Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:01 
Offline
Wielki Przełamywacz Lodów

Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 15:12
Posty: 525
Aśka72 napisał(a):
Jest ponad 400 nadleśnictw, proszę mi pokazać swoje "wiążące" dane.


Ja mam pokazywać dane, które wg Pani nie istnieją? Nikt nie musi wierzyć w to co mówię, ale wciskanie kitu przez Franka że 100% poszukiwań jest uzgadnianych z właścicielami to żart i każdy kto brał udział w poszukiwaniach dobrze o tym wie.

Aśka72 napisał(a):
Porównywanie poszukiwań bez pozwolenia właściciela nieruchomości do rozwalania przystanku czy okradania staruszki jest naprawdę nietrafione.

Jak nietrafione ... jade samochodem i widzę że na polu sąsiada chodzą ludzie i kopią ... to co mam zrobić odwrócić głowę i powiedzieć mu że nie wiem kto dokonał zniszczeń? To identyczna sytuacja jak z przystankiem tylko pole łatwiej uprzątnąć.

Aśka72 napisał(a):
Bardzo dobrze Pana rozumiem, a Pańskie intencje są aż nadto czytelne. Za wszystko co się dzieje odpowiadają istniejące przepisy. Przez ponad 30 lat nasze państwo tego nie uporządkowało, tworząc kolejne bublowate rozwiązania prawne. "Legalne" poszukiwania w tym kraju są fikcją i nią pozostaną dopóki nie nastąpią konkretne zmiany systemowe.


Ja tu nie mam żadnych intencji. Mam tę dobrą sytucję w życiu że moja pasja jest moją pracą i wcale nie musze jej wykonywać wspólnie z poszukiwaczami (chociaż czasem akurat współpracuję i mam nadzieję, że w tym roku koronwawirus nie przeszkodzi nam w na prawdę duużym projekcie).
Ale prawda jest właśnie taka że legalne poszukiwania to fikcja. Rzadko ktoś kogoś pyta o zgodę bo cholera wie z której strony się w twarz dostanie.


Aśka72 napisał(a):
Ma Pan znajomego leśniczego i przez 30 lat nikt go nie zapytał o zgodę. Wzruszyłam się. :D Bardzo wymierne.


No to jest właśnie bardzo wymierne. Dziesiątki jak nie setki poszukiwaczy rocznie i żadnego zapytania więc bajki franka i jemu podobnych można między książki włożyć. A to oczywiście nie jedyna taka sytuacja. Parę lat temu badałem duże leśne cmentarzysko kurhanowe, z masą wkopów w centrach kopców (różnych bo część była stara a niektóre świeże). Tam też leśnicy byli zbulwersowani faktem, że nikt ich nie pyta. Zresztą znacznie gorsze było dla nich rozgrzebywanie ściółki niż kurhanów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:08 
Offline
Wielki Przełamywacz Lodów

Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 15:12
Posty: 525
frank napisał(a):
McKane napisał(a):
Ja ogólnie mam gdzieś, kto chodzi z wykrywaczem i jakie ma na to zgody byle tylko nie niszczył stanowisk archeologicznych i nie bezcześcił grobów.

Detektoryści grobów nie ruszają, pewnie jakieś hieny cmentarne, zaś archeolodzy jak te hieny bezczeszczą groby nagminnie, nawet na masową skalę i bez skrupułów ograbiają zwłoki z czego się da, a kości zmarłych bez poszanowania przechowują w kartonach często w przypadkowych miejscach, to taka ponura praktyka tych niby naukowców i kompletny brak szacunku dla naszych przodków. :n


No pewnie. Widziałem ostatnie newsy Misji Skarb jak rozgrzebali bezmyślnie i bezprawnie mogiłę.

A groby na masową skalę na dzień dzisiejszy ekshumowane są tylko w trakcie ratowniczych badań archeologicznych. Albo są niszczone orką albo budowlańcom przeszkadzają. Ale i tutaj pokazujesz, że nie masz pojęcia w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
McKane napisał(a):
a mam pokazywać dane, które wg Pani nie istnieją? Nikt nie musi wierzyć w to co mówię, ale wciskanie kitu przez Franka że 100% poszukiwań jest uzgadnianych z właścicielami to żart i każdy kto brał udział w poszukiwaniach dobrze o tym wie.

:roll: naucz się czytać ze zrozumieniem :666 :n
100% zgód nie znaczy 100% poszukiwań. :D
frank napisał(a):
Człowieku ogarnij się, kogo interesuje papierologia, 100% takich zgód to umowy ustne. :666

McKane napisał(a):
frank napisał(a):
McKane napisał(a):
Ja ogólnie mam gdzieś, kto chodzi z wykrywaczem i jakie ma na to zgody byle tylko nie niszczył stanowisk archeologicznych i nie bezcześcił grobów.

Detektoryści grobów nie ruszają, pewnie jakieś hieny cmentarne, zaś archeolodzy jak te hieny bezczeszczą groby nagminnie, nawet na masową skalę i bez skrupułów ograbiają zwłoki z czego się da, a kości zmarłych bez poszanowania przechowują w kartonach często w przypadkowych miejscach, to taka ponura praktyka tych niby naukowców i kompletny brak szacunku dla naszych przodków. :n


No pewnie. Widziałem ostatnie newsy Misji Skarb jak rozgrzebali bezmyślnie i bezprawnie mogiłę.

A groby na masową skalę na dzień dzisiejszy ekshumowane są tylko w trakcie ratowniczych badań archeologicznych. Albo są niszczone orką albo budowlańcom przeszkadzają. Ale i tutaj pokazujesz, że nie masz pojęcia w temacie.

Tak na szybko, dwa przykłady:
Po co nam np. 53 szkielety? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=185084&p=1173717
Pudła pełne kości: https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=199231&p=1259098


Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:34 przez frank, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Cytuj:
Ja mam pokazywać dane, które wg Pani nie istnieją? Nikt nie musi wierzyć w to co mówię, ale wciskanie kitu przez Franka że 100% poszukiwań jest uzgadnianych z właścicielami to żart i każdy kto brał udział w poszukiwaniach dobrze o tym wie.

No widzę, że tego też Pan nie zrozumiał. Frank nie napisał nigdzie, że 100% poszukiwaczy poszukuje ze zgodą właściciela tylko, że 100% takich zgód to zgody ustne, a to jest różnica, przy czym frank przesadził bo "aż" 6 promili takich zgód jest pisemna. :)


Cytuj:
Jak nietrafione ... jade samochodem i widzę że na polu sąsiada chodzą ludzie i kopią ... to co mam zrobić odwrócić głowę i powiedzieć mu że nie wiem kto dokonał zniszczeń?

Jakich zniszczeń? Jeśli chodzą po obsianym to jasne, zadzwonić do sąsiada.


Cytuj:
Ale prawda jest właśnie taka że legalne poszukiwania to fikcja. Rzadko ktoś kogoś pyta o zgodę bo cholera wie z której strony się w twarz dostanie.

Nie jest prawdą, że rzadko ktoś kogoś pyta o zgodę, zgoda ustna rolnika nie jest żadnym problemem, wiekszość jej udziela bez problemu. Większym kłopotem jest zgoda pisemna, której potrzeba do urzędu, więkoszość jej nie udziela. ;)

Cytuj:
No to jest właśnie bardzo wymierne. Dziesiątki jak nie setki poszukiwaczy rocznie i żadnego zapytania więc bajki franka i jemu podobnych można między książki włożyć. A to oczywiście nie jedyna taka sytuacja. Parę lat temu badałem duże leśne cmentarzysko kurhanowe, z masą wkopów w centrach kopców (różnych bo część była stara a niektóre świeże). Tam też leśnicy byli zbulwersowani faktem, że nikt ich nie pyta. Zresztą znacznie gorsze było dla nich rozgrzebywanie ściółki niż kurhanów.

Ponawiam pytanie, co chce Pan udowodnić, bo sporo Pan już swojego i naszego czasu zmarnował. Proszę już może przejść do konkluzji, bo od początku Pan lawiruje tak jak przy tej swojej ampułce z "Rosji". Dowiemy się jakie ma Pan wnioski końcowe?
Ponadto bardzo proszę, żeby trzymał się Pan wątku, a jest nim przypominam film. Już wiemy, że pierwsza część się Panu podobała, druga nie. Jeżeli chce Pan porozmawiać na inne tematy nie związane z filmem to proponuję założyć wątek w odpowiednim dziale np. Prawo a poszukiwania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 22:06 
Offline
Wielki Przełamywacz Lodów

Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 15:12
Posty: 525
Aśka72 napisał(a):
Ponawiam pytanie, co chce Pan udowodnić, bo sporo Pan już swojego i naszego czasu zmarnował. Proszę już może przejść do konkluzji, bo od początku Pan lawiruje tak jak przy tej swojej ampułce z "Rosji". Dowiemy się jakie ma Pan wnioski końcowe?
Ponadto bardzo proszę, żeby trzymał się Pan wątku, a jest nim przypominam film. Już wiemy, że pierwsza część się Panu podobała, druga nie. Jeżeli chce Pan porozmawiać na inne tematy nie związane z filmem to proponuję założyć wątek w odpowiednim dziale np. Prawo a poszukiwania.


Czasu zmarnowałem? A ja myślałem że forum jest dla chętnych.

I to ja się nie trzymam głównego tematu? Raczy Pani żartować, także w przypadku własnej osoby, która chętnie w tej dyskusji zbaczała na boki. Zgłosiłem wcześniej parę postów, wskazując, że są nie na temat ale oczywiście nic w tej kwestii nie zostało zrobione, więc uznałem że i ja nie muszę tak do końca się powstrzymywać w dygresjach.
Wnioski końcowe napisałem wyżej i nie będzie więcej. Bez ironii życzę Wam powodzenia w dalszych produkcjach bo taka działalność może się tylko zabytkom przysłużyć


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 22:16 
Offline
Wielki Przełamywacz Lodów

Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 15:12
Posty: 525
Aśka72 napisał(a):
No widzę, że tego też Pan nie zrozumiał. Frank nie napisał nigdzie, że 100% poszukiwaczy poszukuje ze zgodą właściciela tylko, że 100% takich zgód to zgody ustne, a to jest różnica, przy czym frank przesadził bo "aż" 6 promili takich zgód jest pisemna. :)


Wszyscy rozumiem wiedzą, że część poszukiwaczy kopie nielegalnie (naruszając prawo własności) ale jak to archeolog powie głośno to skandal:)
Aż chciałoby się zapytać czy coś z tym robicie i na ile to jest skuteczne ale za długo już w tym kraju żyje żeby nie wiedzieć jak to wygląda. Po najlepiej nawet przygotowanych szkoleniach i tak nic się nie zmienia i ludzie robią tak jak im wygodniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 23:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Panie Arturze. Wszyscy oczywiście wiemy, że wielu poszukiwaczy narusza prawo własności nie pytając o zgodę właściciela i nikt temu nie zaprzecza. Nie wiem tylko dlaczego wywołuje to u Pana aż tak dużą ekscytację, ponieważ jest to najmniejszy problem systemu ochrony zabytków w Polsce, a właściwie to w ogóle nie jest z nim związany. Mówiąc wprost nie rodzi to żadnych skutków prawnych związanych z samymi zabytkami, jedynie może mieć skutek związany z kodeksem cywilnym, czy kodeksem wykroczeń i to jedynie na wniosek zgłaszającego. Takie są akurat przepisy. Oczywiście takie działania nie są właściwe...Kogo Pan pyta, co z tym robimy, PZE? No więc tak, robimy, edukujemy. Robimy to co w sumie zaproponowało ze swojej strony ministerstwo zapowiadając zmiany, czyli: edukacja, nagradzanie, karanie. Hmm...my zajęliśmy się jednak edukacją, z tej drugiej strony nadal mamy na razie tylko karanie. :( Panie Arturze, mam nadzieję, że wkrótce otrzyma Pan swoją decyzję na badania i skończy się Pana nerwica natręctw na punkcie poszukiwaczy.
Czy coś nadal Pana nurtuje poza zgodą właściciela?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 23:38 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3278
Lokalizacja: Alta Ecclesia
McKane napisał(a):
Aśka72 napisał(a):
No widzę, że tego też Pan nie zrozumiał. Frank nie napisał nigdzie, że 100% poszukiwaczy poszukuje ze zgodą właściciela tylko, że 100% takich zgód to zgody ustne, a to jest różnica, przy czym frank przesadził bo "aż" 6 promili takich zgód jest pisemna. :)


Wszyscy rozumiem wiedzą, że część poszukiwaczy kopie nielegalnie (naruszając prawo własności) ale jak to archeolog powie głośno to skandal:)
Aż chciałoby się zapytać czy coś z tym robicie i na ile to jest skuteczne ale za długo już w tym kraju żyje żeby nie wiedzieć jak to wygląda. Po najlepiej nawet przygotowanych szkoleniach i tak nic się nie zmienia i ludzie robią tak jak im wygodniej.


Bierz pan widły i sprzątaj swoją stajnię Augiasza. U nas wideł od groma.
Ja tu widzę siostry, że wy niezły burdel macie w tym swoim Archeo! (J.Machulski - Seksmisja 1984)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 01:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Szanowny panie McKane, tu chodzi o to, że ktoś sztucznie napuścił archeologów na poszukiwaczy. Poszukiwacze wcale nie szukają zabytków. Przez skretyniałe łby, co nie potrafią właściwie czytać przepisów poszukiwacz musi kłamać we wniosku do wukazeta, że będzie szukał zabytków, aby się od niego odpieprzyć. Jeśli pan tak sprzyja naszej sprawie to liczę, że będzie pan próbował wyperswadować swoim kolegom o ciasnych umysłach, że ustawowa "wartość historyczna, naukowa i artystyczna" to jedynie punkt wyjścia, wymagający opracowania kryteriów. Ta wartość musi być szczególna i ponadprzeciętna, aby można było stwierdzoć, iż przedmiot należy chronić prawem. Już nie będę rozpisywał się o płaskoziemcach, którzy postulują "archeologię współczesności". To ludzie, którzy wystawiają na śmieszność naukę, którą pan reprezentuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 19:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3625
Lokalizacja: Górny Śląsk
„Uderz w stół, a nożyce się odezwą”, tak krótko można podsumować wzmożoną aktywność McKane w tym wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:20 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2004, 18:08
Posty: 693
Lokalizacja: śląsk
Panie McKane obserwuje Wasze przepyczanki slowne i prosze mi wyjasnic jako miedzynarodowy archeolog cyt.Franka "Po co nam np. 53 szkielety?",co z nimi robcie ??badania ?? przeciez wiadomo z czego i jak zbudowana jest kosc ludzka, zwierzeca ect....i prosze mi wytlumaczyc po co muzeum ponad 50 urn calopalnych stojacych na polkach a wykopanych z cmentarzyska ktorego po badaniach JUZ!!! nie ma.Wedlug wiary katolickiej jest to zbeszczeszczenie pochowkow a roba to archeolodzy ??-hieny cmentarne !!! i takie "badania" powinny byc bardzo surowo karane :x :x


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 21:06 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 502
Na te pytania saperek ja juz odpowiadalem w imieniu archeo na kilku forach.
Otoz sprawa jest banalnie prosta - to zawodowa bezplodnosc a wrecz "eunichizm" polskiej archeologii sprawaia, ze jak mongolska z przeszlosci ta horda "nibynaukowcow" atakuje kazdy obszar przestrzeni wspolnej, ktory nie umie sie obronic uzasadniajac wlasne barbarzynstwo dobrem nauki.

Gdyby byli prawdziwymi archeologami odkrywaliby nasze lokalne piramidy zapomniane lub nieznane grody, uczestniczyliby w miedzynarodowych ekspedycjach badawczych a ze sa cienkimi Bolkami to kopia smietniki, cmentarze i nasze zbiory i kolekcje...
Nie maja pomyslow na profesjonalne trwanie w zawodzie to wymuszaja dile na spoleczenstwie..
Wiele lat temu gdy SNAP wypuscil manifest - odezwe wzywajaca do walki z poszukiwaczami juz mialem pewnosc, ze wlasnie rozpoczela sie dla nich epoka zawodowej bezradnosci


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 21:19 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): poniedziałek, 3 września 2012, 22:02
Posty: 956
Archeolodzy przecież bardzo dbają o urny,szkielety,mumie.... w Polsce też?

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... go-muzeum/


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 21:25 
Offline
Wielki Przełamywacz Lodów

Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 15:12
Posty: 525
Napisałem długiego i fajnego (oczywiście w moim mniemaniu) posta ale po przeczytaniu dwóch powyższych komentarzy postanowiłem nie publikować. Nie da rady wytłumaczyć wielu rzeczy na forum nie mam więc zamiaru ani czasu. PZE podobno organizuje szkolenia związane z archeologią. Administrator tego forum jest członkiem fundacji archeologicznej (tak tak wspólnie z archeologami których tak chętnie opluwacie). Zapiszcie się na te szkolenia i będziecie wiedzieli czemu archeolodzy kopią groby (możecie też przeczytać jeden z moich postów zamieszczonych powyżej - nawet tego Panie saperek Pan nie zrobił). Ode mnie EOT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2021, 22:02 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:43
Posty: 3278
Lokalizacja: Alta Ecclesia
My wiemy dlaczego kopiecie groby. Nie potrzeba nam szkoleń


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL