Teraz jest wtorek, 14 maja 2024, 11:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2020, 21:10 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:54
Posty: 771
Lokalizacja: Podziemie
boniek napisał(a):
Ogarnąłem program plaża na polach... zdam relację za parę dni/tygodni.

Super, bardzo jestem ciekawy Twojej opinii. Pełnych dołków w takim razie :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2020, 22:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
boniek napisał(a):
No dobrze, trafiłem na "kowadło" w terenie (kuźnia?) a że czas penetracji miałem ograniczony więc za długie eksperymentowanie nie wchodziło w grę.

Field2, Czułość 20, FE2 - max, szybkość przemiatania - max, dostrojenie do gruntu wyszło ~40 na czystym fragmencie obok.

Pole2 wg mnie nie zdało egzaminu..., fizyczne pole po oraniu 2 miesiące wcześniej, muldy 10-15 cm - dużo fałszywych sygnałów powyżej 12 przy każdej DZIURZE i WYNIESIENIU (wnerwiało mnie najbardziej!!!!).
Głębiej posadowione żelastwo (~3 i więcej cm) przy machnięciu dawało sygnał na kolor a przy kolejnych już nie i tak do końca akcji... Co tu się kurna dzieje?

Jak wystartować w kolejnej akcji za rok albo dwa bez pudła (bo człowiek wieczny nie jest)?

Pozdrawiam wszystkich

PS Miejsce znajduje się w okolicy linii energetyczną 110 kV.


Mam to samo. 2 pola, oba totalnie zażelaźnione. Czasem z dołka wychodzą po 2-3 żelażne przedmioty (głównie gwoździe/ćwieki). Pole zrobione głęboką orką, dosyć puszyste.

Equinox testowany na Field 2 i Park 2. Czułość 21-22, FE2 - od 4 do 6, szybkość - 5. Tryb All metal.

W słuchawkach praktycznie ciągły sygnał, masa zakłóceń i fałszywych sygnałów. Co prawda czysty kolor daje przebicie, ale nie jestem pewien ile się omija.

W lesie Nox jest fantastyczny, ale na pola na razie wróciłem do Deusa. Będę testować inne ustaawienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2020, 22:49 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Na takich zażelazionych miejscówkach czułość max 18-19. Grunt ustawiony na sztywno na 0. Szybkość minimum 6 bo niżej łapie za duży obszar pod cewką. IB F2 osobiście ustawiam na 0, góra podjeżdżam do 2. I jeszcze jedna rzecz. Nie bójcie się wycinać żelazo. W Noxie nie ma to żadnego wpływu na widzenie koloru a bardzo poprawia komfort chodzenia. Można to łatwo sprawdzić. Jeśli na AM złapiecie jakiś delikatny, kolorowy sygnał, wyłączcie podkowę a okaże się, że ten sygnał jest wciąż wyraźny ale bez tego żelaznego, basowego burczenia. Zabawa programami, częstotliwościami i ilością sygnałów to już inna bajka dla bardziej wprawionych noxowych użytkowników. Na totalnych żelaznych śmietnikach nie zdarzyło mi się by kopnąć jakiś zardzewiały gwóźdź czy inny tego typu przedmiot.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2020, 23:04 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Dzięki Darek, następnym razem spróbuję pokombinować z Twoimi ustawieniami.
Jedno pytanie - czemu IB F2 tak nisko? Jak to sie koreluje z wysoką szybkością (6 lub powyzej)?

Próbowałem też chodzić na właczonej podkowie, robiło się ciszej, ale żelazo i tak dawało sygnały na kolor, tyle że były takie mocno mdłe, rozmyte, jakby wymuszone. Zawsze też mam gdzies z tyłu głowy, żeby chodzic na all metal (bo głębiej i lepsze ID), ale chyba w Noxie to błędne myślenie.

Faktem jest, że takiej ilości żelaza na polu nigdy nie widziałem - jakby ktoś tam wysypał pobliski skup złomu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2020, 23:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Ale te dwie nastawy nie muszą się korelować. Jedną i drugą ustawiasz pod konkretne pole, w zależności co chcesz nimi uzyskać. Ja osobiście lubię krótki, wyraźny sygnał a 5 i niżej przeciągają go mocno i to mnie dekoncentruje. Dlatego chodzę na 6 przeważnie a utraconą głębokość poprawiam niskim ustawieniem IB.
Jeśli chodzi o AM to mam wycęty zakres od -2 do 1 bo to i tak są śmieci więc wolę tego nie słyszeć. Żeby wyeliminować żelazo trzeba je wyciąć w nastawie głośności. Ja daję po prostu na 0 lub ewentualnie na 1 żeby je słyszeć w oddali ale na tyle cicho by nie przeszkadzało. Nox to specyficzny wykrywacz i trzeba zmienić stereotypowe myślenie które utrwaliło się nam podczas wielu lat chodzenia z innymi sprzętami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 22 grudnia 2020, 11:11 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Jeszcze jedna sprawa. Wszyscy, jak widzę, zasugerowali się ustawieniami Valensa które od początku wydawały mi się dość, że tak powiem, karkołomne. Takie nastawy, gdzie szybkość jest na maxa, są mega płytkie i nadają się na specyficzne warunki w totalnie żelaznym śmietniku z wysoką mineralizacją. W innym wypadku podniesienie szybkości i IB na max sprawia, że zasięgi są powierzchniowe.
Tak nawiasem, doradzałbym przeanalizowanie wpisów Belhiora który w mojej opinii jest specem od cienkich sreberek. No właśnie...tak mi przyszło na myśl, że różnice w efektach mogą zależeć jeszcze od tego, że każdy nastawia się na coś innego...mnie na przykład nie interesują miedziaki, dewocjonalia i generalnie jakieś większe przedmioty dlatego mam nastawy ukierunkowane na drobinki. Niekoniecznie to może pasować wszystkim i stąd ten dysonans między oczekiwaniami a efektami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 22 grudnia 2020, 20:03 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
darek64 napisał(a):
Ale te dwie nastawy nie muszą się korelować. Jedną i drugą ustawiasz pod konkretne pole, w zależności co chcesz nimi uzyskać. Ja osobiście lubię krótki, wyraźny sygnał a 5 i niżej przeciągają go mocno i to mnie dekoncentruje. Dlatego chodzę na 6 przeważnie a utraconą głębokość poprawiam niskim ustawieniem IB.
Jeśli chodzi o AM to mam wycęty zakres od -2 do 1 bo to i tak są śmieci więc wolę tego nie słyszeć. Żeby wyeliminować żelazo trzeba je wyciąć w nastawie głośności. Ja daję po prostu na 0 lub ewentualnie na 1 żeby je słyszeć w oddali ale na tyle cicho by nie przeszkadzało. Nox to specyficzny wykrywacz i trzeba zmienić stereotypowe myślenie które utrwaliło się nam podczas wielu lat chodzenia z innymi sprzętami.

Jestem jeszcze mało obeznany, jeśli możesz wyjaśnij jak w nastawie głośności wyciąć zakres -2 do 1 jeśli tam są całe bloki kolor i żelazo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: wtorek, 22 grudnia 2020, 22:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Boniek. W nastawie głośności wyciszasz sobie żelazo do np. wartości 1 albo 0, jeśli nie chcesz go słyszeć. A te -2 do 1, jak napisałem post wyżej, wycinasz w nastawie +/- bezpośrednio na podkowie.
Ale nie sugeruj się tym. Każdy ustawia wykrywacz pod swoje ucho i te wartości mogą Tobie nie odpowiadać.
Generalnie chodzi o to, żeby wiedzieć do czego służy każda z nastaw bo wtedy można podkręcić tak wykrywacz żeby była w tym jakaś logika. Kopiowanie ustawień innych jest po prostu bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2020, 21:11 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Zajarzyłem wcześniej i ustawiłem tak przed dzisiejszą poranną akcją.
1) Kolejne pole tym razem po młynie, w pytę gwoździ kutych namierzyłem, które dawały sygnał ~14, nadmienię że wcześniej chodziłem tam wiele razy z at pro i może z jeden gwóźdź mi się przytrafił.
2) Dalej nie jestem w stanie opanować fałszywych sygnałów dających na kolor przy dołkach i wzniesieniach nawet takich kilka cm... po kilkunastu minutach omija się je ale rodzi się pytanie ile z nich jest niefałszywych?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2020, 21:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Nie wiem jak to jest możliwe, że kopiesz żelazo Noxem. I to na dodatek dające sygnał na kolor... :o
Coś masz źle ustawione, na bank.
Ja byłem dziś na miejscówce na której jest max żelaza. Słyszałem je, owszem ale nie kopnąłem żadnego.
Jak chcesz to podaj mi na PW swój nr tele to może jakoś Tobie pomogę na halo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2020, 21:42 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Oto co nakopałem jako kolor (od 8 do 14) na ustawieniach poniżej. Nadmienię że te gwoździe były kilka cm pod powierzchnią ziemi.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2020, 21:54 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 233
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
Mi lepiej wychodzi w rozpoznaniu żelaza ustawienie FE na 1 do 3, choć i tak czasami kopnę żelazo. Na F2 mało chodziłem ale z tego co wcześniej czytałem to chyba masz sporo za nisko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2020, 23:29 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 9 grudnia 2018, 14:51
Posty: 160
Lokalizacja: lubuskie
We wrześniu miałem takie zdarzenie.Mój nox ,do tej pory bardzo stabilny zaczął dawać dużo dziwnych sygnałów.,kopałem sporo żelaza.Zmiana ustawień za wiele nie dawała,reset też.Na wypadzie bardzo mnie męczył.Postanowiłem go zresetować jeszcze raz i wczytałem soft od nowa.Po tej operacji odzyskał dawny wigor i do tej pory go ma.Problem z żelazem się skończył.Podejrzewam że zrobił mu się jakiś błąd softu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2020, 23:50 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Słucham was, będę wdrażał wasze sugestie! Proszę o więcej, jeśli trzeba!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab Equinox 800 - ustawienia
PostNapisane: czwartek, 24 grudnia 2020, 10:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2009, 21:35
Posty: 2046
Lokalizacja: Konin
Z tym resetem to w sumie niezły pomysł. Sam tak robiłem i wykrywacz faktycznie robił się stabilny. Ale zachodzę w głowę jak to możliwe żeby taki zardzewiały ajzol dawał sygnał 15...albo masz coś totalnie namieszane w ustawieniach albo źle interpretujesz sygnał dźwiękowy na Multi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL