Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 09:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obrazek
PostNapisane: czwartek, 16 maja 2019, 13:50 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 17 grudnia 2011, 12:54
Posty: 150
Witam
Nie wiem czy nie jest nadużyciem z mojej strony wrzucenie takiego szkicu do tego działu, ale myślę że tematycznie jest związany z czasami wojen napoleońskich i pod względem artystycznym też nie najgorszy. Uwagę zwraca siedzący Pan- czy to Książę Józef Poniatowski? Czterej żołnierze przed drzewem to piechota czy grenadierzy- Polacy? Ci w bikornach to oficerowie czy generałowie epoki napoleońskiej? Nie mam natomiast pojęcia co do postaci w "turbanie".
Może ktoś rozszyfruje czy to scenka rodzajowa czy też radosna twórczość, ewentualnie wypowie czy umundurowanie i uzbrojenie jest zgodne z historycznym.
Wymiary obrazka z awersu to 130x175 mm, kartka na rewersie to 175x265 mm.
Dziękuję za pomoc.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Obrazek
PostNapisane: sobota, 18 maja 2019, 20:05 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Panowie z przodu wyglądają na piechociarzy Legii Nadwiślańskiej.
Charakterystyczne, że nie mają długich regulaminowych spodni, tylko krótkie + zapinane guzikami kamasze.
Autor obrazka albo zrobił błąd, albo przeciwnie- wiernie odtworzył rzeczywistość, bo skądinąd wiadomo, że był wielki problem z dostawą spodni polskiego kroju i żołnierze z przymusu nosili nieregulaminowe spodnie wraz z kamaszami typowe dla piechoty francuskiej.
Pan w turbanie, to pewnie ma być gwardzista mamelucki, ale raczej to fantazja artysty.
Niedoszły książę Poniatowski też wydaje się mocno przestylizowany. Wprawdzie słynął z pogardy dla regulaminowego stroju, ale chyba nie nosił cywilnych pantofli do fraka mundurowego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL