Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 22:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 sierpnia 2002, 16:02 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 17 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 1
Witam, <BR>czy ktoś wie co to są za podziemia .. co się w nich znajduje .. ? Czy ktos tam chodził i ma jakiś plan tego kompleksu ? Ja od dziś (17 sierpien 2002r) zacząłem tam chodzić z kolegą i na najbliższych wyprawach porobię tam zdjęcia ... Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś przekazał mi informacje na ten temat jeśli jakieś posiada ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 sierpnia 2002, 17:03 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 366
Lokalizacja: Galicja, Tarnów
Zobacz parę tematów niżej. <BR>Będzin /woj. Sląskie/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 sierpnia 2002, 23:31 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Chetnie skocze tam ponownie . <BR>Tylko z czasem-po 10-tym wrzesnia moge dopiero. <BR>Daj znac! <BR>JMS


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 16 września 2002, 22:33 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Witam <BR>JMS - i jak byles? <BR>W jakim stanie znajduje sie nieobetonowana czesc? - ja tam bylem ostatni jakies 8 lat temu. <BR>Muzzy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20 września 2002, 00:37 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Niestety Muzzy-kol.Moefoe nie odezwal sie wiec nie bylem ponownie. <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 października 2002, 22:57 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
ostatnio znalazlem na sieci zdjecia z podziemi w bedzinie: <!-- BBCode auto-link start --><a href="http://aip.pl/~romek2" target="_blank">http://aip.pl/~romek2</a><!-- BBCode auto-link end --> <BR> <BR>muzzy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 października 2002, 07:49 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 5 października 2002, 00:00
Posty: 4
Lokalizacja: Piekary
<!-- BBCode auto-link start --><a href="http://aip.pl/~romek2" target="_blank">http://aip.pl/~romek2</a><!-- BBCode auto-link end --> to zdjecia moje i moefoe <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> hmm a poza tym jak zwiedzac wspolnie to gg : 1398047 , nastepny zaliczamy swierklaniec i legendy o podziemiu z swierklanca do centrum piekar .Kolego z Jms , mysle ze niedaleko mamy to sie zklikamy i mozemy szarpac razem <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 października 2002, 15:50 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Zklikamy sie. <BR>A co do Swierklanca to juz zaliczylem te podziemia. <BR>Czyli tunele techniczne ,hehe. <BR> <BR>JMS


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 października 2002, 22:47 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Moefoe i szczuply - jedno pytanie - czy na koncu jednego z korytarzy jest jeszcze wagonik? <BR> <BR>pozdro <BR>Muzzy <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 października 2002, 08:54 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 22 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 117
tez bylem w tych "podziemiach" swierklanca. nic ciekawego. <BR>pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 października 2002, 13:59 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 5 października 2002, 00:00
Posty: 4
Lokalizacja: Piekary
Muzzy : tak jest wagonik , jestem nawet na jednym zdjeciu z nim <!-- BBCode auto-link start --><a href="http://www.aip.pl/~romek2/DSCF0081.JPG" target="_blank">http://www.aip.pl/~romek2/DSCF0081.JPG</a><!-- BBCode auto-link end --> <BR> <BR>zdjecie ciemne ale po rozjasnieniu obrazu widac go nawet dobrze [; szkoda ze mialem lipe fotografa <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_razz.gif"> <BR> <BR>Blender: W sumie potwierdziles nam opinie innych , mysle ze nieoplaca nam sie kuc murkow ktorymi zaslepili wejscia.Co innego z wejsciem w piekarach , bo tunel podobno prowadzil az pod siemianowice.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 października 2002, 18:48 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 22 sierpnia 2002, 00:00
Posty: 117
chyba wiem o ktory chodzi - wejscie jest zamurowane i przysypane smieciami, oczywiscie o ile to ten. ale czy prowadzi az do siemianowic ? prawde mowiac mnie interesuje glownie poszukiwanie fantow z wykrywaczem, oraz fortyfikacje, wiec raczej na nic sie nie przydam <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> <BR>pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 26 października 2002, 17:58 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Muzzy-wagonik stoi-dzis sprawdzalem. <BR>Nie znam stanu dawnego podziemi-wiec trudno porownac go z dzisiejszym. <BR>Jest jeden korytarz - w partiach czesciowo obetonowanych- zawalony. <BR>Natomiast porownujac stan podbytomskich sztolni/zblizony typ skaly/ to stany w <BR>Bedzinie sa raczej dobre. <BR> <BR>Natomiast zainteresowaly mnie kolejne dwa jakby wejscia zawalone jednak-znajduja sie na tej samej ulicy,blizej zamku widac betnowe luki wejsc jednak obwaly skal powyzej swiadczyc moga iz bylo to wysadzone. <BR>Wiesz cos na ten temat?.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 listopada 2002, 03:10 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Z tego co wiem to dwa wejscia znajdujace sie obok zamku -przy samej drodze nie mialy nic wspolnego z reszta podiemi - tam byly piwnice, w ktorych przechowywal towary miejscowy masarz - ale czy na pewno? - tak twierdzi czlowiek, ktorego rodzina przed wojna mieszkala w okolicy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2002, 23:28 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2002, 01:00
Posty: 304
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
W ostatnich dniach ponownie rozmawialem z w/w czlowiekiem i dowiedzialem sie troche wiecej ciekawostek. - Dom jego rodziny znajdowal sie bardzo blisko tylnego wejscia (od strony cmentarza zydowskiego) i z tego co mowil, to UWAGA - w pierwszych dniach wojny tunel juz byl i byl wykorzystywany jako schron przeciwlotniczy, zreszta w pierwszym dniu wojny niemcy zbombardowali okolice - zniszczony zostal min. dom tego czlowieka, jak tez czesciowo domy znajdujace sie po drugiej stronie gory i zaslaniajace drugie wejscie. Tak wiec oryginalny tunel (czesc obetonowana) jest polski, zas niemcy w czasie wojny postanowil wykonac reszte. Co do piwnic kolo zamku to na 100% byly to chlodnie - w zimie do srodka wstawiano bryly lodu, ktore mialy obnizac potem temperature w pomieszczeniach - lod pomagali transportowac ludzie z browaru znajdujacego sie w okolicy. <BR> <BR>pozdro <BR>Muzzy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL