https://poszukiwanieskarbow.com/forum/

Co to jest???
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3758
Strona 1 z 1

Autor:  Darula [ poniedziałek, 12 stycznia 2004, 23:01 ]
Tytuł:  Co to jest???

Zwiedzając Obszar Warowny Śląsk zauważyłem coś ciekawego. W p.o.Radoszowy schrony bojowe posiadają od czoła dziwne kamienne studnie. Od góry były zamykane, chyba dość prymitywnie klapą z desek lub blachy, bo nie zachowały się zawiasy, wenątrz znajduje się drabinka klamrowa. Na dnie studni - na bocznej ściance znajduje sie wylot ruru o prostokątnym przekroju biegnącej. Wewnątrz schronu nie można odnaleść wylotu tej rury. Może ktoś wie do czego służyły te studnie??? Czyżby były to dodatkowe czerpnie powietrza???
W innych rejonach umocnień Śląska nie spotyka się obiektów z takim rozwiązaniem technicznym. :? :? :?

Autor:  mak [ czwartek, 24 czerwca 2004, 12:33 ]
Tytuł: 

Może wyjścia ewakuacyjne?

Autor:  eddie [ czwartek, 24 czerwca 2004, 21:52 ]
Tytuł: 

mak po co odgrzebujesz stare posty nic nie wnoszacymi komentarzami???? a apropos tam bylo napisane ze od czola sa te studnie. wychodzil bys z bunkra ktory oberwal na linie strzalow???? ech.............

Autor:  jms-bytom [ piątek, 25 czerwca 2004, 09:08 ]
Tytuł: 

Dwa-napisal tez ze wewnatrz nie mozna odnalezc wylotu tej rury.

Swoja droga temat ciekawy i wart wyjasnienia !

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/