https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Palenie poniemieckiego sprzętu wojskowego
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2211
Strona 1 z 1

Autor:  webcioLubliniec [ środa, 25 czerwca 2003, 19:03 ]
Tytuł: 

Słyszałem, że w oklicach Lublińca, na poligonie w Czarnolesie (czy jakoś tak) palono poniemiecki sprzęt. Wie ktoś coś o tym?

Autor:  Grzebiuszka [ środa, 6 sierpnia 2003, 00:12 ]
Tytuł: 

Podobne miejsce palenia sprzętu w 1945 r znajduje się w okolicach Tychów.O Lublińcu nie słyszałem.pozdrawiam ,Grzebiuszka

Autor:  demolka [ wtorek, 27 stycznia 2004, 13:33 ]
Tytuł: 

Witam. Znasz może jakieś szczegóły palenia sprzętu pod Tychami. Znalazłem cztery takie
ale mogłem coś przegapić.

Autor:  mirek [ wtorek, 27 stycznia 2004, 18:14 ]
Tytuł: 

jakies ciekawe fanty w takich miejsach? ja widziałem kiedys jak palono w Gliwicach współczesne mundury, pasy, cholera wie co jeszcze. ale niewiele po tym zostało...

Autor:  demolka [ środa, 28 stycznia 2004, 00:24 ]
Tytuł: 

Głównie amunicja to Mauzera i łuski w większości porozrywane. Stalowe łuski dużego kalibru w podstawie ma 129 mm a wysokości ok. 900mm znalazłem jedną sztukę taką dorodną w dodatku dziurawą jak Szwajcarski ser po czyszczeniu z tej łuski została mi gustowna popielniczka. Sto metrów dalej znalazłem trzy aluminiowe zapalniki. Same miejsca
gdzie zostało to wszystko zdetonowane to do dzisiaj zachowane ogromne leje.

Autor:  jms-bytom [ czwartek, 29 stycznia 2004, 19:49 ]
Tytuł: 

demolka-nie przekreslaj tak tych miejsc-moze byc tam wiele wiecej ciekawych fantow.
W okolicy Tych planuje byc w sobote.Mozna by tam zerknac.

Autor:  demolka [ czwartek, 29 stycznia 2004, 22:14 ]
Tytuł: 

Czy mam przez to rozumieć że probonujesz wspólny wypad na mały rekonesans.

Autor:  jms-bytom [ piątek, 30 stycznia 2004, 00:10 ]
Tytuł: 

No mozemy sie umowic na sobote.Plany byly zwiazane z wrzesniem 39..ale ten moze poczekac.
Jesli sie piszesz to daj znac na maila jms-bytom@wp.pl

Autor:  Wall [ piątek, 4 czerwca 2004, 13:19 ]
Tytuł: 

Witam. Czy mogłbyś "Grzebiuszka" bardziej sprecyzować te miejsca palenia sprzętu koło Tychów. Mieszkam w Tychach ale słyszałem od JMS-a :) zresztą, tylko o Czułowie. Byłbym wdzięczny. Może byc na priva. Pzdr. Wall.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/