https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Gdynia, Gdańsk, Sopot, Rumia, Reda, Wejcherowo https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=1415 |
Strona 1 z 3 |
| Autor: | MieszkoT [ środa, 26 lutego 2003, 15:23 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Poszukuje w miarę normalnych ludzi do szukania różnych "skarbów" und do szlajania się po bunkrach i innych przed i po wojennych budowlach. <BR>Pozdrawiam i niech szczeście będzie z wami!!! |
|
| Autor: | SvisT [ niedziela, 18 maja 2003, 11:43 ] |
| Tytuł: | |
Hejka !!! <BR>Popierwsze Wejherowo pisze sie przez samo "h" .Mam pytanie czy wiesz gdzie znajduja sie jakies bunkry w poblizu Wejherowa ? |
|
| Autor: | karas1979 [ niedziela, 18 maja 2003, 13:50 ] |
| Tytuł: | |
Wejcherowo pisze sie przez "ch", ale ty chyba naprawde mieszkasz w Wejherowie skoro nie wiesz gdzie w Wehcherowie sa jakies schrony. |
|
| Autor: | Muldgaard [ niedziela, 18 maja 2003, 14:56 ] |
| Tytuł: | |
Wejherowo pisze się przez samo "h" karas1979 !<BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Muldgaard dnia 2003-05-18 14:57 ]</font> |
|
| Autor: | Toper [ niedziela, 18 maja 2003, 18:04 ] |
| Tytuł: | |
Co drugi z Was ma racje <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Prawidłowa nazwa to <!-- BBCode Start --><B>Wejherowo</B><!-- BBCode End -->. <BR>Miasto załozone przez Jakuba Wejhera w 1643r. <BR>W tym samym roku król Władysław IV Waza zatwierdził statut miasta. <BR>Ale autor, pisząc ten post nie to miał na mysli, chodziło o bunkry. |
|
| Autor: | El Loco [ poniedziałek, 19 maja 2003, 11:07 ] |
| Tytuł: | |
Generale Toper! <BR>Gratuluję iście salomonowego rozwiązania problemu literki h(ch) <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/number1.gif"> <BR>Powinniście dostać za to awans obywatelu. <BR>Przepraszam, że pisze nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Pozdrawiam wszystkie literki H(Ch). |
|
| Autor: | MieszkoT [ poniedziałek, 19 maja 2003, 17:44 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Gratuluje (sobie też znajomości ortografi) A propo bunkrów i terenów podobnych to najleprzym źrudłem jest biblioteka. Jeśli poprosisz to dostaniesz potrzebne wiadomości praktycznie do ręki. <BR>Pozdrawiam MieszkoT |
|
| Autor: | KleryK [ wtorek, 21 października 2003, 23:22 ] |
| Tytuł: | |
Mieszko ty zyjesz ? wysylalem do ciebie kiedys mejla :) tak mi sie wydaje i odpowiedzi nie uzyskalem hehe :) Pozdrawiam |
|
| Autor: | Pit stary [ środa, 22 października 2003, 20:58 ] |
| Tytuł: | |
a moze jakis bunkrowiec z Gdanska ma ochote odswierzyc(czesciowo odkopac) zapomniany bunkier? Potrzeba conajmniej 2-3 kopaczy. Pozdrawiam Pit |
|
| Autor: | sas3sas [ sobota, 25 października 2003, 00:14 ] |
| Tytuł: | Bunkry itp |
Jestem zainteresowany :) Hmmm czy czasem nie Pisałem do ciebie ? sas Elbląg :gun: |
|
| Autor: | Pit stary [ sobota, 25 października 2003, 09:50 ] |
| Tytuł: | |
troche masz daleko, ale nie szkodzi - mysle, ze zostawie to na czas zimoway jak juz nie bardzo bedzie mozna kopac w lesie. Pozdrawiam |
|
| Autor: | KleryK [ poniedziałek, 27 października 2003, 16:30 ] |
| Tytuł: | |
Pit :) nie wiem czy ci onyx mowil ale ja chetny zawsze do spolecznej pracy ! w ogóle wiesz cos moze o schronie pod obecnym budynkiem solidarnosci i archiwum panstwowym przy ulicy waly piastowskie. Wchodzilem tam w czerwcu przez otwor wentylacyjny na terenie I LO :) opustoszale ale fajnie sie chodzi. Chcesz fotki ? |
|
| Autor: | arkady [ poniedziałek, 27 października 2003, 20:23 ] |
| Tytuł: | |
Ten schron pod Solidarnością jest opuszczony? OC nie trzyma na nim łapy? Jeżeli można, porosiłbym też o jakąś próbkę zdjęć tego obiektu. A czy można wiedzieć gdzie jest ten schron do odkopania? Albo przynajmniej co to za budowla? Pozdrawiam A |
|
| Autor: | KleryK [ poniedziałek, 27 października 2003, 20:51 ] |
| Tytuł: | |
Schron jest opuszczony. Kilka lat temu mieszkali w jednej czesci bezdomni dopoki dokladnie go nie zamkneli. Sa 3 wejscia. 1 to na terenie archiwum panstwowego , 2gie do budynku solidarnosci 3cie na ulice waly piastowskie ( taki ceglany mur i schody wzdluz niego ) przy chodniku zaraz na wysokosci I LO ale wejscie jest zaspawane blachami. Obszedlem caly schron i nawet swiatlo dziala :D. Jest czysto z wyjatkiem czesci gdzie urzedowali bezdomni. Opuszczony na 100% bo zdewastowana aparatura do wentylacji i kible. Kto chce fotki dawac mejla ! Wyslalem je do odkrywcy w sierpniu bocian mial umiescic ale wulgaryzm zrobil :) a mowil ze swietne hehe to fragment mojego opisu : W centrum Gdanska , podczas wagarow kolo mojej szkoly znalazlem dziwne wejscie w ziemi ( na zdjeciu ). Zaopatrzywszy sie w latarke, zeszyt, dlugopis i kolegow weszlismy i przeciskajac sie waskim niecaly metr na metr zalamujacym sie tunelem doczolgalismy sie do pokoiku. Zdewastowanego pelnego siedzen , szafek i odkurzacza :). Po wyjsciu z pokoiku znajduje sie pomieszczenie z wentylatorami,turbinami?. Zwiedzilismy caly schronik. Znajduje sie on pod jednym budynkiem archiwum,szkolnym i solidarnosci. Sa 3 wejscia . Jedno na terenie archiwum (wejscie nr 3 ), jedno prawdopodobnie do budynku solidarnosci po schodkach(wejscie nr 2 ) i jedno do ul. Waly Piastowskie(zaspawane). W srodku panuje porzadek w czesci blizej szkoly oraz dewastacja i brud przy wejsciu wychodzacym na terenie archiwum ( prawdopodobnie bezdomni tam mieli swoja dziuple sadzac po resztkach ubran win i innych rzeczy codziennego uzytku ) . Dziala oswietlenie :) Sa 2-3 wlaczniki. Genralnie zadnych skarbow nie znalazlem ale miejsce w samym centrum i ciekawe jak ktos lubi schrony stare i lubi czolgac sie w tunelach malutkich po kilkanascie metrow :) to zapraszam, Ciekawym pomieszczeniem jest w czesci przy wejsciu do archiwum panstwowego pokoik z jakas ponad setką obudów od komputerow(zdjecie ). Pudelkami z dziesiatkami bezpiecznikow wtyczek i innych rzeczy z komputerow raczej z epoki 286-486. Podczas gdy koledzy chodzili i halasowali za bardzo ktos wyszedl z wejscia nr 2 , wiec uciekli . Budynek jest wiec pod opieka ktorejs z 2 instytucji skoro oswietlenie oraz kontakty dzialaja( w czesci bezdomnych jest farelka ). Pochodzenie schronu : Generalnie trudno mi to okreslic bo nie znam sie na tym . Budowa to zelbet ale jest wiele miejsc budowanych z cegiel i tylko otynkowanych ( moze stary niemiecki schron przerobiony ? ) kazdy z szybow wychodzacych na powieszchnie posiada stalowe drzwiczki z gumową uszczelką. Drzwi wieksze oddzielajace wejscia do schronow od calego, ze tak to brzydko nazwe, "kompleksu" takze posiadaja gumowe uszczelki. Jedno tylko wejscie znajduje sie w miejscu dostepnym dla ludnosci, miedzy chodnikiem a ulica . Jest zejscie po schodkach i zaspawana brama (zdjecie wejscie nr 1 ) . |
|
| Autor: | KleryK [ poniedziałek, 27 października 2003, 21:02 ] |
| Tytuł: | |
arkady wyslalem ci 2.5mb :D zdjec mam nadzieje ze nie masz modemu hehe :) a tylko 30% zdjec. |
|
| Strona 1 z 3 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|