicz czi mie neklamie jakiesz zelazo ,,y tam tez jesce uzywam pinpointa...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 19 lipca 2019, 13:34 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Jak myślicie, dałoby się sparować zamiast oryginalnych słuchawek ML80, jakieś zwykłe z bluetoothem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 19 lipca 2019, 16:43 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 28 września 2016, 20:51
Posty: 3
darek64 napisał(a):
Jak myślicie, dałoby się sparować zamiast oryginalnych słuchawek ML80, jakieś zwykłe z bluetoothem?


Dało by się - sugeruję takie z „low latency” :D
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 15 sierpnia 2019, 13:21 
Offline

Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2019, 19:00
Posty: 0
El Nino jeszcze pytanie...przy cewce 11 z dyskryminacją od +1 jaką masz ustawioną predkość przemiatania i grunt balans? Ja używam pole2 i mam ustawienia grunt na 2 i prędkość na 3, czy to według Ciebie odpowiednie ustawienia? Czy na nadmorskiej plaży lepiej używać standard plaża 1 lub 2, czy też można ustawień pole2?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: niedziela, 18 sierpnia 2019, 09:20 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Zwycajne uzivam recovery speed ..od 4 do 6.., v duzej mineralizacii -mocno czerwona glina daje tez na 7...dostrajam manualne do terenu,,abo daje na fabryczne 0...

Plaza- suchy piasek program Beach1 jest mocnejsi y czulszy jak... Beach 2.. mozes sprobowacz programy Park2 ,Pole 2...na suchym piasku no problem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 20:26 
Offline

Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2019, 19:00
Posty: 0
El Nino-przepraszam, napisałem grunt balans a miałem na myśli iron bias...ale już po fakcie, za wszelkie podpowiedzi wielkie dzięki. Plaża nad Bałtykiem użyłem programu Plaża1, prędkość na max-8 bo szukałem tylko na powierzchni bez łopaty, nie zależało mi na głębokości i Iron Bias na 0. Pierwszego dnia zbierałem wszystko co daje sygnał, wynik 10zł z groszami i 6 pełnych garści kapsli itp. Drugiego dnia spotkałem gościa z Nokta Makro, zapytał o wynik i mówi że kapsli nie kopie bo wszystkie dają skaczący wynik ID na co ja nie zwracałem uwagi-uczę się..Wieczorem odpaliłem sprzęt i faktycznie, ID kapsla potrafi skoczyć od 1-24 najczęściej oczywiście w okolicach 16 ale cały czas skaczący. Moneta czy zakopana puszka po piwie daje stały ID i tym można się posiłkować. Profilu Pole nie używałem z racji że to głęboki profil.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 28 sierpnia 2019, 19:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 6 września 2013, 21:36
Posty: 2344
Lokalizacja: Areszt śledczy
Jakie radzicie ustawienia na pole z dużą ilością żelaza i dużą ilością kamieni magnetycznych? Na takim miejscu mam irytujące fałszywe przebicia na kolor, fakt że urwane, ale trudniej mi się skupić na tych właściwych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 20:42 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Podbijam ostatnie pytanie, jakie polecacie ustawienia na pole pełne kamieni magnetycznych? W prawdzie Equinox 800 jest już w drodze do mnie, pewnie po niedzieli będzie w domu ale chciałbym na pierwszy wypad uderzyć na kamieniste, wzbudzające się pole z garścią wiedzy i szansą na skasowanie częstych pustych dźwięków.
Poprzednio na polu miałem XP GMP, nie potrafiłem jeśli w ogóle było to możliwe, ustawić tak aby nie słyszeć wysokich rozciągniętych i lekko zniekształconych dźwięków. Tylko na słuch mogłem odróżniać puste sygnały od właściwych tyko że po kilku godzinach miałem szum w uszach i bóle głowy od ilości dźwięków.
Liczę na to że Equinox 800 będzie potrafił odseparować i wyciszyć takie sygnały pochodzące od kamieni tylko jak to ustawić.
Pozdrawiam po dłuższej przerwie bezczynności polowej :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 9 października 2019, 23:21 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Iron Bias, ustawienia co i jak:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 października 2019, 17:02 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 1 lutego 2006, 18:52
Posty: 12
Ciekawa wypowiedź Toma Dankowski w kwestii ustawień:

"Park-1 is for American hunters
Field-1 & 2 are for European hunters

Park-1 is for deep, thick silver
Field-1 & 2 are for deep thin (sometimes razor-thin) silver...… and relics

But...………… that being said...……… (and to answer your primary question): Park-1 presents tremendous depth(s) on Nickels. . . . . which are fairly low conductors. So if you are looking for coins AND relics simultaneously ….. Park-1 is engineered exactly for this. When I am using a EQX for relic hunting...… I utilize Park-1 ….. for about 93% of all applications. I will use Field-2 (and Prospecting-1 & 2) for pistol percussion-cap, buck-n-ball, bird-shot sized targets.
We put a lot of 'thunk-time' into the exacting engineering architect of each/every specific Mode of the EQX. . . . . none of which ...were for 'marketing-sales-buzz'. They all suit exacting target-specific demands. Truthfully...… In many regards...… there's really not that much difference between Park and Field Modes (in real-world dirt applications); yet, the minute' differences very specifically target the engineering physicist-minded geeks of whom demand exacting pinnacle perfection..... in utilizable/applicable foray.
Remember...… the higher freq's employed (in simultaneous fashion) in the Field (and Prospecting) Modes ……. can become easily attenuated with bad dirt...… and also with EMI. Choose wisely.
(((EMI has been my worst enemy))).
When Sensitivity is on 23, 24 or 25...……. exceptional things 'can' happen. (EMI can easily kill-joy all of this)."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 października 2019, 17:07 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 1 lutego 2006, 18:52
Posty: 12
I kolejna która dużo mówi o wyborze prędkości:

"On the EQX 800 platform...… you have Target Recovery Response speed choices of 1-8. The EQX 800 platform is at Electronic Quiescence....with a TRR of '3'. It is 'maximum-tuned' at speed '3'. Any deviation above/below '3'..... and you start to get: out-of-electronic-tune. Now...…. with this EQX platform..... you can choose a Recovery Speed of '8'..... and it works/sounds great!...… but.,.,.,.,., in reality...….. you are not achieving any enhanced/greater adjacent target separation characteristics.,.,.,.,.,.,., you are merely 'clipping' the audio length. In some applications..... it may be helpful to the human ear...… as far as human audible intelligibility; yet, enhancement of adjacent target separation is not physically possible. . . . . . . . due to the following physics principle"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 października 2019, 18:01 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Nie jest to precizijne tak ,, jak pise Tom Dankowski..,, bo nastawa recovery speed to ne tylko szybkosc odswiezania ,, ale tez dany Filter gruntowy -ktory jes odpowiedzalny za sprawnu pracu detektoru v danej mineralizacii terenu,,,Jasne w slabo mineralizovyny terene -ptracuju /sprawne wsystkie nastawy Recovery Speed -/filtre gruntowe/ tylko ze te wyzsie nastawy su plytsze..,

Na slabo mineralizowanych glebach mozno uznacz nastawy recowery speed 2-3 za naglebsie .. , Tom Dankovsky jest na Floridze-slabo mineralizowana gleba..

Z drugej strony tez sprawna nastawa Recovery speed ma duzy wplyw na 2D y 3D separacie w zasmieceniu,,..tu nastawy recovery speed od 5,6,7,8 dosicz dobre pracuju..

Co do programu Typ1 y programu y programu Typ 2 -to zawse warto sprobowacz ktory w tym czasie lepiej pracuje v danym terenu..,mysle tym moc odezwy signalu y sprawnosczi wzazywania ID..na glebokych celach...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL