Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 01:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 16:30 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Witam, właśnie przyszła odpowiedź na wniosek o pozwolenie na poszukiwania na terenie LP. w przekazanych na mapkach terenie.
OCZYWIŚCIE wniosek został rozpatrzony NEGATYWNIE! CO w cale mnie nie dziwi! Zdjęcia pisma z LP prześlę później.
Do wniosku dołączone były.....
mapki,skany legitymacji PZE, podanie z uzasadnieniem.
Ogólnie rzecz ujmując, ... i co teraz mam napisać? może przytoczę słowa tych OBYWATELSKICH....
jak to leciało ch................ i kamieni kupa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 18:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Jaki podano argument? Ściółka?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 19:02 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
:roll: :roll: :roll:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 19:20 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Przyślij mi swój wniosek na p.w . Z tego co widzę nadleśniczy wolałby,żeby to dyrektor regionalny podjął taką decyzję. :roll: Według mnie nie wszystko stracone.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 19:40 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Aśka72 napisał(a):
Przyślij mi swój wniosek na p.w . Z tego co widzę nadleśniczy wolałby,żeby to dyrektor regionalny podjął taką decyzję. :roll: Według mnie nie wszystko stracone.

Aśka bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie moją sprawą :zdr :zdr nie mniej jednak, na obecną chwilę, straciłem zapał i nadzieję że legalnie można coś ugrać! Zastanawia mnie natomiast kwestia kilku kolegów, którzy mają przyzwolenie (wszystkie dokumenty) na ""legalne"" kopanie, natomiast oprócz ogólników z ich wypowiedzi nic nie wynika!!! Dla czego ów Panowie nie napiszą krok po kroku co trzeba zrobić...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 19:46 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Dobra. Już dopytałam. Ten artykuł 39 mówi o dzierżawie. Czyli tak jak Cię pani uprzedzała podczas składanie wniosku. Akurat ta DRLP o której piszesz tak ma. Zapytaj o kwotę tej dzierżawy ? Jeszcze niedawno było to naprawdę opłacalne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 20:02 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
stiwen76 napisał(a):
Aśka72 napisał(a):
Przyślij mi swój wniosek na p.w . Z tego co widzę nadleśniczy wolałby,żeby to dyrektor regionalny podjął taką decyzję. :roll: Według mnie nie wszystko stracone.

Aśka bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie moją sprawą :zdr :zdr nie mniej jednak, na obecną chwilę, straciłem zapał i nadzieję że legalnie można coś ugrać! Zastanawia mnie natomiast kwestia kilku kolegów, którzy mają przyzwolenie (wszystkie dokumenty) na ""legalne"" kopanie, natomiast oprócz ogólników z ich wypowiedzi nic nie wynika!!! Dla czego ów Panowie nie napiszą krok po kroku co trzeba zrobić...

Temat rzeka. To jest mniej więcej tak.Owi panowie doskonale wiedzą,że w każdym WKZ- et jest inaczej bo nie ma jednolitych wytycznych dla wszystkich. W związku z tym Ci,którzy mają dobrą współpracę z WKZ- etem nie powiedzą źle na urzędników. W nosie mają to,że gdzie indziej te same procedury zawodzą i nie ma w tym winy poszukiwacza. Podobnie jest z LP. Niestety nie ma możliwości,żeby zarządzenie zniosło zapis ustawy. Jeśli więc nadleśniczy jest uparty,wybitnie nie lubi poszukiwaczy, lub ma jeszcze jakąś inną wizję to powoła się na artykuł 30 ust o lasach. I z tym trudno jest coś zrobić. Odwoływać się można wtedy kiedy odmowa nie jest właściwie argumentowana...W Twoim przypadku pojawia się jakaś furtka bo proponują Ci dzierżawę. Nie chcę oceniać czy to jest właściwe czy nie i atakować tą DRLP, ale można się zastanowić nad tą propozycją. Wysyłam coś na p.w...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 20:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Aśka72 napisał(a):
W Twoim przypadku pojawia się jakaś furtka bo proponują Ci dzierżawę.

To chory pomysł, brać na siebie taką odpowiedzialność. :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
No nie wiem. Co prawda takie wymuszanie na delikwencie dzierżawy wydaje mi się kontrowersyjne ale wszystko chyba zależy od warunków umowy i wyceny. Mam wrażenie,że działanie tej DRLP nie jest podyktowane chęcią zysku i niechęcią do poszukiwaczy. Raczej z jakiegoś powodu uznano ,że taka forma jest najkorzystniejsza dla LP ze względu na brak ewentualnej odpowiedzialności za poczynania poszukiwacza. Te kwoty były przynajmniej jeszcze ostatnio symboliczne za dzierżawę więc warto się tym zainteresować. Masz frank jakieś bliższe informacje na ten temat? Może ktoś opisał swoje doświadczenia ? Ja też się spróbuję czegoś dowiedzieć na ten temat bliżej. Oczywiście warunki zanim się coś podpisze należy przeczytać . :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:41 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
Z regionu gdzie spedzam wakacje, znajomi poszukiwacze na moje pytanie jak im udalo sie uzyskac pozwolenie z lasow i wkz odparli wprost: po znajomosci.
przyjmijcie prosze te wiadomosc tylko jako slowa bo oczywiscie nie dysponuje na dzis niczym wiecej... ale intuicyjnie wierze im oraz mam przekonanie, ze to tak sie wlasnie odbylo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:49 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Oczywiście "po znajomości", czy "po rodzinie" to najszybsza i najpewniejsza forma zdobywania pozwoleń. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 22:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
frank napisał(a):
Aśka72 napisał(a):
W Twoim przypadku pojawia się jakaś furtka bo proponują Ci dzierżawę.

To chory pomysł, brać na siebie taką odpowiedzialność. :n
Aśka72 napisał(a):
No nie wiem. Co prawda takie wymuszanie na delikwencie dzierżawy wydaje mi się kontrowersyjne ale wszystko chyba zależy od warunków umowy i wyceny. Mam wrażenie,że działanie tej DRLP nie jest podyktowane chęcią zysku i niechęcią do poszukiwaczy. Raczej z jakiegoś powodu uznano ,że taka forma jest najkorzystniejsza dla LP ze względu na brak ewentualnej odpowiedzialności za poczynania poszukiwacza. Te kwoty były przynajmniej jeszcze ostatnio symboliczne za dzierżawę więc warto się tym zainteresować. Masz frank jakieś bliższe informacje na ten temat? Może ktoś opisał swoje doświadczenia ? Ja też się spróbuję czegoś dowiedzieć na ten temat bliżej. Oczywiście warunki zanim się coś podpisze należy przeczytać . :D

Dzierżawa może być darmowa, odpowiedzialność już nie, tu jest przykład umowy dzierżawy: http://www.babki.poznan.lasy.gov.pl/documents/17435391/28051048/06+wz%C3%B3r+umowy+dzier%C5%BCawy.pdf/62e5cf39-99bc-440a-be99-b2307b5227d6


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wniosek do nadleśnictwa
PostNapisane: poniedziałek, 18 lutego 2019, 22:49 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Umowa o której mowa w naszym przypadku jest zupełnie inna i jest wyraźną umową pozwalającą jedynie na naruszanie gruntu. Postaram się zdobyć taką umowę bo sama jestem jej ciekawa. Powinno się udać około środy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL