Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 17:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 10 lutego 2021, 23:19 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 15:30
Posty: 193
witam, stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem zgody z LP i mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.
Z waszego doświadczenia, kontakt z WKZ(w moim przypadku mazowiecki) prowadzić można drogą elektroniczną czy tylko tradycyjnie zostaje Poczta Polska.
Dodam, że w moim przypadku prace eksploracyjne będę mógł rozpocząć po uzyskaniu zgody MWKZ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 10 lutego 2021, 23:38 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Osobiście robiłem to przez PP i chyba tak bym doradzał - w naszym kraju papier traktuje się wciąż poważniej, niż wiadomość elektroniczną. Tak czy inaczej proponuję najpierw przeczytać: http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspol ... serwatorow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: czwartek, 11 lutego 2021, 02:41 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Ale z kolei drogą elektroniczną przez e-PUAP jest szybciej. MWKZ ma te E- usługi na stronie.
https://www.mwkz.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: czwartek, 11 lutego 2021, 07:50 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
26 stycznia też pierwszy raz złożyłem wniosek do Nadleśnictwa. Czekać cierpliwie, czy proponujecie wykonać telefon i podpytać w swojej sprawie?
Czy macie jakieś doświadczenia z Nadleśnictwem Płock?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: piątek, 12 lutego 2021, 22:05 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2020, 11:17
Posty: 1
Lokalizacja: Chełmno
p. Joanno, jest Pani pewna, że można złożyć wniosek na poszukiwania przez e-puap? udało mi się tam znaleźć tylko instrukcje do wniosku na badania archeologiczne, ale bez możliwości złożenia takowego...

edit. mea culpa, jest takowy wniosek pod pozycją INNE SPRAWY URZĘDOWE: KORESPONDENCJA Z URZĘDEM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: piątek, 12 lutego 2021, 23:33 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
McAlter- według zarządzenia jest 30 dni na odpowiedź, także nie ma sensu dzwonienie w tej chwili. Nie wiem nic na temat Nadleśnictwa Płock, natomiast WUOZ Delegatura Płock, niestety mocno zdziwaczała ostatnio. Niestety nie radzą sobie ze zrozumieniem wytycznych Generalnego Konserwatora Zabytków, które wyszły do konserwatorów 29 stycznia. Nie chce mi się teraz rozpisywać za bardzo wrzucam link do strony na której jest nasz komunikat na ten temat i wytyczne. Niestety, tak jak zresztą przypuszczaliśmy niektóre z tych zapisów nie są najwyraźniej zrozumiałe dla niektórych urzędników, bo już mamy pierwsze tego objawy. Jeden z wnioskodawców został wczoraj wezwany do uzupełnienia wniosku m.in o parametry techniczne urządzeń używanych podczas poszukiwań, właśnie przez urzędnika z Płocka. :ups: Ale spokojnie damy sobie z tym radę.
Także kolego jak będziesz składał wniosek w Płocku to zgłoś się do mnie to Ci powiem co napisać w programie poszukiwań. Lada dzień zresztą powinniśmy zrobić takie nowe opracowanie wzorów wniosków i programów poszukiwań.
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspol ... serwatorow


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: sobota, 13 lutego 2021, 08:09 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
Dziękuję za odpowiedź.
Pierwszy rok poszukiwań na pozwoleniu z MWKZ - delegatura w Płocku mam za sobą.
Co ciekawe, współpracę z nimi póki co sobie chwalę, nie było jakiś dziwnych wymagań przy składaniu wniosku. Przez pandemię jeszcze nie zdałem osobiście raportu i zabytków, mam czekać na telefon od nich. Pan który zajmuje się tam poszukiwaniami sporządził odpowiednią notatkę i przesłał do Warszawy, że jestem gotowy do rozliczenia i nikt mnie nie będzie ścigał za nie rozliczenie się z poszukiwań ( wniosek miałem ważny do jak dobrze pamiętam do 1 listopada). Mimo tego nierozliczenia, powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań do składania kolejnego wniosku.
Tak więc, niecierpliwie czekam na odpowiedź z Nadleśnictwa.

Uzupełnienie wniosku m.in o parametry techniczne urządzeń używanych podczas poszukiwań, to ciekawy wątek :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: niedziela, 14 lutego 2021, 10:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Mówię o sprawach bardzo aktualnych, niemal z ostatniej chwili. Przyznaję, że pan Lemanowicz miał do tej pory opinię raczej dobrą, ale zbytnio sobie wziął najwyraźniej do serca wytyczne GKZ, zwyczajnie ich nie rozumiejąc. Parametry techniczne to właśnie jego pomysł, ale spoko, zanim złożysz nowy wniosek w międzyczasie mamy nadzieję wyperswadować inspektorowi takie działania. Właśnie piszemy do urzędu i MKiDN wniosek o przedstawienie przez Urząd stosownych certyfikatów i uprawnień pracowników upoważniających do oceny wpływu parametrów WIROPRĄDOWYCH ANALIZATORÓW ANOMALII ELEKTROMAGNETYCZNYCH na zabytki, no bo zakładamy, że skoro chcą oceniać wpływ parametrów wykrywaczy na poszukiwania zabytków w danym obszarze to muszą się na tym dokładnie znać. Podobnie zresztą z parametrami technicznymi narzędzi. Taka łopata, łopacie nie jest równa. :ups: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: niedziela, 28 lutego 2021, 11:13 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
Hej.
Kiedy zamieścicie nowe wnioski na poszukiwania?
Pytam, bo na dniach zamierzam złożyć wniosek na poszukiwania po polach. Dzwoniłem też do nadleśnictwa Płock po 30 dniach od przesłania wniosku na poszukiwania, żeby dowiedzieć się co tam w mojej sprawie Odebrała jakaś kobieta zupełnie nie będąca w temacie i tylko powiedziała, że pan nadleśniczy jest na zdalnym. Przedstawiłem się, wyjaśniłem po co dzwonię. Pani tylko spytała czy... nie mam prywatnej komórki do pana nadleśniczego, po czym sam pomogłem jej wybrnąć z sytuacji, że w takim razie zadzwonię w poniedziałek, może coś się wyjaśni :) Trzymajcie kciuki ;)
Mam przeczucie, że w urzędach nic się prędko nie zmieni. Zaczynam mieć uprzedzenie do urzędników państwowych.
P.S. Z wykształcenia też jestem urzędnikiem, ale nie pracuję w zawodzie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 3 marca 2021, 20:00 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 09:00
Posty: 25
Zadzwoniłem dziś do Nadleśnictwa Płock, aby spytać, co tam w mojej sprawie. Zastępca pana nadleśniczego powiedział, że... nic. Udają, że nie ma sprawy. A w ogóle to po co chcę chodzić po ICH lasach. Dosłownie i podniesionym głosem spytał, czy wiem, ile przysporzyłem mu roboty, te mapy wnioski, ech. Po moich wyjaśnieniach na koniec stwierdził, żebym jeszcze raz przesłał wnioski i mapy które przesłałem nadleśniczemu. Zachowałem stoicki spokój, ale domyślacie się, że szlag mnie trafił. Po tonie i nastawieniu, wiem, że nic z tego nie będzie.
Ręce opadają. Państwo w państwie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 3 marca 2021, 21:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Chcesz mieć pozwolenie na poszukiwania to znoś upokorzenia, płaszcz się i cierp, masz to w bonusie od urzędników, tak tradycyjnie na początek starań. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 3 marca 2021, 21:28 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 1 lipca 2007, 20:42
Posty: 11
Lokalizacja: lubelskie
To jest komunistyczna patointeligencja. Obywatel to ich wróg. Nie toleruję wstawek o wybijaniu !!!. To teraz tak to wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: środa, 3 marca 2021, 21:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
I tak od 32 lat. Jedno i to samo wyjaśnienie każdej urzędniczej patologii :zb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: czwartek, 4 marca 2021, 01:00 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
McAlter napisał(a):
Zadzwoniłem dziś do Nadleśnictwa Płock, aby spytać, co tam w mojej sprawie. Zastępca pana nadleśniczego powiedział, że... nic. Udają, że nie ma sprawy. A w ogóle to po co chcę chodzić po ICH lasach. Dosłownie i podniesionym głosem spytał, czy wiem, ile przysporzyłem mu roboty, te mapy wnioski, ech. Po moich wyjaśnieniach na koniec stwierdził, żebym jeszcze raz przesłał wnioski i mapy które przesłałem nadleśniczemu. Zachowałem stoicki spokój, ale domyślacie się, że szlag mnie trafił. Po tonie i nastawieniu, wiem, że nic z tego nie będzie.
Ręce opadają. Państwo w państwie.


swoimi wnioskami i mapkami przeszkadzasz im w tym, co ich najbardziej interesuje, czyli wyrzynaniem lasu i tłuczeniem na tym kasy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pozwolenie z nadleśnictwa.
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2023, 14:59 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): czwartek, 23 czerwca 2016, 13:29
Posty: 21
Cześć. Czy na mapie dla nadleśnictwa trzeba zaznaczać wszystkie działki osobno, czy obszar składający się z kilku przylegających działek można zaznaczyć razem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL