https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Kolejny złodziej...
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3135
Strona 1 z 1

Autor:  bielsko [ piątek, 24 października 2003, 18:33 ]
Tytuł:  Kolejny złodziej...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17217263

Pozdrawiam
Dominik Kasprzak
http://www.schrony.gobielsko.prv.pl
http://www.schrony.armiakrakow.prv.pl

Autor:  jms-bytom [ czwartek, 30 października 2003, 12:58 ]
Tytuł: 

Dominik -moze i zlodziej-ale nie sadzisz ze lepiej by trafily one do kogos kto sie tym odpowiednio zajmie niz do pieca hutniczego-przez zlomiarzy.

Zobacz ile ostatnio jest niszczonych/przez zubozaly narod/pamiatek militarnych.
Ile czolgow,i innej broni trafia na zlom...

Przykladow mozna przytaczac setki-sam zapewne potrafilbys wiele wskazac.


Druga sprawa-wracajac do slupkow-byly nieuzywane-wiec moze gosc trafil je gdzies w gospodarstwie lub w ziemi-dlacego wiec go oczerniac.
ps-Nie znam goscia sprzedajacego!!!

Autor:  KleryK [ czwartek, 30 października 2003, 16:14 ]
Tytuł: 

Co z tym naszym krajem sie !@#$(wulgaryzm)dzieje !!!!!!

W zadnym bunkrze nie znajdziecie drzwi stalowych ! Nigdzie filtrow ! Nigdzie plyt pancernych !

Sam durny zelbet ktorego nie da sie spieniezyc. Wszystko co zelazne ogolocone , zabilbym zlodzieji.
Na wale atlantyckim nawet "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! HES-y sa czesto.
U mnie na poligonie w jasieniu w Gdansku to staly 2 amfibie i jakis duzy transporter( mgliscie pamietam ).
Jedna 76-ka p-panc. Postawili to po tym jak wojsko sobie poszlo. W lesie do tego zostala stalowa makieta T55 na szynach.

I co ? 2-3 lata i !@#$% (wulgaryzm) jeden :mg: ( juz chyba wiem kto ) pocial wszystko i na zlom sprzedal !!!!!! Gnoj !@#$(wulgaryzm)!!! .
:gun: :mad: :mad: :gil :szu

Smierc zlomiarzom i zlodziejom militarnym ! :gil

Autor:  wox [ piątek, 14 listopada 2003, 21:23 ]
Tytuł: 

KleryK napisał(a):
Co z tym naszym krajem sie !@#$(wulgaryzm)dzieje !!!!!!
W zadnym bunkrze nie znajdziecie drzwi stalowych ! Nigdzie filtrow ! Nigdzie plyt pancernych !
U mnie na poligonie w jasieniu w Gdansku to staly 2 amfibie i jakis duzy transporter( mgliscie pamietam ).
Jedna 76-ka p-panc. Postawili to po tym jak wojsko sobie poszlo. W lesie do tego zostala stalowa makieta T55 na szynach.

I co ? 2-3 lata i !@#$% (wulgaryzm) jeden ( juz chyba wiem kto ) pocial wszystko i na zlom sprzedal !!!!!! Gnoj !@#$(wulgaryzm)!!! .
Smierc zlomiarzom i zlodziejom militarnym !


Oryginalne stalowe drzwi czasami można spotkać jeszcze w niektórych fortach tw. Modlin. Co do złomiarzy itp. - należy pamiętać, że samo LWP po wojnie demontowało takie elementy - powód prosty, kraj w ruinie a tutaj masz niepotrzebne nikomu tony dobrej stali. Takie działania zawsze się opłacały - przykładem jest podpierd##$ przez Armię Czerwoną prawie wszystkich stalowych kopół obserwacyjnych z twierdzy Bojen. Pozr.

PS. Używajmy mniej tych "znaczków", to znacznie ułatwia cytowanie.

Autor:  Darula [ czwartek, 8 stycznia 2004, 22:51 ]
Tytuł: 

Wydaje mi się, że to już ostani moment na zobaczenia resztek wyposażenia fortyfikacji w naszym kraju. Przez tyle lat wszystko było na swoim miejscu. Ciekawe, że fala ogałacania fortów, schronów itp. nastąpiła w połowie lat 90. Tak, tak, bieda i bezrobocie coraz większe. A desperaci z pragnienia i głodu(chyba raczej nie z głodu) więcej wkładają energii i czasu w degradację zabytków niż dostaną za złom w skupie. Np. jaki sens ma odpalenie kopuły pancernej (OWS) bioprąc pod uwagę jej grubość, ile poszło na to butli, koszt transportu itp. Czy naprawdę pare jabcoków jest tego warte...
Inna sprawa jest z kolekcjonerami - czy usprawiedliwia ich fakt "jak nie odkręcę, to inny to zrobi". Z tego co zauważyłem wyrosło nam nowe pokolenie ludzi zainteresowanych fortyfikacją, którym już nie wystarcz zobaczyć, pragną to mieć. Tylko czy w imię zachowania dla następnych pokoleń, czy tylko dla własnej satysfakcji. Bo gdzie można zobaczyć "uratowane zabytki" ????? Kiedyś wypłyną na giełdzie staroci lub zostaną zlicytowane za duże pieniądze.

Fajnie, ze są jeszcze takie miejsca jak schron w Dobieszowicach, gdzie można zobaczyć wyposażenie obiektów OWS, choć wymontowane z innych schronów, ale uratowane i dostępne dla każdego...
Pozdrawiam
Dariusz Krzyształowski

Autor:  mak [ czwartek, 24 czerwca 2004, 12:50 ]
Tytuł: 

Rosjanie gdy zdobywali forty,bunkry demontowali co ciekawsze elementy i wywozili do siebi w celu zbadania(skopiowania) rozwiazań :666

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/