https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Palenie poniemieckiego sprzętu wojskowego https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2211 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | webcioLubliniec [ środa, 25 czerwca 2003, 19:03 ] |
| Tytuł: | |
Słyszałem, że w oklicach Lublińca, na poligonie w Czarnolesie (czy jakoś tak) palono poniemiecki sprzęt. Wie ktoś coś o tym? |
|
| Autor: | Grzebiuszka [ środa, 6 sierpnia 2003, 00:12 ] |
| Tytuł: | |
Podobne miejsce palenia sprzętu w 1945 r znajduje się w okolicach Tychów.O Lublińcu nie słyszałem.pozdrawiam ,Grzebiuszka |
|
| Autor: | demolka [ wtorek, 27 stycznia 2004, 13:33 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Znasz może jakieś szczegóły palenia sprzętu pod Tychami. Znalazłem cztery takie ale mogłem coś przegapić. |
|
| Autor: | mirek [ wtorek, 27 stycznia 2004, 18:14 ] |
| Tytuł: | |
jakies ciekawe fanty w takich miejsach? ja widziałem kiedys jak palono w Gliwicach współczesne mundury, pasy, cholera wie co jeszcze. ale niewiele po tym zostało... |
|
| Autor: | demolka [ środa, 28 stycznia 2004, 00:24 ] |
| Tytuł: | |
Głównie amunicja to Mauzera i łuski w większości porozrywane. Stalowe łuski dużego kalibru w podstawie ma 129 mm a wysokości ok. 900mm znalazłem jedną sztukę taką dorodną w dodatku dziurawą jak Szwajcarski ser po czyszczeniu z tej łuski została mi gustowna popielniczka. Sto metrów dalej znalazłem trzy aluminiowe zapalniki. Same miejsca gdzie zostało to wszystko zdetonowane to do dzisiaj zachowane ogromne leje. |
|
| Autor: | jms-bytom [ czwartek, 29 stycznia 2004, 19:49 ] |
| Tytuł: | |
demolka-nie przekreslaj tak tych miejsc-moze byc tam wiele wiecej ciekawych fantow. W okolicy Tych planuje byc w sobote.Mozna by tam zerknac. |
|
| Autor: | demolka [ czwartek, 29 stycznia 2004, 22:14 ] |
| Tytuł: | |
Czy mam przez to rozumieć że probonujesz wspólny wypad na mały rekonesans. |
|
| Autor: | jms-bytom [ piątek, 30 stycznia 2004, 00:10 ] |
| Tytuł: | |
No mozemy sie umowic na sobote.Plany byly zwiazane z wrzesniem 39..ale ten moze poczekac. Jesli sie piszesz to daj znac na maila jms-bytom@wp.pl |
|
| Autor: | Wall [ piątek, 4 czerwca 2004, 13:19 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Czy mogłbyś "Grzebiuszka" bardziej sprecyzować te miejsca palenia sprzętu koło Tychów. Mieszkam w Tychach ale słyszałem od JMS-a :) zresztą, tylko o Czułowie. Byłbym wdzięczny. Może byc na priva. Pzdr. Wall. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|