Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 05:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nexus MKII
PostNapisane: czwartek, 6 grudnia 2018, 22:35 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 19:13
Posty: 142
Ktoś coś wie o tym sprzęcie ? Podobno najgłębszy sprzęt na rynku, Shelton ma go testować.
http://www.nexusdetectors.com/nexusstandardmkII.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 07:28 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 23:46
Posty: 41
jak on go ma testować to można kupować w ciemno ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 07:41 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
abbia , w sedno :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 15:58 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 17 października 2014, 10:49
Posty: 1138
Lokalizacja: Podlasie
Na filmiku nie powala jakoś głębokością na tak duży przedmiot . :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 17:07 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 19:13
Posty: 142
mario123 napisał(a):
Na filmiku nie powala jakoś głębokością na tak duży przedmiot . :luv

Ogladalem pare filmow i powiem ze moze byc to cos ciekawego. Chciał bym zobaczyc jak to separuje..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 18:58 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Wg mnie .. badziew... z takim kształtem cewek - 0 separacji, tj. kilka w sumie rzadko położonych koło siebie obiektów zasygnalizuje jednym większym sygnałem, nie ma bata. Jeśli duże przedmioty będzie brał głęboko (głębiej niż jakiś dobry PI) i będzie się dało zdyskryminować rzadko rozsianą drobnicę (marzenie) to może się nada do tego typu poszukiwań ;) ..nawet jak będzie targał średniej wielkości monetę z 1m w testach (czyt. idealnych warunkach, ...bez drobnych śmieci powyżej tej monety) to i tak będzie to jeden z nieskutecznych, bardzo głębokich zresztą sprzętów. Powiadam Wam, że głębokość to nie wszystko.

Zdrów!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 19:25 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): niedziela, 5 czerwca 2011, 17:07
Posty: 40
Zainteresowały mnie parę lat temu produkty tego producenta. Z tego co udało mi się wtedy wyszperać na brytyjskich forach pamiętam że: rzeczywiście są bardzo głębokie, ale coś za coś - słabo spisują się w wysokozmineralizowanej glebie i kiepsko im idzie na zaśmieconych żelazem polach. Ponadto jakość wykonania nie odpowiada cenie (nie jest zła, ale za tą kasę co życzy sobie producent chciałoby się więcej). Utkwił mi w głowie jeszcze jeden wpis: wykrywacze dla hipsterów :)

BTW. Z tą cewką to już chyba najgłębszy będzie:

30 cali, 600gram wagi i 2200 euro za cewkę! :o a w ofercie jeszcze 41 cali na specjalne zamówienie :o


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 19:59 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
Ja już dawno temu przestałem wierzyć w przeskoczenie zasad fizyki,zawsze jest coś za coś,sprzęt dobiera się do indywidualnych potrzeb,a te bywają skrajnie odmienne.Osobiście to jakbym widział ramowy w innym mniejszym ubranku,to tyle.Ale filmik z chęcią obejrzę ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 20:32 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:04
Posty: 196
Lokalizacja: Lublin / Kraśnik
Też pare lat temu się nimi interesowałem. Miałem dodać do asortymentu jednak producent miał dziwne zasady i na szczęście się nie zdecydowałem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: piątek, 7 grudnia 2018, 21:50 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 19:13
Posty: 142
Dropek napisał(a):
Wg mnie .. badziew... z takim kształtem cewek - 0 separacji, tj. kilka w sumie rzadko położonych koło siebie obiektów zasygnalizuje jednym większym sygnałem, nie ma bata. Jeśli duże przedmioty będzie brał głęboko (głębiej niż jakiś dobry PI) i będzie się dało zdyskryminować rzadko rozsianą drobnicę (marzenie) to może się nada do tego typu poszukiwań ;) ..nawet jak będzie targał średniej wielkości monetę z 1m w testach (czyt. idealnych warunkach, ...bez drobnych śmieci powyżej tej monety) to i tak będzie to jeden z nieskutecznych, bardzo głębokich zresztą sprzętów. Powiadam Wam, że głębokość to nie wszystko.

Zdrów!

Sa tez inne cewki normalne DD ciekawe jak by z nimi to chodziło........


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2018, 16:43 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 6 czerwca 2017, 18:40
Posty: 1
Lokalizacja: Louisiana
Wchodzi człowiek w temat myśli sobie dowiem się czegoś a tu posty typu: Nie wiem nie miałem ale się wypowiem albo Shelton testuje to nie kupuje...
Normalnie alfy i omegi detektorystyki :ups: tak więc zamiast wróżyć z fusów i psioczyć na Majchrowicza,sugeruje pożyczyć/zakupić sprzęt i zrobić profesjonalny test który jak mniemam jest w stanie dokonać każdy z januszy-geniuszy piszących jakże wartościowe posty w tym temacie [ wiadomo nie wszyscy rzecz jasna ] .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 12:15 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
https://www.youtube.com/watch?v=_oEVXNusC_k

[3:30] Bezcenne :) Co to jest technologia Induction Balance? Zastanawia się mistrzu... Co jest tą technologią, na jakiej zasadzie to działa...??? Ja pier..... :)))

Podczas gdy 100% detektorów VLF działa w tej technologii o czym oczywiście guru nie wie..

Więc tłumacze, że termin IB jest skojarzony z detektorem VLF, który posiada sondę zrównoważoną indukcyjnie, czasami używa się terminu IB-TR, gdzie dodatkowy człon TR jest akronimem transmitter-receiver.

Nie jest to żadna nowość, niezrozumiały termin, tylko oczywista oczywistość.

P.s
I daruj sobie te przytyki w moim kierunku, miałkie to są twoje treści, które przedstawiasz swoim widzą, i są to opowieści zupełnie z Narnii, i co drugie zdanie to błąd.

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 14:36 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 19:13
Posty: 142
Taktyk napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=_oEVXNusC_k

[3:30] Bezcenne :) Co to jest technologia Induction Balance? Zastanawia się mistrzu... Co jest tą technologią, na jakiej zasadzie to działa...??? Ja pier..... :)))

Podczas gdy 100% detektorów VLF działa w tej technologii o czym oczywiście guru nie wie..

Więc tłumacze, że termin IB jest skojarzony z detektorem VLF, który posiada sondę zrównoważoną indukcyjnie, czasami używa się terminu IB-TR, gdzie dodatkowy człon TR jest akronimem transmitter-receiver.

Nie jest to żadna nowość, niezrozumiały termin, tylko oczywista oczywistość.

P.s
I daruj sobie te przytyki w moim kierunku, miałkie to są twoje treści, które przedstawiasz swoim widzą, i są to opowieści zupełnie z Narnii, i co drugie zdanie to błąd.

TAKTYK



Taktyk Shelton nie musi się znać na technologi chodzi o to że pokazuje sprzet dość przejrzyście a potencjalnemu nabywcy chyba o to chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 15:04 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Myślę dokładnie tak samo . Te filmy skierowane są do określonej grupy a to że nie dla mnie to nie ma znaczenia - po prostu ich nie oglądam. Jednak to że tak wiele osób lubi ten typ retoryki trzeba uszanować. Z tego co pamiętam subskrypcji jest bardzo dużo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nexus MKII
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2018, 16:27 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
Jasne:)

Można uczyć matematyki nie znając tabliczki mnożenia i wychowania seksualnego nigdy nie uprawiając seksu ;) Na całym świecie są liczne przykłady, tylko do czego to prowadzi?

Niech sobie kręci co chcę ale niech sobie daruje te uwagi pod moim adresem, bo to żałosne jest, jeszcze bardziej niż te braki w jego wiedzy.

Nie wiedzieć co to jest IB? To tak jakby prowadzący program o samochodach nie widział różnicy między silnikiem benzynowym a diesla, opowiadając o silniku. Dla mnie to kompromitujące...

Bez odbioru!

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL