Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 08:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O poszukiwaniach w "Głosie Lasu"
PostNapisane: sobota, 21 września 2019, 10:09 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow/20092019
Cytuj:
20 września 2019

O poszukiwaniach w „Głosie Lasu”


We wrześniowym numerze Głosu Lasu, wewnętrznym branżowym miesięczniku Lasów Państwowych, ukazał się bardzo potrzebny, naprawdę fajnie napisany artykuł o zasadach prowadzenia poszukiwań z wykrywaczem metali na terenach leśnych. Materiał, który na ten temat powstał, jest efektem wcześniej podjętych, wspólnych, działań Polskiego Związku Eksploratorów z Wydziałem Społecznych Funkcji Lasu, w celu ustalenia zasad i regulacji prawnych dotyczących korzystania, przy prowadzeniu różnego rodzaju poszukiwań, z terenów znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych. W lipcu tego roku, podczas spotkania w siedzibie DGLP, które odbyło się niemal w rocznicę wejścia w życie zarządzenia nr 47, dokonaliśmy wspólnie podsumowań i wniosków. Zwróciliśmy uwagę, że nie wszyscy Nadleśniczowie właściwie interpretują zapisy zarządzenia, a wymagając w pierwszej kolejności pozwolenia konserwatora, wychodzą zbyt często poza obręb kompetencji związanych z oceną wpływu prowadzonych poszukiwań na gospodarkę leśną i przyrodę. Pojawiła się propozycja powstania artykułu, który przybliżyłby pracownikom leśnym ideę zarządzenia oraz przedstawił poszukiwaczy w nieco lepszym świetle. Artykuł naprawdę fajnie tłumaczy kolejność uzyskiwania pozwoleń i w bardzo przystępny sposób omawia różne aspekty prawne związane z poszukiwaniami w lasach.
Mam nadzieję, że tak opracowany materiał pomoże nadleśniczym w rozumieniu naszej pasji, a poszukiwaczom w nawiązaniu współpracy w poszczególnych nadleśnictwach na zasadach wzajemnego zaufania.

Joanna Kaferska-Kowalczyk

Głos Lasu Nr 9 – wrzesień2019
Leśne Skarby str. 40


Źródło Lasy Państwowe link do pobrania :
https://www.lasy.gov.pl/pl/pro/informacje/glos-lasu/wydania-archiwalne/2019/glos-lasu-9-2019.pdf/view

Myślę,że warto sobie nawet pobrać ten artykuł do telefonu i mieć go pod ręką przy rozmowie z nadleśniczym. To od Was wiemy ,że nie wszyscy nadleśniczowie z takim samym zaangażowaniem i entuzjazmem ;) przyswoili treść zarządzenia. Dość często spotykacie się też z reakcją typu "szczerze mówiąc nie wiem". Mając ten tekst pod ręką, w niektórych sytuacjach może łatwiej będzie dojść do porozumienia . Na pewno jest to kolejny krok w dobrym kierunku.
Dla leniuchów :D pobrałam strony artykułu,ale nie wiem czy to będzie wystarczająco widoczne. Forum ma niestety swoje ograniczenia.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL