Teraz jest wtorek, 23 czerwca 2026, 23:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 października 2004, 09:34 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 28 listopada 2002, 01:00
Posty: 1278
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Pięknie rozwiązaliście między sobą te małe niesnaski i z tego powodu jestem z Was dumny :) Potrafiliście osiągnąć kompromis - brawo. To czego sami nie skasowaliście skasowałem ja (posty o kasowaniu postów też).

Jeśli chodzi o maskowanie fortów to w armi Austriackiej był to bardzo rozbudowany dział sztuki fortyfikacyjnej. W twierdzach maskowano zielenią wszystko co tylko się dało! Forty, drogi, mosty, koszary, magazyny itp. Projektowano całe kurtyny zieleni mające ukryć budynki a nawet zafałszować rzeźbę terenu! Np w krakowie większość dróg obsadzonych szpalerami akacji, topoli i kasztanów to właśnie zamaskowane drogi strategiczne twierdzy (rokadowe lub dojazdowe).
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 października 2004, 23:06 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 29 czerwca 2003, 00:00
Posty: 180
Lokalizacja: Kraków
Zgadzam się:) Rzeczywiście z tematu można sie wiele dowiedzieć i dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Mam nadzieje, że temat będzie sie dalej rozwijał dla wspólnego poszerzenia wiedzy..

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL