https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Co to jest??? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3758 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Darula [ poniedziałek, 12 stycznia 2004, 23:01 ] |
| Tytuł: | Co to jest??? |
Zwiedzając Obszar Warowny Śląsk zauważyłem coś ciekawego. W p.o.Radoszowy schrony bojowe posiadają od czoła dziwne kamienne studnie. Od góry były zamykane, chyba dość prymitywnie klapą z desek lub blachy, bo nie zachowały się zawiasy, wenątrz znajduje się drabinka klamrowa. Na dnie studni - na bocznej ściance znajduje sie wylot ruru o prostokątnym przekroju biegnącej. Wewnątrz schronu nie można odnaleść wylotu tej rury. Może ktoś wie do czego służyły te studnie??? Czyżby były to dodatkowe czerpnie powietrza??? W innych rejonach umocnień Śląska nie spotyka się obiektów z takim rozwiązaniem technicznym. :? :? :? |
|
| Autor: | mak [ czwartek, 24 czerwca 2004, 12:33 ] |
| Tytuł: | |
Może wyjścia ewakuacyjne? |
|
| Autor: | eddie [ czwartek, 24 czerwca 2004, 21:52 ] |
| Tytuł: | |
mak po co odgrzebujesz stare posty nic nie wnoszacymi komentarzami???? a apropos tam bylo napisane ze od czola sa te studnie. wychodzil bys z bunkra ktory oberwal na linie strzalow???? ech............. |
|
| Autor: | jms-bytom [ piątek, 25 czerwca 2004, 09:08 ] |
| Tytuł: | |
Dwa-napisal tez ze wewnatrz nie mozna odnalezc wylotu tej rury. Swoja droga temat ciekawy i wart wyjasnienia ! |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|