https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Wałbrzych - tunel https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2866 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Krzysiek(?) [ wtorek, 23 września 2003, 20:15 ] |
| Tytuł: | Wałbrzych - tunel |
Witam Dostałem właśnie dzisiaj informację, że ktoś kopał w tunelu kolejowym w Wałbrzychu, oraz nad nim, czy może ktoś ma więcej informacji?? Pozdrawiam Krzysiek(?) :que |
|
| Autor: | past [ czwartek, 25 września 2003, 07:41 ] |
| Tytuł: | |
czytałem gdzieś ostatni ,że kopali starzy znawcy tego tematu nie pamiętam , może w Odkrywcy????? w każdym razie zero efektóe |
|
| Autor: | Sabat_prv [ wtorek, 30 września 2003, 08:43 ] |
| Tytuł: | Tunel |
Chodzi zapewne o sprawe 65 kilometra na trasie kolejowej z Wroclawia do Walbrzycha. Mial sie tam znajdowac tunel, do ktorego wjechal pociag z calym skladem (sa tezy, ze mogly tam byc chemikalia). Niejaki Pan Slowikowski przeprowadzal tam poszukiwania, ale z braku efektow i zatargu ze sluzbami kolejowymi prac zaprzestano. Najlatwiej dojechac do tego miejsca skrecajac na Lubiechow (na "rondzie" w lewo i droga do torow, pozniej torami w lewo i po kilkunastu metrach pownno byc widac miejsce poszukiwan). Sprawa byla opisana w jednym w przedostatnim numerze Odkrywcy i w ktorejs z ksiazek Lamparskiej Ja znalazlem tam tylko fragmenty porcelany Siemensa z linii wys. napiecia, ale chyba z pobliskiego gospodarstwa. |
|
| Autor: | Krzysiek(?) [ wtorek, 30 września 2003, 11:03 ] |
| Tytuł: | |
Witam Sabat, te informacje są znane, ale chodzi mi o najnowsze ślady wykopków przy i nad tunelem. Pozdrawiam Krzysiek(?) :que |
|
| Autor: | herod [ środa, 7 stycznia 2004, 18:30 ] |
| Tytuł: | |
Z tego co mi wiadomo to ludzie z PKE coś tam grzebali. Najprawdopodobniej dokopywali się do tej drugiej sztolni obok tunelu. W sierpniu 3 dni łazili tam z jakimiś prętami. |
|
| Autor: | eddie [ poniedziałek, 23 lutego 2004, 18:10 ] |
| Tytuł: | |
z tego co ja wiem z koleja jest juz wszystko uzgodnione i na wiosne prace w tamtym miejscu znowu beda prowadzone..... |
|
| Autor: | adam242 [ środa, 5 maja 2004, 17:15 ] |
| Tytuł: | tunel kolejowy |
przy samym tunelu nie ma już po co kopać właściwie - niczego nowego się tam nie znajdzie :bat |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|