Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bunkry na Rudzie Śląskiej
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2004, 16:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2004, 15:52
Posty: 205
Lokalizacja: Ruda Śląska (Bikowine,Kochlowitz), Żory, Southampton
Witam , jak w/w napisałem w moim mieście mamy kilka bunkrów , bodajże z ii wojny światowej. Przekopane przez małolatów, ale nie wszystko.

troszke tego jest. Jak skombinuje cyfrówkę to zrobię foto.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 kwietnia 2004, 19:28 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
W twoim miescie masz spory fragment-i wiekszosc ilosciwa Slaskiego Obszaru Warownego.
Ciekawa jest rowniez linia fortyfikacji niemieckich-nieomal na wprost polskich-o nich sie bardzo malo pisze.

ps.Przypominam ze za tydzien impreza bunkrowa - o tym w innym poscie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 6 maja 2004, 21:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2004, 15:52
Posty: 205
Lokalizacja: Ruda Śląska (Bikowine,Kochlowitz), Żory, Southampton
jms-bytom napisał(a):
W twoim miescie masz spory fragment-i wiekszosc ilosciwa Slaskiego Obszaru Warownego.
Ciekawa jest rowniez linia fortyfikacji niemieckich-nieomal na wprost polskich-o nich sie bardzo malo pisze.

ps.Przypominam ze za tydzien impreza bunkrowa - o tym w innym poscie.



kochany kwatermistrzu był bym bardzi wdzięczny za troszke szczegółowsze informacje na ten temat , we wszelakiej postaci np. linki, książki itp
z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 8 maja 2004, 17:10 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2004, 15:52
Posty: 205
Lokalizacja: Ruda Śląska (Bikowine,Kochlowitz), Żory, Southampton
radzio22 napisał(a):
jms-bytom napisał(a):
W twoim miescie masz spory fragment-i wiekszosc ilosciwa Slaskiego Obszaru Warownego.
Ciekawa jest rowniez linia fortyfikacji niemieckich-nieomal na wprost polskich-o nich sie bardzo malo pisze.

ps.Przypominam ze za tydzien impreza bunkrowa - o tym w innym poscie.



kochany kwatermistrzu był bym bardzi wdzięczny za troszke szczegółowsze informacje na ten temat , we wszelakiej postaci np. linki, książki itp
z góry dzięki


coś tam wiem tylko cięzko cokolwiek skombinować na ten temat ale jakcoś to dawajcie znać w nowym poście górnośląskie centrum informacji :) :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2004, 19:57 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Sorki-nieczesto zagladam w ten dzial .
http://149.156.142.12/ows/index.htm
to link do w/g mnie najlepszej strony p slaskich fortyfikacjach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2004, 21:52 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2004, 15:52
Posty: 205
Lokalizacja: Ruda Śląska (Bikowine,Kochlowitz), Żory, Southampton
dzięki , bardzo przydatna rzecz i dużo miejsc , które już odwiedziłem z moich okolic np. punkt oporu Lipiny, punkt oporu Godula, Ruda Chebzie, Wirek i inne....

Koło tych to jestem conajmniej raz dziennie, ale większość już dawno zamknięta, zabezpieczona i spenetrowana .... ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 maja 2004, 13:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Radzio-bezposrednio przy samym betonie trudno cos trafic ale w najblizszej okolicy bywa sporo ciekawych fantow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 czerwca 2004, 18:20 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2004, 15:52
Posty: 205
Lokalizacja: Ruda Śląska (Bikowine,Kochlowitz), Żory, Southampton
czesc JMs :? ik ale w jakich to mniej więcej moich okolicach pola, łąki, koło bunkrów ????? gdzie mam szukać w tych NASZYCH okolicach mniej więcej i jak ??? ;)


Bo same bunkry czy tez zejscia tunelami (poza kanalizacją) pozamykane w wiekszosci przypadkow

PZDR


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL