Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 15:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 21:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
varo napisał(a):
Tak tak, powodzenia w dalszych rozmowach z p. Zalasińską, ten film to spalenie mostów. Owszem Lipek, mogę się z Tobą częściowo zgodzić, ale myślisz, że teraz uda się coś z Ministerstwem wynegocjować?


Akurat to nie ministerstwo ani p. Zalasińska są hamulcowymi zmian na lepsze, tylko konkretne środowisko w które wymierzony jest ten film. Środowisko, które chce zakonserwować obecny patologiczno-korupcyjny układ, z którego czerpie profity, a którego Niewieścin jest personifikacją. Takich Niewieścinów są tysiące, tylko nie wszędzie udało się archeopatusów złapać za rękę na gorącym uczynku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 21:33 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 21 listopada 2012, 14:44
Posty: 1371
Varo, Twój punkt widzenia znamy, chociażby z tematu "Co skrywa ziemia na Podkarpaciu?" :1
Widać tam w Warszawie i okresnostiach już macie współpracę z "młodymi" archeo uzgodnioną ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:23 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
varo napisał(a):
Nie podzielam tego powszechnego entuzjazmu, o pozytywnych dla nas zmianach w prawie to bym raczej zapomniał, w odwecie ( już są takie przypadki) archeo całkowicie zawieszą współpracę z detektorystami, a WKZ ty będą robić koło pióra przy pozwoleniach. Moim zdaniem ten film to strzał w stopę, a przynajmniej zaczekałbym z nim do końca rozmów w ministerstwie.


A jak się mylisz to.... ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:27 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Varo, dopuść do świadomości informacje, że nie masz pełnej wiedzy jak wyglądały konsultacje. Pamiętaj też że oficjalne rozmowy w których uczestniczyliśmy to nie wszystko. Przeczytaj również co napisał Lipek. Jeśli mimo to nie jesteś w stanie wyciągnąć właściwych wniosków to ja Cię już nie przekonam, a nawet nie mam zamiaru. Powtarzam celem nie są wszyscy archeolodzy tylko pewien układ, który również wielu archeologom doskwiera. Jeżeli ten materiał spowodował pogorszenie Twoich stosunków z archeo to przykro mi jesteś przypadkową ofiarą, a archeo na Ciebie nie zasłużył . ;) Proszę się też nie bać pogorszenia stosunków w WKZetach. W urzędach w najbliższym czasie powinno być coraz lepiej a nie gorzej o czym wkrótce, bo nie mogę wyprzedzać faktów.
O..jest i Jacek. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:38 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo chętnie bym się mylił, bo przecież kibicuję zmianom w prawie dla detektorystów, ale jak to mawiał klasyk: "przypuszczam, że wątpię". Niemniej jeżeli rzeczywiście okaże się, że nie miałem racji to chętnie zwrócę honor.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:41 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
varo napisał(a):
Bardzo chętnie bym się mylił, bo przecież kibicuję zmianom w prawie dla detektorystów, ale jak to mawiał klasyk: "przypuszczam, że wątpię". Niemniej jeżeli rzeczywiście okaże się, że nie miałem racji to chętnie zwrócę honor.

Wpłacisz stówkę na jakieś schronisko ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:02 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
Stoi! :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Varo, ja się w Tatry w lipcu wybieram to poproszę tę stówkę wpłacić do "Murowańca". Starczy mi na dwie doby. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:30 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 18 października 2017, 20:18
Posty: 52
boniek napisał(a):
Ci ludzie nie mają szacunku do zmarłych, przecież to groby przodków. Czym sobie zasłużyli by ich szczątki pakować jak śmieci do reklamówki, czy rozwlekać po cmentarzysku za pomocą ciężkiego sprzętu!? Ani to profesjonalne, ani naukowe, ani ludzkie, a pani nie czuje jakiegoś nawet dysonansu, czy niesmaku! Ciekawe ile już ma na koncie podobnych spraw i reklamówek z ludźmi rzuconymi w kąt.


No proszę kolegi miejmy miarę cóż znaczą takie drobnostki w obliczu barbarzyńskiego pozyskania bezcennych artefaktów przy użyciu detektora metali np. unikatowej łyżki aluminiowej z późnej epoki Gierka i tu należny zwrócić z całą gromiącą mocą odpowiednie służby w granatowych kombinezonach, bijące serce partii ............ yyyy chciałem powiedzieć państwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: wtorek, 2 lutego 2021, 01:04 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 13 października 2009, 14:56
Posty: 1095
Lokalizacja: Warszawa
Nietajenko napisał(a):
Varo, ja się w Tatry w lipcu wybieram to poproszę tę stówkę wpłacić do "Murowańca". Starczy mi na dwie doby. ;)


pożywiom - uwidim :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2021, 11:13 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Oby Was nie chcieli jeszcze ukarać za wejście na ten teren! Tu podobna sprawa tylko tycząca się lasów i osoby, która ujawniała wycinkę cennych drzew.

https://twitter.com/Nasze_Lasy/status/1357590473192439809


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2021, 12:32 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2016, 17:53
Posty: 86
Lokalizacja: PL.
,,Ale po co o tym mówić, to niedobra jest,, :lol: Dobra robota :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: środa, 10 lutego 2021, 18:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
A jak wyglądają tarcia wewnątrz archeobiznesu, przykład takiej wojenki: Toruń i "Solaris Center" https://cutt.ly/VkYOrA0

Cytuj:
29 września 2009

Archeolodzy protestują przeciwko decyzjom koserwatora [wideo]

- Żądamy uchylenia decyzji, która wstrzymała wykopaliska - mówią pikietujący archeolodzy. Dziś są bez pracy, a inwestycja, która ma dać pracę kilkuset torunianom stoi w miejscu. Badania wstrzymał wojewódzki konserwator zabytków.

- Chcemy, żeby konserwator równo traktował podmioty archeologiczne, a my mamy wrażenie, że jest stronniczy i chroni interesy UMK - mówi archeolog Marek Słupczewski.

- Będziemy protestować do skutku, aż wreszcie będziemy mogli dokończyć prace archeologiczne - dodaje Adrian Pawlukiewicz, pracownik archeologiczny.

Pracownicy firmy archeologicznej od kilku miesięcy walczą o możliwość wykonania prac na terenie, gdzie Irlandzka Grupa Inwestycyjna chce postawić nowoczesne centrum handlowe "Solaris Center". Problem w tym, że prace blokuje wojewódzki konserwator zabytków, który żąda, aby na terenie wykopalisk pojawił się nowy kierownik, gdyż obecny stracił jego... zaufanie. A firma tej prośby nie zamierza spełnić.

Tymczasem bez zakończenia prac archeologów inwestor nie może rozpocząć budowy.

Załącznik:
Screen-Shot-02-10-21.jpg

cd.: https://cutt.ly/7kYA0IY, wybrane fragmenty:
Cytuj:
11 stycznia 2010

Koniec wojny archeologów. W końcu ruszy budowa Nowego Centrum Torunia?

Irlandzka Grupa Inwestycyjna może dokończyć badania archeologiczne przy Uniwersamie. Jest też nowy kierownik badań i firma, która poprowadzi prace.

Decyzję o możliwości kontynuacji prac podjął wojewódzki konserwator zabytków pod koniec zeszłego tygodnia. Warunkiem wznowienia wstrzymanych przez instytucję badań było odsunięcie od nich Lidii Grzeszkiewicz-Kotlewskiej. Choć oficjalnie IGI nie zerwała jeszcze współpracy z dotychczasową firmą archeologiczną, to zaproponowała inną grupę archeologów, którzy badania mają dokończyć.

Skąd ten konflikt?

Wojna w środowisku archeologów wybuchła w marcu 2009 roku, tuż po wejściu pracowników Grzeszkiewicz-Kotlewskiej na grunty IGI. Wtedy to Sambor Gawiński, wojewódzki konserwator zabytków wstrzymał prace, dowodząc, że są prowadzone niezgodnie ze sztuką archeologiczną.
Grzeszkiewicz-Kotlewska odwołała się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który po pięciu miesiącach przywrócił prace. Te trwały jednak tylko miesiąc, gdyż konserwator ponownie zablokował wykopaliska, żądając odsunięcia od badań kierowniczki badań. Tym razem ministerstwo przychyliło się do zarzutów Gawińskiego, a Irlandczycy postanowili wyznaczyć inną osobę, która już niedługo zacznie kontynuowanie badań. Przerwa trwa od września 2009 r.

Oficjalnie inwestor nie chciał ujawniać, kto zajmie miejsce Grzeszkiewicz-Kotlewskiej. Nam udało się dowiedzieć, że badaniami zajmie się firma Akme z Wrocławia, a nowym kierownikiem badań został Michał Stefanowicz. Jeszcze w środę o tym, że już nie pracuje przy wykopaliskach, nie wiedziała sama zainteresowana.

- Nie dostałam żadnego pisma w tej sprawie, ale jestem zmęczona całą sytuacją, więc z chęcią zajmę się zleceniami, których z powodu wstrzymania prac nie mogłam wykonywać - przekonuje Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska. - Nawet nie liczę strat, które poniosłam przez zablokowanie badań.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: czwartek, 11 lutego 2021, 14:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Konserwator m w tym wypadku 100% racji, Kotlewska prowadziła wykopaliska w tym miejscu w sposób skandaliczny, bez żadnego nadzoru, z naruszeniem wszelkich zasad. W tym miejscu w średniowieczu była rzemieślnicza dzielnica Torunia, przedmieścia, kościół i cmentarz. Nie musze chyba mówić, co leżało na hałdach z tej inwestycji :)

Dodam tylko, że Kotlewska miała za te wykopaliska sprawę w prokuraturze. Jest członkiem SNAPu i nienawidzi detektorystów, o których mówi wyłącznie per "złodzieje". Uniwersam to taka nasza lokalna legenda w stylu "kurła, kiedyś to było..." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE News- Ciemna strona archeobiznesu cz.1
PostNapisane: czwartek, 11 lutego 2021, 17:25 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:30
Posty: 762
tak się zastanawiam, czy dbałość o zabytki danego archeologa nie jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu nienawiści w stosunku do poszukiwaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL