Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 05:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 maja 2003, 18:45 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Pręty zbrojeniowe nie były powodem przerwania pracy!!! Były raczej sygnałem, że niemcy w tym miejscu intensywnie pracowali, czyli mieliśmy dzięki nim potwierdzenie. Teraz wejście do 4 jest o ile się orientuję odkopane, ale faktycznie swego czasu jakiś "życzliwy" odstzelił wejście do w/w sztolni. Nie była to zresztą jedyna odstrzelona sztolnia - w ten sam sposób potraktowano min. jedną ze sztolni w pobliżu Srebrnej Góry. <BR> <BR>pozdrawiam <BR>Muzzy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 maja 2003, 08:08 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Zaraz obok domniemanego wejścia odkopaliśmy cały fundament betonowy, prawdopodobnie pod kompresory, tak więc jest to jakiś dodatkowy ślad. Co do kopania to jest o tyle pechowo, że teren w tym miejscu także został wydzierżawiony <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_frown.gif"> Zobaczymy jak to będzie - ostatnio się dowiedziałem, że przynajmniej część ekipy która tam teraz pilnuje kopała ze mną koło żabnika <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_biggrin.gif"> - może jakoś się uda dogadać i trochę pogrzebać w ziemi...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2003, 10:06 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 23 lipca 2002, 00:00
Posty: 19
Lokalizacja: Dolny Śląsk
...Włodarz - tak obecnie prezentuje się wejście do sztolni nr 3.
Prace przy kompleksie cały czas zmierzają do udostępnienia go turystom.
Kiedy to nastąpi ? - nie orientuję się, może w bieżącm roku, kto wie?!
Pozdrowionka.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 sierpnia 2003, 12:34 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lipca 2003, 00:00
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław
Byłem koło Włodarza i rozmawiałem z jednym z pracowników i powiedział mi że dobrze będzie jak za rok otworzą pierwszą w pełni profesjonalną trasę.
Zrobiłem trzy zdjęcia , może ktoś ma coś więcej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 31 sierpnia 2003, 15:45 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2003, 00:00
Posty: 39
Lokalizacja: Kraków
Byłem przy włodarzu wczoraj i nie wylgąda to zachęcająco, powstanie to samo co w Walimiu i koniec z exploracją na własną ręke :(
Teren jest ogrodzony (da sie przeskoczyć) ale są psy a koleś który tam był nie raczył nawet podejść :evil:

Jeśli ktoś mi wskaże zasypane wejście do kompleksu jestem w stanie go odkopać ale nie bede płacił za bilet

Dobrze ze gontowej nigdy nie ruszą :D myśleliście kiedyś żeby spróbować oszalować chodniki na gontowej? dużo tam drzew...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 listopada 2003, 00:19 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 11 marca 2003, 01:00
Posty: 13
Lokalizacja: wrocław
co tam teraz sie dzieje, "po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! cisza :anty :anty :anty :anty :anty :anty


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 grudnia 2003, 15:18 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2003, 01:00
Posty: 13
Lokalizacja: Poznan
Co teraz sie dzieje, sam bym chcial wiedziec:) jakies 2 czy 3miesiace temu teren byl juz od dawna ogrodzony, wyrownany, krzaki powycinane. Przygotowane juz byly jakies stoly czy wiaty dla turystow, rosla sobie trawka, stal czolg, Skot i spiewaly ptaszki:). Niestety trudno bylo sie dowiedziec konkretow na temat prac podziemnych. Odkopane byly wejscia do sztolni od strony Walimia, a zasypane zostalo wejscie "4", czyli "1", czyli "2" (wiadomo, o ktore chodzi:). Przy drodze od Jugowic staly juz tablice na temat "Skansenu Riese", szykowany byl duzy parking niedaleko terenu kompleksu.

Z ciekawostek: reportaz na temat udostepniania Wlodarza pojawil sie w jakiejs szwabskiej telewizji. Polegal na tym, ze na zmiane pokazywano jakichs wiezniow, trupy, a miedzy nie wstawiano usmiechnietego wlasciciela terenu, ktory chcial zrobic przyjemnosc jakims dzieciakom i wozil je czolgiem. To wszystko z dodatkiem glupiego komentarza. Tak, jakby Polacy chcieli urzadzac sobie imprezy w takim miejscu. Szwaby zapomnialy chyba, kto wywolal wojne i kto powinien za nia odpowiedziec:). Po prostu noz sie otwiera. :mg: :mad:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 grudnia 2003, 13:17 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2002, 01:00
Posty: 570
Mam to na wideo. To był "Report aus München" 14.06.03 na ARD.
Artykuł: http://www.br-online.de/daserste/report ... 003/00037/
Właśnie że Niemcy są już od dawna antymilitarnie wychowywani. Chcą to teraz do innych krajów eksportować a tu masz. Niestety nie rozszyfrowali jeszcze polskiej psychiki :666 . Polskie dzieci może nie lubią Hitlera ale na czołgu to się chętnie przejadą i poczytają trochę o nazi-ufo (w artykule). :hahaha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 grudnia 2003, 14:37 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): piątek, 30 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 523
Lokalizacja: Łaziska Górne/Górny Śląsk
Witam Wszystkich serdecznie!!!!
A teraz konkretnie do PMX!!!!!!!! Kolego nie podoba mi się jak obrażliwie się wysławiasz o narodzie Niemieckim (szwaby)Jest to nie fajnie z Twojej strony.
To FORUM odwiedza bardzo dużo ludzi i to także obywateli niemieckich,jak i pochodzenia niemieckiego.Więc nastepnym razem jak będziesz chciał coś napisać,to najpierw się zastanów i przemyśl to dokładnie a potem pisz.
Bez obrazy i nie obelżywie pozdrawiam SZPERACZ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: włodarz
PostNapisane: środa, 7 stycznia 2004, 18:36 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2004, 18:25
Posty: 2
Włodarz już nigdy nie będzie taki jak kiedyś. Na zawsze stracił swój jedyny w swoim rodzaju klimat. Zwróccie uwagę na to jak szybko zmienia się to wszystko. Jak tak dalej pójdzie to i Jugowice udostępnią do zwiedzania :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL