https://poszukiwanieskarbow.com/forum/ |
|
| Forty Bema https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3849 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Konrad [ niedziela, 25 stycznia 2004, 20:51 ] |
| Tytuł: | Forty Bema |
Witam interesują Mnie Forty Bema w Warszawie czy Ktoś może wie gdzie można znaleźć inormacje o nich (szukałem w necie ale bez rezultatu :? )? Ewentualnie czy ktoś chodził z piszczałką po nich (jeśli tak to z jakim rezultatem)? Pzdr Konrad |
|
| Autor: | entralizo [ poniedziałek, 26 stycznia 2004, 13:54 ] |
| Tytuł: | odp |
Poczytaj tu http://www.forty.phg.pl/home.php Wejdz w :Warszawa...a potem fort P-Parysów (Bema) ...a jak masz jeszcze jakies pytania napisz do autora tej strony....bardzo sympatyczny czlowiek pozdrawiam - entralizo Ps. Nie chodzilem tam z piszczalka.... |
|
| Autor: | PIŁA [ poniedziałek, 26 stycznia 2004, 15:00 ] |
| Tytuł: | |
Witam!! Mieszkam niedaleko Fortów Bema i kilkakrotnie w zeszłym sezonie miałem okazje po nich pochodzić.Ostatnimi czasy miejsce to stało się bardziej cywilizowane .Mam tu na myśli to że :porobiono alejki i ławeczki, oczyszczono fosę,wycięto wiele drzew i krzaków,a na zienmych nasypach na budynkach położono folie nasypano nowej ziemi i posadzono krzewy . W centralnej części fortu znajduje sie tzw "piknik"tj restauracja z niejscem na grila. Wszystko to sprawia że kręci się tam dość dużo osób i miejsce zaczyna przypominać park. Co do najbliższych terenów okalających forty planowana jest budowa osiedla domów [są już nawet tablice informacyjne].Co do szukania to teren jest miejscami bardzo zaśmiecony, w ziemi są fragmenty wysadzonych [ponoć ] budynków ,dużo gruzu .Osobiście znalazłem tam ładnego orzełka z lat 50 ,1-wojenny francuski guzik,i troche 1-wojennej ślepej amunicii[ nie wiem czy na forum moge wystawić skany amunicii].Jednak to nie przesądza o tym że nie można tam jeszcze czegoś ciekawego znalezc Jeżeli nie przeszkadzają ci ciekawscy ludzie można pochodzić bo to zdzje się ostatni moment PS ORŁA MOŻESZ ZOBACZYĆ W DZIALE ZNALEZISKA Pozdrawiam PIŁA |
|
| Autor: | Konrad [ poniedziałek, 26 stycznia 2004, 21:28 ] |
| Tytuł: | |
Wielkie dzięki Pozdrawiam Konrad |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|