Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 20:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Forty Bema
PostNapisane: niedziela, 25 stycznia 2004, 20:51 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 20 stycznia 2004, 22:31
Posty: 36
Witam

interesują Mnie Forty Bema w Warszawie czy Ktoś może wie gdzie można
znaleźć inormacje o nich (szukałem w necie ale bez rezultatu :? )?
Ewentualnie czy ktoś chodził z piszczałką po nich
(jeśli tak to z jakim rezultatem)?

Pzdr
Konrad


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: odp
PostNapisane: poniedziałek, 26 stycznia 2004, 13:54 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 27 listopada 2002, 01:00
Posty: 186
Lokalizacja: Warszawa
Poczytaj tu http://www.forty.phg.pl/home.php

Wejdz w :Warszawa...a potem fort P-Parysów (Bema)

...a jak masz jeszcze jakies pytania napisz do autora tej strony....bardzo sympatyczny czlowiek

pozdrawiam - entralizo

Ps.
Nie chodzilem tam z piszczalka....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 stycznia 2004, 15:00 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 grudnia 2003, 01:07
Posty: 314
Witam!!
Mieszkam niedaleko Fortów Bema i kilkakrotnie w zeszłym sezonie miałem okazje po nich pochodzić.Ostatnimi czasy miejsce to stało się bardziej cywilizowane .Mam tu na myśli to że :porobiono alejki i ławeczki, oczyszczono fosę,wycięto wiele drzew i krzaków,a na zienmych nasypach na budynkach położono folie nasypano nowej ziemi i posadzono krzewy . W centralnej części fortu znajduje sie tzw "piknik"tj restauracja z niejscem na grila. Wszystko to sprawia że kręci się tam dość dużo osób i miejsce zaczyna przypominać park. Co do najbliższych terenów okalających forty planowana jest budowa osiedla domów [są już nawet tablice informacyjne].Co do szukania to teren jest miejscami bardzo zaśmiecony, w ziemi są fragmenty wysadzonych [ponoć ] budynków ,dużo gruzu .Osobiście znalazłem tam ładnego orzełka z lat 50 ,1-wojenny francuski guzik,i troche 1-wojennej ślepej amunicii[ nie wiem czy na forum moge wystawić skany amunicii].Jednak to nie przesądza o tym że nie można tam jeszcze czegoś ciekawego znalezc Jeżeli nie przeszkadzają ci ciekawscy ludzie można pochodzić bo to zdzje się ostatni moment

PS ORŁA MOŻESZ ZOBACZYĆ W DZIALE ZNALEZISKA

Pozdrawiam PIŁA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 stycznia 2004, 21:28 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 20 stycznia 2004, 22:31
Posty: 36
Wielkie dzięki

Pozdrawiam

Konrad


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL