Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 06:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: niedziela, 18 października 2020, 21:36 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 22 maja 2013, 22:38
Posty: 71
kosiorek napisał(a):
Zrobiłem sobie mini śmietniczek, nox startował z cewką 6 tką, również próbowałem wszystkich możliwych ustawień i deus z 11 x 35 wypadł porównywalnie co nox tzn, raz ten widział, raz ten. Aż strach zakładać 11 do noxa. Piszę tutaj o multi bo w innych częstotliwościach super. Ale najlepiej wypadł tejon, gdybym miał jeszcze cewkę snajperkę do niego no to bajka, także kolego dobrze Ci napisałem bierz deusa i w śmietnik.

oglądałem testy z top digin na yt i o dziwo 6 w porównaniu do 11 wypada bardzo słabo jeżeli chodzi o separację


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: niedziela, 18 października 2020, 23:52 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Zrób jak napisałem wcześniej, Deusem szukasz sygnałów do kopania, nie kopiesz tylko sprawdzasz to miejsce Noxem. Jeżeli Nox będzie ślepy, kombinuj z ustawieniami. Zajmie to niewiele czasu, zyskasz własne ustawienia i niezłe doświadczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: poniedziałek, 19 października 2020, 17:41 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
Tak zrobię, mam taką nadzieję i na razie w to wierzę że nie ogarniam sprzętu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: poniedziałek, 19 października 2020, 20:02 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
zeppo035 napisał(a):
kosiorek napisał(a):
Zrobiłem sobie mini śmietniczek, nox startował z cewką 6 tką, również próbowałem wszystkich możliwych ustawień i deus z 11 x 35 wypadł porównywalnie co nox tzn, raz ten widział, raz ten. Aż strach zakładać 11 do noxa. Piszę tutaj o multi bo w innych częstotliwościach super. Ale najlepiej wypadł tejon, gdybym miał jeszcze cewkę snajperkę do niego no to bajka, także kolego dobrze Ci napisałem bierz deusa i w śmietnik.

oglądałem testy z top digin na yt i o dziwo 6 w porównaniu do 11 wypada bardzo słabo jeżeli chodzi o separację


cewka 6 poprawia wykrywalność mikrokoloru - jednak wygląda na to że nie poprawia separacji . Wiem że to dziwne ale tak wyszło. Ogarnięcie tego wymagało by dużo pracy - może być coś porobione w sofcie dodatkowo trzeba by sprawdzać wszystkie wersje w każdym bądź razie cewka 6 cali nie poprawia separacji .

Tak poza tym sporo na ten temat myślałem i wygląda na to że sprawa cewki jest drugorzędna - najważniejsza jest PLATFORMA czyli wykrywacz i jego oprogramowanie , wymiana cewek daje już mniej jednak w prawie każdym wykrywaczu polepsza się wykrywalność mikrokoloru gdy używamy małej cewki . To tak poza tematem - ogólnie to temat rzeka .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: poniedziałek, 19 października 2020, 21:52 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Zgadzam się z Prymkiem, przede wszystkim sam detektor musi mieć predyspozycje do separacji 2D, a zwłaszcza 3D ... bo 2D można jeszcze dość dobrze skompensować za pomocą mniejszej cewki.
takie małe cewki będą doskonale zdemaskowane, głównie płytkie cele ... z żelaza ... lub cele, które są bardzo małe - a taka cewka ma na nie dużą wrażliwość, a także zasięg ...

Zakres bardzo małych złotych kolczyków z 18-karatowego białego złota o wadze 0,09 grama dotyczy małej 6-calowej szpuli Equinox 2x większej = 4,5 cm… i daje ostrzejszy sygnał… niż w przypadku standardowej 11-calowej szpuli… gdzie będzie zasięg tylko 2 cm ...

Gdzie jest problem w głębokiej separacji małej cewki?
Głęboka separacja 3D ... potrzebuje cewki o określonym rozmiarze do wysokiej jakości zdemaskowania w żelazie ... w większości przypadków cewka o rozmiarze 8-9 "będzie tutaj najlepiej działać, to jest idealne ... a nawet cewka o rozmiarze 11" może całkiem dobrze się rozdzielić. .. na detektorach dobrej separacji ... ale 11-calowa cewka nie będzie już idealna na mocno pokrytym żelazem podłożu ...

Pole testowe "Top Digin" to teren, który jest naprawdę trudnym terenem do testów .. ponieważ nie tylko zmniejsza zasięg detektora, ale jestem też naturalnie zanieczyszczony żelazem, minerałami i ceramiką ..... i na takim terenie detektor musi się bardzo dobrze rozdzielać i test osiągnął ponadprzeciętne wyniki ... i nie tylko oddzielił ... ale także miał dobrą głębokość wykrywania ...

Bardzo dobrym elementem testów Top Digin jest ... to, że gdy na przykład detektor najpierw przejdzie test Iron Chalenge 3D ... na najlepszych ustawieniach separacji ... a następnie jest testowany na tych ustawieniach na całym polu testowym ...
To naprawdę pokaże ... jak elastyczny i skuteczny jest detektor w rzeczywistym wykrywaniu.

Rozmiar cewki w tych testach odgrywa rolę ... a kiedy testowałem Whites Spectra Vision ... razem z Mikiem ... testowałem 3 cewki na Vizionie ... okazało się, że najmniejsza cewka mars sniper 6x10 "może nie być optymalna na osiąganie najlepszych wyników ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: wtorek, 20 października 2020, 00:16 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 319
El Nino białe złoto to paskudny i niepowtarzalny przeciwnik.
To najtańsze niklowe jest bardzo słabo widoczne bo ciągnie go do żelaza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: wtorek, 20 października 2020, 01:31 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Więc ten mały kolczyk z 18-karatowego białego, ale też żółtego złota jest prawdziwym testerem częstotliwości używanej na małej sondzie Equinox 6 ". Chociaż białe złoto będzie miało naprawdę nieco mniejszy zakres wykrywania.

Wzrost zakresu wykrywaniau 6"sondy będzie tutaj liniowy zgodnie z używaną częstotliwością ...
1F 5khz- 0,5cm ...
1F 10khz-1cm
1F 15 khz-1,5 cm
1F - 20 khz - 2cm
1F 40khz- 4cm ...
Multi -4 cm

11" sonda Multi-2cm...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jak ustawić equinoxa 800 na śmietnik
PostNapisane: niedziela, 25 października 2020, 09:54 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 22 maja 2013, 22:38
Posty: 71
I co znalazł ktoś sposób na śmietnik


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL